Galerianki w Toronto! 1

GALERIANKI w reżyserii Kasi Rosłaniec zostaną zaprezentowane na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto (10-19.09.2009). Film będzie pokazany w sekcji "Discovery". Niemalże w tym samym czasie będzie także konkurował o Złote Lwy 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (14-19 września 2009).

Galerianki

Pełnometrażowa fabuła 28-letniej reżyserki odniosła już ważne sukcesy na innych festiwalach filmowych. Na 9. Międzynarodowym Festiwalu Era Nowe Horyzonty przyznano mu Nagrodę za Najlepszy Debiut. GALERIANKI otrzymały także Nagrodę Główną na Festiwalu Filmowym "Młodzi i Film" w Koszalinie, a odtwórczyni głównej roli Anna Karczmarczyk dostała również Nagrodę za Debiut Aktorski.

Galerie handlowe – współczesne świątynie konsumpcji, kolorowe wystawy, błyszcząca biżuteria, drogie kosmetyki i najmodniejsze ciuchy. W takich miejscach Milena i jej przyjaciółki spędzają wolny czas. Za zakupy płacą im bogaci mężczyźni, którzy w zamian za seks obdarowują nastolatki upominkami – czasami jest to tylko zwykła, różowa opaska do włosów. Wkrótce do grupy koleżanek dołącza nowa dziewczyna – Alicja. Początkowo czuje się wyobcowana, ale już wkrótce zaczyna się do nich upodabniać. Między Alicją i Mileną zaczyna tworzyć się silna więź. W tym samym czasie w Alicji zakochuje się jej rówieśnik – Michał. Dla Mileny chłopak stanie się rywalem.

W obsadzie GALERIANEK znaleźli się uznani polscy aktorzy: Iza Kuna i Artur Barciś. W roli nastoletnich "galerianek" wystąpiły: Anna Karczmarczyk, Dagmara Krasowska, Magdalena Ciurzyńska, Dominika Gwit. Muzykę do filmu skomponował jeden z najlepszych polskich raperów: O.S.T.R. – kompozytor, skrzypek, producent muzyczny, trzykrotny zdobywca Złotej płyty, laureat nagrody Fryderyka 2008, w 2004 roku nominowany do Paszportów Polityki. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się także utwory wyjątkowego electro-duetu, Skinny Patrini.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

piwo_war

Nieźle pnie się w górę ten film. Ciekaw jestem, czy jest on wart tego wszystkiego. Do premiery jeszcze trochę czasu, więc trzeba czekać, aby odpowiedzieć sobie na te pytanie :D

Proszę czekać…