Niesamowity zwiastun Agory!

Rachel Weisz

Fabuła Agory to opowieść o niewolniku imieniem Davus (Max Minghella), który zakochuje się w swojej pani – pięknej adeptce filozofii i astrologii Hypatii (Rachel Weisz). Ich miłość toczyć się będzie w momencie, w której coraz popularniejsze staje się chrześcijaństwo. Podczas gdy Hypatia stara się uratować kulturę starożytnego świata, Davus czuje się rozdarty. Zdaje sobie sprawę, że przyjęcie chrześcijaństwa będzie znaczyło dla niego odzyskanie wolności.

Reżyserem jest Alejandro Amenábar, uznany reżyser i scenarzysta takich filmów jak Vanilla Sky, Inni czy W stronę morza.

Główne role grają: Rachel Weisz i Max Minghella. Oscar Isaac, Ashraf Barhom, Michael Lonsdale, Rupert Evans i Homayoun Ershadi zamykają obsadę.

Zwiastun prezentuje się smakowicie. Widać świetny kunszt operatora – Xaviego Giméneza. Muzykę skomponuje uznany i nominowany do Oscara kompozytor, Dario Marianelli. Jest to nowość, ponieważ Amenabar zawsze sam komponował muzykę do swoich filmów.

Agora, której budżet wynosi 80 milionów dolarów, zapowiada się na bardzo widowiskowy obraz. Premiera w Stanach Zjednoczonych odbędzie się 19 grudnia tego roku.