Niesamowity zwiastun Agory! 0

Fabuła Agory to opowieść o niewolniku imieniem Davus (Max Minghella), który zakochuje się w swojej pani – pięknej adeptce filozofii i astrologii Hypatii (Rachel Weisz). Ich miłość toczyć się będzie w momencie, w której coraz popularniejsze staje się chrześcijaństwo. Podczas gdy Hypatia stara się uratować kulturę starożytnego świata, Davus czuje się rozdarty. Zdaje sobie sprawę, że przyjęcie chrześcijaństwa będzie znaczyło dla niego odzyskanie wolności.

Rachel Weisz

Reżyserem jest Alejandro Amenábar, uznany reżyser i scenarzysta takich filmów jak Vanilla Sky, Inni czy W stronę morza.

Główne role grają: Rachel Weisz i Max Minghella. Oscar Isaac, Ashraf Barhom, Michael Lonsdale, Rupert Evans i Homayoun Ershadi zamykają obsadę.

Zwiastun prezentuje się smakowicie. Widać świetny kunszt operatora – Xaviego Giméneza. Muzykę skomponuje uznany i nominowany do Oscara kompozytor, Dario Marianelli. Jest to nowość, ponieważ Amenabar zawsze sam komponował muzykę do swoich filmów.

Agora, której budżet wynosi 80 milionów dolarów, zapowiada się na bardzo widowiskowy obraz. Premiera w Stanach Zjednoczonych odbędzie się 19 grudnia tego roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

Avatar square 200x200
Redox 2009-08-29

Nie rozumiem co takiego niezwykłego jest w tym zwiastunie… Pachnie mi to kolejnym zwykłym produkcyjniakiem, tworzonym by zapełnić miejsce w box officie.

piwo_war 2009-08-29

Zwiastun taki sobie. Widziałem wiele lepszych. Jeżeli chodzi o cały film, to okaże się, gdy wejdzie do kin.
By the way, nie wiedziałem, że w starożytnym Egipcie mówiono po angielsku…

Filip Borkowski 2009-08-29

Uciekajmy! Chrześcijanie mordują…

Adam Siennica 2009-08-28

No może odrobinę podrasowany – ja tu widzę potencjał, który krzyczy "Oscar, Oscar" i sądzę, że film będzie na naprawdę wysokim poziomie.
Dzięki za komentarz :P

Tomek 2009-08-28

…In last days of the Roman empire, at the fall of civilization… one woman, one desire… :-) – a jaki będzie przekonamy się- coming soon!

Proszę czekać…