Klub 400 milionów $ 1

Zapraszamy do zapoznania się z dość ciekawym zestawieniem filmów, które w całej historii kina, zarobiły w samych Stanach minimum 400 milionów dolarów.

Jak widać niepodzielnie już od 1997 roku panuje Titanic, Jamesa Camerona, z Leonardo DiCaprio oraz Kate Winslet w rolach głównych, zarobił on ponad 600 milionów dolarów.

Na pierwszy rzut oka może dziwić fakt, że film Transformers: Zemsta upadłych, nie zarobił wystarczająco dużo, żeby znaleźć się w zestawieniu. Produkcja znalazła się na grafice ponieważ powstała ona akurat w momencie gdy mijał dopiero 2 tydzień wyświetlania filmu i twórcy uznali, że obraz uzyska postawiony pułap. Jak się okazało mieli rację, ponieważ na całym świecie film Transformers: Zemsta upadłych zarobił ponad 398.7 milionów $ do 5 lipca, a na świecie ponad 428 milionów $.

Zapraszamy do obejrzenia zestawienia, gdzie widzimy ilość zarobionych pieniędzy przez dany filmy oraz ilość kin w których były wyświetlana produkcja.

Klub 400 milionówKlub 400 milionów

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Czechu 2009-09-01

No prawda, już mi się mylą zarobki w stanach i na świecie, a co do zarobionej kasy różne źródła pokazują inaczej więc dokładnie ile zarobił ciężko jest obliczyć, ja mam dane do 5 lipca.

piwo_war 2009-08-31

Przedstawione zestawienie nie pokazuje filmów, które zarobiły ponad 400mln$ na całym świecie, tylko te, które w samych stanach tyle zarobiły. A Transformers:RoTF jeszcze nie doszło do tej granicy, gdyż ma $399,415,000. Niewiele mu brakuje.
Czasami warto skorzystać z innych źródeł.
http://boxofficemojo.com/alltime/domestic.htm

Proszę czekać…