"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Bękarty królują na świecie 0

Najnowsza produkcja Quentina Tarantino pt. Bękarty wojny i tym razem stała się najbardziej dochodową produkcją na świecie. Już po raz drugi obraz ten znalazł się na pierwszej pozycji w rankingu światowego Box Office. Produkcja z udziałem Brada Pitta, Diane Kruger, B.J. Novaka i Eli Rotha zarobiła 19,4 mln $, a więc jego łączne wpływy wynoszą już 60 mln $.

Kadr z filmu Bękarty wojny (2009)

Na pozycji drugiej znajduje się Epoka lodowcowa 2, która zanotowała spory wzrost przychodów. Było to możliwe dzięki debiucie we włoskich kinach, w których zrobił niezwykłą furorę. W ten weekend animacja ta zarobiła przyzwoite 15,1 mln $, a jej łączne przychody ze świata wynoszą 632,2 mln $.

Dopiero pozycję trzecią zajmuje lider amerykańskiego Box Office – Oszukać przeznaczenie 4 – 3D. Produkcja Davida R. Ellisa zadebiutowała przede wszystkim na europejskich ekranach zgarniając dobre 10,1 mln $. To całkiem przyzwoity start jak na debiut w tylko kilku krajach europejskich.

Miejsce czwarte zajmuje G.I. Joe: Czas Kobry, który w miniony weekend zarobił 8,2 mln $. Obraz ma na swoim koncie 133 mln $, co jest bardzo dobrym wynikiem. Nie dziwi, więc deklaracja o chęci szybkiego nakręcenia sequela. Lepiej kuć żelazo póki gorące.

Pierwszą piątkę zamyka Harry Potter i Książę Półkrwi. Produkcja o młodym czarodzieju zarobiła 7,7 mln $ a na jego koncie znajduje się już 610,5 mln $. To świetny wynik świadczący, iż widzowie nie mają dosyć Harrego Pottera.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ronaldinho

Trochę nie rozumiem podniecaniem się wynikiem "G.I. Joe: Czas Kobry", za tydzień minie miesiąc odkąd film jest na ekranach kin, a w tej chwili ma na koncie 250 mln przy budżecie 170mln to nie jest za dobrze, przynajmniej tak mi się wydaje. Chyba, że informacje o budżecie nie są prawdziwe i wyniósł on mniej.

Proszę czekać…