Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Jan Jakub Kolski |
7,1
|
|
Jerzy Owczaczyk
(drugi reżyser)
|
||
Bartosz Stasina
(drugi reżyser)
|
||
Ewa Sikora
(współreżyser)
|
||
Mariusz Jeznach
(współreżyser)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Jan Jakub Kolski |
7,1
|
|
Producenci | Ocena | |
Anna Gryczyńska
kierownik produkcji
|
||
Grzegorz Cichomski
kierownik produkcji (druga ekipa)
|
||
Jadwiga Koźba
kierownik produkcji (druga ekipa)
|
||
Anna Płaza
współproducent
|
||
Maria Stefaniak
współproducent
|
||
Bogusław Płaszyński
współproducent
|
||
Aleksandra Soliwoda
współproducent
|
||
Krystyna Łuczyńska
współproducent
|
||
Zbigniew Kula
współproducent
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Franciszek Pieczka
Mateusz Szewczyk
|
8,3
|
|
Adam Ferency
Stefan Gorzelak
|
7,8
|
|
Mariusz Saniternik
Pasiasia
|
6,0
|
|
Ewa Żukowska
Mierzwowa
|
6,0
|
|
Grażyna Błęcka-Kolska
Lachowiczowa, dziedziczka
|
7,0
|
|
Bogusław Sochnacki
Mazurek, szewc
|
8,5
|
|
Grzegorz Heromiński
Władzio Rzepecki
|
7,0
|
|
Feliks Szajnert
Andrzejewski
|
7,0
|
|
Katarzyna Łaniewska
Mazurkowa
|
6,9
|
|
Irena Burawska
Kusidełka
|
||
Henryk Niebudek
Kapitan
|
||
Andrzej Jurczak
Mierzwa
|
||
Krystyna Feldman
Maryśka, matka Gorzelaka
|
7,1
|
|
Jan Jankowski
Jurek Szewczyk, syn Mateusza
|
||
Joanna Jankowska
Hanka
|
||
Lech Gwit
Franuś, geodeta
|
||
Dariusz Siatkowski
Tadek Mazurek
|
7,7
|
|
Mirosława Marcheluk
Andrzejewska
|
||
Ryszard Mróz
Sołtys
|
||
Paweł Siedlik
Tajniak (sceny usunięte)
|
||
Tadeusz Falana
Pomocnik geodety
|
6,0
|
|
Jakub Gryczyński
Józio Rzepecki
|
||
Michał Iwański
Dawidek
|
||
Wiesława Grochowska | ||
Tadeusz Teodorczyk
(sceny usunięte)
|
||
Zdzisław Szczepaniak
Ksiądz (sceny usunięte)
|
||
Zdzisław Owczarek
Ojciec Gorzelaka
|
||
Mieczysław Piwowarski
Kierowca
|
||
Eugeniusz Korczarowski
Fotograf (sceny usunięte)
|
7,0
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Wojciech Todorow |
8,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
Zygmunt Konieczny |
7,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Danuta Kowner-Halatek | ||
Anna Kowalska
(współpraca)
|
||
Montaż | Ocena | |
Ewa Pakulska | ||
Wanda Jankowska
(współmontażysta)
|
||
Ewa Szulc
(współmontażysta)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Zdzisław Szostak
dyrygent
|
7,0
|
|
Charakteryzacja | Ocena | |
Alfreda Bączyk
charakteryzator
|
||
Elżbieta Karmolińska
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Jacek Turewicz
scenograf
|
||
Larysa Karczmarska
scenograf (druga ekipa)
|
||
Małgorzata Świderek
współscenograf
|
||
Eugeniusz Cieśla
współscenograf
|
||
Aleksander Wańkowski
współscenograf
|
||
Grzegorz Giercuszkiewicz
współscenograf
|
||
Jacek Ogrodowczyk
współscenograf
|
||
Ewa Tarnowska
dekorator wnętrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Norbert Zbigniew Mędlewski
dźwięk
|
||
Stanisław Hojden
imitator dźwięku
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Paweł Grzelak
pirotechnik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Piotr Sędzikowski
operator kamery
|
||
Stefan Wójcicki
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…