Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Michael Cimino |
9,0
|
|
Brian W. Cook
(asystent)
|
||
Michael Grillo
(asystent)
|
||
Andy Armstrong
(asystent)
|
||
Dennis Capps
(asystent)
|
||
Richard Graves
(asystent)
|
||
Terry Needham
(asystent)
|
||
Michael Stevenson
(asystent)
|
||
Ken Tuohy
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Michael Cimino |
9,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Joann Carelli
producent
|
||
Denis O'Dell
producent wykonawczy
|
||
Charles Okun
producent wykonawczy
|
||
William Reynolds
producent wykonawczy
|
||
Robert Grand
kierownik produkcji
|
||
Denis O'Dell
kierownik produkcji
|
||
Charles Okun
kierownik produkcji
|
||
Peter Price
kierownik produkcji
|
||
Lynda Karjola
koordynator produkcji
|
||
Nanette Siegert
koordynator produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Kris Kristofferson
James Averill
|
7,3
|
|
Christopher Walken
Nathan D. Champion
|
8,2
|
|
John Hurt
Billy Irvine
|
7,3
|
|
Sam Waterston
Frank Canton
|
||
Brad Dourif
Pan Eggleston
|
7,0
|
|
Isabelle Huppert
Ella Watson
|
7,3
|
|
Joseph Cotten
Wielebny Doctor
|
7,0
|
|
Jeff Bridges
John L. Bridges
|
8,0
|
|
Ronnie Hawkins
Mjr Wolcott
|
||
Paul Koslo
Charlie Lezak, burmistrz
|
||
Geoffrey Lewis
Fred, myśliwy
|
7,5
|
|
Richard Masur
Cully
|
||
Rosie Vela
Piękna dziewczyna
|
||
Mary Catherine Wright
Nell
|
||
Nicholas Woodeson
Niewysoki mężczyzna
|
6,5
|
|
Stefan Shcherby
Wielki mężczyzna
|
||
Waldemar Kalinowski
Fotograf
|
8,0
|
|
Terry O'Quinn
Kpt. Minardi
|
||
Jack Conley
Morrison
|
7,0
|
|
Margaret Benczak
Pani Eggleston
|
||
Jim Knobeloch
George Kopestonsky
|
||
Erika Petersen
Pani Kopestonsky
|
||
Robin Bartlett
Pani Lezak
|
6,0
|
|
Tom Noonan
Jake
|
||
Marat Yusim
Rosyjski kupiec
|
||
Aivars Smits
Michael Kovach
|
||
Gordana Rashovich
Pani Kovach
|
||
Jarlath Conroy
Najemnik w nowym kostiumie
|
||
Allen Keller
Dudley
|
||
Caroline Kava
Stefka
|
||
Mady Kaplan
Kathia
|
||
Patricia Hodges
Jessie
|
||
Mickey Rourke
Nick Ray
|
7,6
|
|
Willem Dafoe
Willy (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
H.P. Evetts
Ochroniarz Wolcotta
|
||
Juli Erickson
Uciekinierka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Les Gapay
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Ian Hislop
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Al Nazario Hunter
Organizator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lincoln Hurst
Student Harvardu (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Lewis
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Sollace Mitchell
Absolwent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Norbert Weisser
Imigrant (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eric Wood
Imigrant (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kevin McClarnon
Arapaho Brown
|
||
Kai Wulff
Niemiecki kupiec
|
||
Steven Majstorovic
Czeski kupiec
|
||
Gabriel Walsh
Urzędnik pracujący u Zindela
|
||
Norton Buffalo
Private
|
||
Jack Blessing
Chłopiec, emigrant
|
||
Jerry Sullivan
Gubernator Wyoming
|
||
Jerry McGee
Bandyta z Heaven's Gate
|
||
Cleve Dupin
Bandyta z Heaven's Gate
|
||
Stephen Bruton
D.B. Schultz, bandyta z Heaven's Gate
|
||
Sean Hopper
Bandyta z Heaven's Gate
|
||
David Mansfield
John DeCory, skrzypek jeżdżący na łyżwach
|
||
T Bone Burnett
Bandyta z Heaven's Gate
|
8,0
|
|
David S. Cass Sr.
Wąsaty najemnik
|
||
Paul D'Amato
Brodaty najemnik
|
||
Peter Osusky
Peter
|
||
Ivan Kormanik
Ivan
|
||
Michael Christensen
Robert Steingart, żongler
|
||
Anatoli Davydov
Walczący bułgarski emigrant
|
||
Nina Gaidarova
Żona bułgarskiego emigranta
|
||
Wally McCleskey
Tchórzliwy wojownik
|
||
Gary Vezane
Ochroniarz Cantona
|
||
Bruce Morgan
Górnik, najemnik
|
||
Bobby Faber
Przewodniczący rocznika na Harvardzie
|
||
Judi Trott
Dziewczyna Irvine'a
|
||
Mark Chapman
Charles
|
||
Steve Holbrook
Młody najemnik
|
||
Sam Peckinpah
Kat (sceny usunięte)
|
||
Loyd Catlett
Wartownik u Morrisona (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Vilmos Zsigmond |
6,0
|
|
Tony Cridlin
(główna pomoc techniczna)
|
||
Dick Deats
(główna pomoc techniczna)
|
||
John Hull
(pomoc techniczna)
|
||
Kyle T. MacDowell
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
David Mansfield | ||
Kostiumy | Ocena | |
J. Allen Highfill | ||
Beth Alexander | ||
Sandy Berke Jordan | ||
James P. Cullen | ||
Barry Francis Delaney | ||
Frimi Okun | ||
Laurie Riley | ||
Claudia Everett
(garderoba) (asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Lisa Fruchtman | ||
Gerald B. Greenberg | ||
William Reynolds | ||
Tom Rolf |
7,0
|
|
Melissa Bretherton
(asystent)
|
||
Neil Farrell
(asystent)
|
||
Michael E. Polakow
(asystent)
|
||
Michael Ripps
(asystent)
|
||
Ralph Sandler
(asystent)
|
||
Penelope Shaw
(asystent)
|
||
José Antonio Torres
(asystent)
|
||
Harry Peck Bolles
(praktykant)
|
||
Donah Bassett
(montażysta negatywu)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Ken Chase
charakteryzator
|
||
Tom Hoerber
charakteryzator
|
||
Ben Nye
charakteryzator
|
||
Jerry O'Dell
charakteryzator
|
||
Thomas R. Burman
efekty specjalne makijażu
|
||
Verne Caruso
fryzjer
|
||
Mary Keats
fryzjer
|
||
Ken Diaz
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Tambi Larsen
scenograf
|
||
Spencer Deverell
dyrektor artystyczny
|
||
Maurice Fowler
dyrektor artystyczny
|
||
James L. Berkey
dekorator wnętrz
|
||
Josie MacAvin
dekorator wnętrz
|
||
Joseph D. Brady
główny architekt
|
||
Alan Sims
główny konstruktor dekoracji
|
||
Robert J. Visciglia Sr.
główny rekwizytor
|
||
David Q. Quick
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Rudy Reachi
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Alan Sims
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Nancy Mickelberry
projektant wnętrz
|
||
William Ladd Skinner
projektant wnętrz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Chris Jenkins
mikser ponownego nagrania
|
||
Robert Knudson
mikser ponownego nagrania
|
||
Don MacDougall
mikser ponownego nagrania
|
||
James J. Klinger
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Richard Adams
montaż dźwięku
|
||
Tom C. McCarthy
montaż dźwięku
|
||
Winston Ryder
montaż dźwięku
|
||
Curt Schulkey
montaż dźwięku
|
||
Michael Jablow
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Jas. Klinger
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Skip Macdonald
montaż dźwięku (asystent)
|
9,0
|
|
C. Darin Knight
mikser
|
||
Ken Dufva
imitator dźwięku
|
||
Donald A. Bolger
mikrofoniarz
|
||
Charles J. Bond
okablowanie
|
||
Arthur Carelli
okablowanie
|
||
Joann Carelli
nadzorca muzyki
|
||
William Saracino
montaż muzyki
|
||
Malcolm Davies
dźwięk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Portman
mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
James Camomile
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Stan Parks
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Ken Pepiot
efekty specjalne
|
||
Samuel E. Price
efekty specjalne
|
||
Kevin Quibell
efekty specjalne
|
||
Paul Stewart
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Cis Corman
dobór obsady
|
||
Tony Gaznick
dobór obsady
|
||
Jane Halloran
dobór obsady
|
||
Pam Caper
dodatkowy dobór obsady
|
||
Jim Comfort
dodatkowy dobór obsady (asystent)
|
||
Buddy Van Horn
koordynator kaskaderów
|
||
Tom Elliott
kaskader
|
||
Ray De La Motte
operator kamery
|
||
Doug DiGioia
operator kamery
|
||
Jeff Gershman
operator kamery
|
||
Paul Gilbert
operator kamery
|
||
John Harris
operator kamery
|
||
Jan Kiesser
operator kamery
|
||
Kelvin Pike
operator kamery
|
||
Paul M. Pollard
operator kamery
|
||
László Regos
operator kamery
|
||
Joseph D. Steuben
operator kamery
|
||
Jenny Thomson
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Eric Engler
operator kamery (asystent)
|
||
Michael Gershman
operator kamery (asystent)
|
||
Louis Niemeyer
operator kamery (asystent)
|
||
Ken Nishino
operator kamery (asystent)
|
||
Ernst Haas
fotosista
|
||
Lee Heckler
oświetlenie
|
||
Eleanor Fazan
choreograf
|
||
Tad Tadlock
choreograf (dodatkowy)
|
||
Wayne Fitzgerald
projekt czołówki
|
||
Betty Owens
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Alex Matcham
księgowy (asystent)
|
||
William H. Burton
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hank Calia
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joe Finnegan
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alan Gibbs
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bill Hart
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Billy Hank Hooker
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leroy Johnson
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
George Orrison
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Larry Randles
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Walter Scott
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chuck Waters
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alan B. Curtiss
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Joe Stanley
menedżer obiektów zdjęciowych
|
Pozostałe
Proszę czekać…