Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Michael Hoffman | ||
Gilly Case
(asystent)
|
||
Gerry Gavigan
(asystent)
|
||
Richard Styles
(asystent)
|
||
Paul Taylor
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Rose Tremain
(powieść)
|
||
Rupert Walters | ||
Producenci | Ocena | |
Sarah Black
producent
|
||
Cary Brokaw
producent
|
||
Kip Hagopian
producent wykonawczy
|
||
Andy Paterson
producent
|
6,0
|
|
Mark Bentley
współproducent
|
||
Donna Gigliotti
współproducent
|
||
Bob Weinstein
współproducent
|
||
Harvey Weinstein
współproducent
|
||
Susan Merzbach
współproducent wykonawczy
|
||
Vincent Winter
nadzorca produkcji
|
||
Nancy Rae Stone
kierownik produkcji
|
||
Guy Tannahill
kierownik produkcji (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Erica Bensly
koordynator produkcji
|
||
Kelly Howard-Garde
koordynator produkcji
|
||
Michael Hubert
koordynator produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Robert Downey Jr.
Robert Merivel
|
8,3
|
|
Sam Neill
Król Karol II
|
7,3
|
|
David Thewlis
John Pearce
|
7,5
|
|
Polly Walker
Celia Clemence
|
6,9
|
|
Meg Ryan
Katharine
|
8,0
|
|
Ian McKellen
Will Gates
|
7,8
|
|
Hugh Grant
Elias Finn
|
7,5
|
|
Ian McDiarmid
Ambrose
|
||
Mary MacLeod
Położna
|
||
Mark Letheren
Daniel
|
||
Sandy McDade
Hannah
|
||
Rosalind Bennett
Eleanor
|
||
Willie Ross
Człowiek z widocznym sercem
|
||
David Gant
Chiffinch
|
||
Benjamin Whitrow
Ojciec Merivela
|
||
Neville Watchurst
Łaciński doktor
|
||
Bryan Pringle
Dozorca
|
||
Roy Evans
Uciekinier
|
||
John Quarmby
Kanclerz
|
||
John Dallimore
Sekretarz
|
||
Roger Ashton-Griffiths
Pan Bung
|
||
Henrietta Voigts
Pacjentka
|
||
Simon Taylor
Lekarz
|
||
Selina Giles
Uczciwa kobieta
|
||
Susanne McKenrick
Ponura kobieta
|
||
Nicholas Hutchison
Pinworth
|
||
Andrew Havill
Elegant
|
||
Tony Gardner
Elegant
|
||
David Ryall
Lord Bathurst
|
||
Jenny Runacre
Malarka
|
||
Arne Nannestad
Gość na przyjęciu
|
||
Graham Valentine
Dandy
|
||
Anna Savva
Służąca Celii
|
||
Steven Beard
Posłaniec
|
||
Simon Carter
Posłaniec
|
||
Philip Babot
Tancerz
|
||
Ena Cohen
Tancerka
|
||
Dylan Davies
Tancerz
|
||
Russell Gomer
Tancerz
|
||
Caroline Lamb
Tancerka
|
||
Jessica Cohen
Tancerka
|
||
Frank Rozelaar-Green
Tancerz
|
||
Bernadette Iglich
Tancerka
|
||
Philippa Luce
Tancerka
|
||
Wendy Woodbridge
Tancerka
|
||
Margarlda Morini
Tancerka
|
||
Carole Blade
Tancerka
|
||
Alex Edmonds
Tancerz
|
||
Stephen Fisher
Tancerz
|
||
Timothy Hext
Tancerz
|
||
Philip Michell
Tancerz
|
||
Belinda Neave
Tancerka
|
||
Wendy Griffith
Tancerka
|
||
Leonni Pallett
Tancerz
|
||
Beryl St. John
Tancerka
|
||
Judy Herbert
Tancerka
|
||
Joanne Redfern
Tancerka
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Oliver Stapleton |
6,0
|
|
Ian McMillan
(kierownik zdjęć)
|
||
Tony Turner
(główna pomoc techniczna)
|
||
Jimmy Waters
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
James Newton Howard |
7,6
|
|
Kostiumy | Ocena | |
James Acheson | ||
Claire Christie | ||
Mike Compton | ||
Rosi Compton | ||
Sara Creed | ||
Sarah Hamilton | ||
Barbara Higgins | ||
Jane Law | ||
Christine Manning | ||
Paul Manning | ||
Ann Maskrey |
8,0
|
|
Natasha Teviachoff | ||
Jane Lewis
(asystent)
|
||
Terry Smith
(asystent)
|
||
Ann Taylor
(asystent)
|
||
Vernon White
(asystent)
|
||
Joyce Stoneman
(nadzorca garderoby)
|
||
Montaż | Ocena | |
Garth Craven | ||
Daniel Craven
(asystent)
|
||
Kim Gaster
(asystent)
|
||
Laurie McDowell
(asystent)
|
||
Neil Williams
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Geoff Alexander
aranżer
|
||
Brad Dechter
aranżer
|
||
Don Nemitz
aranżer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rick Wentworth
dyrygent
|
||
Robert Ziegler
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Paul Engelen
główny charakteryzator
|
||
Lynda Armstrong
charakteryzator
|
||
Ken Lintott
charakteryzator
|
||
Debbie Gower
charakteryzator (asystent)
|
||
Ronnie Cogan
fryzjer
|
||
Jeanette Freeman
fryzjer
|
||
Lisa Tomblin
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
Eugenio Zanetti
scenograf
|
7,0
|
|
Jonathan Lee
dyrektor artystyczny
|
6,0
|
|
Lucy Richardson
dyrektor artystyczny
|
||
Mark Jury
dekorator wnętrz
|
||
Eugenio Zanetti
dekorator wnętrz
|
7,0
|
|
Alan Cassie
dyrektor artystyczny
|
||
Isabel Aguilar
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Jane Clark
scenopis obrazkowy
|
||
Andy Evans
główny architekt
|
||
Ian Green
główny architekt (asystent)
|
||
Oscar Chichoni
ilustrator
|
||
Brian Payne
główny rekwizytor
|
||
Tony Teiger
główny rekwizytor
|
||
Les Benson
rekwizytor
|
||
Charles Ixer
rekwizytor
|
||
Marina Morris
rekwizytor
|
||
Andy Nicholson
modelarz
|
7,0
|
|
John Addison
stolarz
|
||
Joe Alley
stolarz
|
||
Darryl Carter
stolarz
|
||
John Clarke
stolarz
|
||
John Cranston
stolarz
|
||
Frank Gill
stolarz
|
||
Michael Gooch
stolarz
|
||
Andrew Good
stolarz
|
||
John Hay
stolarz
|
||
David Hickman
stolarz
|
||
Robert Jackson
stolarz
|
||
John Kirsop
stolarz
|
||
Ged Lyden
stolarz
|
||
Andrew Mash
stolarz
|
||
Dave Pearce
stolarz
|
||
Alfred Pulis
stolarz
|
||
Tim Wake
stolarz
|
||
Adam Campbell
malarz
|
||
Denis Culhane
malarz
|
||
Warren Greenham
malarz
|
||
Brian Groves
malarz
|
||
Gary Lowe
malarz
|
||
Edward McLaren
malarz
|
||
Keith Short
rzeźbiarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Michael Crouch
montaż dialogów
|
||
Angelica Landry
montaż dialogów (asystent)
|
||
Joe Illing
montaż dialogów (dodatkowy)
|
||
Jonathan Enraght-Moony
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Bettina McCall
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Jim Roddan
montaż postsynchronu
|
||
Len Tremble
montaż imitacji
|
||
Roy Burge
montaż imitacji (dodatkowy)
|
||
Jo Tuck
montaż imitacji (asystent)
|
||
Martin Evans
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Jason Arnold
montaż muzyki
|
||
Robin Clarke
montaż muzyki
|
||
Robert Hathaway
montaż muzyki
|
||
Jim Weidman
montaż muzyki
|
||
Simon Manley
montaż muzyki (asystent)
|
||
John Hayward
mikser ponownego nagrania
|
||
David Anderson
mikser ponownego nagrania (asystent)
|
||
Richard Pryke
mikser ponownego nagrania (asystent)
|
||
Tommy Staples
mikrofoniarz
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Peter Hutchinson
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Stephen Hutchinson
technik
|
8,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Pete Cavaciuti
operator steadicam
|
||
Jan Pester
operator steadicam
|
||
Patsy Pollock
dobór obsady
|
||
Mary Selway
dobór obsady
|
||
Simone Ireland
dobór obsady (asystent)
|
||
Jina Jay
dobór obsady (asystent)
|
||
Matthew Bryan
dodatkowy dobór obsady (asystent)
|
||
Nicholas Brooks
efekty wizualne
|
||
Matt Johnson
zecer
|
||
Andy Bradford
kaskader
|
||
Jim Dowdall
kaskader
|
||
Tracey Eddon
kaskader
|
||
Sadie Eden
kaskader
|
||
Neil Finnighan
kaskader
|
||
Sarah Franzl
kaskader
|
||
Derek Lee
kaskader
|
||
Mark Lisbon
kaskader
|
||
Guy List
kaskader
|
||
Ray Nicholas
kaskader
|
||
Billy Riley Jr.
kaskader
|
||
Andy Smart
kaskader
|
||
Trevor Steedman
kaskader
|
||
Wayne Michaels
koordynator kaskaderów
|
||
David Appleby
fotosista
|
||
Vince Clarke
elektryk
|
||
Mark Evans
elektryk
|
||
Paul Kemp
elektryk
|
||
Jim Smart
elektryk
|
||
Chris Thompson
elektryk
|
||
Bill Thornhill
elektryk
|
||
John Jordan
prowadzący ostrość
|
||
David Morgan
prowadzący ostrość
|
||
Mark Moriarty
prowadzący ostrość
|
||
Andy Long
mistrz oświetlenia
|
||
Mike Proudfoot
operator kamery
|
||
Alex Scott
oświetlenie
|
||
Chris Tanner
operator kamery (asystent)
|
||
Mark R. Leins
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kate Flatt
choreograf
|
||
Quinny Sacks
choreograf
|
||
John Locke
dubler
|
||
Emma Stokes
dubler
|
||
Jacky Holding
księgowy (asystent)
|
||
Chris Tarry
księgowy (asystent)
|
||
Pauline Hume
projekt czołówki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Molly Allen
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Keith McNamara
prowadzący ostrość
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…