Filmy seks, alegoria

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje seks, alegoria. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Budapeszt, metro, kontrolerzy, zakapturzony osobnik - morderca, sprawdzanie biletów, wyścigi po torach, nowo poznana kobieta... - to po krótce wątki tego filmu. Jak w tym świecie odnajdzie się wykształcony mężczyzna, który zrezygnował z kariery "na górze" i zszedł do brutalnego "podziemia"?
Albert Spica i jego żona Georgina, przychodzą codziennie do francuskiej restauracji Richarda Borsta i spędzają tam wiele godzin na delektowaniu się kolejnymi przysmakami serwowanymi przez szefa kuchni. Albert jest bardzo wymagającym klientem i takiego samego poświęcenia wymaga od Georginy. Często bije ją i poniża, aby pokazać swoją wyższość. Pewnego dnia, Georgina poznaje w restauracji Michael, prostego właściciela księgarni, w którym się zakochuje. Pod nosem męża, zaczyna go zdradzać w kuchni restauracji.

Chlew

6,4
Dwie dramatyczne historie. Młody człowiek żyje samotnie na środku pustyni, wyczerpany, na wpół zagłodzony na śmierć. Głodny młody mężczyzna zjada wszystko, co znajdzie: motyla, węża, a nawet ludzi. Zabił żołnierza i nie może się oprzeć pokusie, by go pożreć. W drugim opowiadaniu, w Bonn, w Niemczech, inny młody mężczyzna, w tym samym wieku mieszka w luksusowej willi. Jest kochany przez dziewczynę, której nie lubi. Jego pasja jest sekretna, potworna: kocha świnie ...


Kret

6,9
Kultowy film Jodorowskiego o grzechu, korupcji i oświeceniu doznanym na pustyni. Trudny do zaklasyfikowania z powodu swojej gęstej symboliki, perwersji, okrucieństwa oraz obrazowego odmalowania korupcji, degradacji i deformacji.
Jest wiek XXI. Zasoby naturalne wyczerpują się w zastraszającym tempie, a Ziemi grozi zagłada. Znaczną część jej mieszkańców stanowią roboty, które w wyglądzie zewnętrznym niczym nie różnią się od ludzi. Powstają coraz to nowe formy robotów - sztucznych inteligencji. Jednym z nich jest mały chłopiec android, który wyrusza w emocjonalną podróż. Chce się dowiedzieć, czy może być czymś więcej niż maszyną. On kocha i chce być kochanym. Film powstał na podstawie koncepcji Stanleya Kubricka, który zmarł nagle po rozpoczęciu prac przygotowawczych. Zdjęcia zrealizował Janusz Kamiński.
Grupa francuskich studentów zostaje wciągnięta w psychologiczne i seksualne gry tajemniczego Holendra (Pierre Zimmer). Po wypróbowaniu jego „proszku strachu” uczniowie doświadczają serii halucynacji.
Animowana komedia dla dorosłych o początkach powstawania ludzkości. Filmowi towarzyszy rockowa ścieżka dźwiękowa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…