Filmy król szwecji

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje król szwecji. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jeden z najdroższych filmów w historii europejskiej kinematografii. „Templariusze. Miłość i krew” to widowiskowa saga osadzona w średniowiecznych realiach. Opowieść o władzy i intrydze, miłości i zdradzie, namiętności i pokucie. Urodzony w 1150 roku młody szwedzki szlachcic Arn Magusson od najmłodszych lat kształci się w zakonie templariuszy, by stać się godnym miana rycerza. Wskutek intrygi zostaje oskarżony o grzech nieczystości i musi odbyć pokutę. Wyrusza wraz z innymi templariuszami do Ziemi świętej, gdzie toczy się krwawa wojna pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami. Jego krucjata to wyprawa pełna przygód i niebezpieczeństw. Przyjdzie mu stoczyć pojedynek z legendarnym rycerzem Ivanhoe, uratować życie sułtana Saladyna i walczyć o ukochaną Cecilię więzioną w klasztorze.

Wikingowie

8,0
5,7
Wiking Ragnar Lothbrok postanawia odbyć wyprawę łupieżczą na zachód, gdzie spodziewa się znaleźć nieznany nikomu ląd.
Arn, uzyskawszy zgodę na powrót, jak najszybciej chce wrócić do domu. Jednak stary mistrz zakonu umiera a nowy znając wartość Magnussona przedłuża jego pobyt na ziemi świętej aż do czasu pokonania Saladyna. Ostatecznie dochodzi do wielkiej bitwy między chrześcijanami i muzułmanami. Armia krzyżowców zostaje rozgromiona a sam Arn ciężko ranny trafia do niewoli Saladyna. Ten odwdzięcza mu się za uratowanie życia i puszcza wolno do domu. Dotarłszy wreszcie do upragnionej ojczyzny Arn dowiaduje się jaka jest sytuacja w kraju i choć pragnie pokoju, jest znów zmuszony walczyć.


Ekranizacja losów Anny Hoym – Hrabiny Cosel, faworyty Augusta II Mocnego, króla saskiego i polskiego. Opowieść o miłości i osobistym dramacie tej pięknej kobiety autorzy filmu osadzili na historycznym i społecznym tle wydarzeń XVIII wieku w Saksonii i w Polsce.
Młody szwed Arn Magnusson pobiera nauki w klasztorze. Poznaje tam chórzystkę - Cecilię, w której zakochuje się z wzajemnością. Zostają jednak rozdzieleni. Arn zostaje wysłany do Ziemi Świętej, gdzie wstępuje do zakonu Templariuszy, natomiast Cecilia zostaje zmuszona do wstąpienia do klasztoru.
Reklama telewizyjna o Gustawie III wyprodukowana dla firmy Bris w ramach kontraktu, według którego Ingmar Berman miał nakręcić cykl dziewięciu krótkich filmów reklamowych. Filmy zostały wyprodukowane przy współudziale Szwedzkiego Instytutu Filmowego i były kręcone w profesjonalnych warunkach.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…