Filmy gruźlica, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje gruźlica, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zmory

6,4
Film opowiada o dojrzewaniu wrażliwego chłopca. Jest jednym z ważniejszych debiutów w powojennym kinie polskim. Stanowi ciąg luźno powiązanych epizodów i ukazuje, jak na pozór mało ważne momenty życia kształtują charakter człowieka. Jest buntem przeciwko tłamszeniu indywidualności przez totalitarny system polityczny i służące uniformizacji metody wychowawcze.
Rodzina Tyrone nie należy do typowych. Mary (Katharine Hepburn) jest bojącą się świata neurotyczką, która szuka zapomnienia w narkotykach. Jej mąż James (Ralph Richardson), starzejący się aktor, topi swe smutki w alkoholu, opłakując zaprzepaszczoną raz na zawsze karierę. Ich starszy syn Jamie (Jason Robards) nie radzi sobie z życiem i rozpamiętuje wszystkie swoje porażki. Jedynie najmłodszy w rodzinie Edmund (Dean Stockwell), chory na gruźlicę początkujący pisarz, stara się zmierzyć z rzeczywistością.
Czasy wojny domowej w Hiszpanii i dojścia do władzy frankistów, widziane oczami kilkunastoletniego chłopca Fando (Mahdi Chaouch). Dręczony niepewnościami, poszukując prawdy o własnym ojcu, który jako czerwony został wtrącony do więzienia. Fando przygląda się światu pełnemu okrucieństw i podłości, a jego rzeczywistość miesza się z wizjami zrodzonymi w jego wyobraźni.


Cooler

6,6
Bernie Lootz (William H. Macy) mieszka w Las Vegas i ma pecha. Codziennie pojawia się w kasynie. Co pechowiec może robić w kasynie, gdzie wszyscy wierzą w szczęście? Brenie swoim pechem zarabia na życie. Jest "coolerem". Przechadzając się od stolika do stolika, odbiera szczęście tym, którym ono sprzyja. Ma już dosyć pracy w miejscu, gdzie nigdy nie świeci słońce i postanawia wyjechać. Jednak parę dni przed zakończeniem swoich ponurych obowiązków zakochuje się w kelnerce (Maria Bello). Sprawy się komplikują, gdy zamiast pecha zaczyna przynosić ludziom szczęście.
Film Kochankowie z Marony jest ekranizacją opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. Wieś Marona położona nad pięknym jeziorem z sanatorium dla przewlekle chorych; i dwoje samotnych bohaterów. Miłość wiejskiej nauczycielki do pacjenta sanatorium - głęboka, intensywna, wymagająca poświęceń, niemal od początku nacechowana tragizmem. Jest jeszcze ten trzeci, jego przyjaciel, który nie chce usunąć się w cień... Tworzy się niezwykły trójkąt. Eros i Thanatos - miłość i ciemne strony życia – gdzieś na końcu świata. [opis dystrybutora]
Hiszpania XIX wiek. Dwaj bracia César i Román Bravo po nieudanym napadzie na bank muszą uciekać przed wymiarem sprawiedliwości. W końcu postanawiają wrócić do swojego rodzinnego miasteczka El Lobo, gdzie będą musieli stawić czoła miejscowemu właścicielowi ziemskiemu.
Młody ksiądz, mający przed sobą marne perspektywy, gdyż jest poważnie chory, przybywa do małego miasteczka, by objąć urząd proboszcza w skromnej parafii. Chce pomagać okolicznym mieszkańcom, niosąc im Słowo Boże. Szybko orientuję się jednak, iż parafianie nie darzą go zbytnią sympatią, nie za bardzo chcą się u niego spowiadać, ani nie mają do niego należytego szacunku. Ksiądz jest załamany takim obrotem sprawy. Dopiero rozmowy z przyjacielem, wikarym z sąsiedniego miasta, oraz zapisywane w osobistym dzienniku przemyślenia, dają mu siłę do działania...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…