Filmy relacja mężczyzna-kobieta, płacz, autor

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, płacz, autor. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lina McLaindlow, córka generała, po krótkiej znajomości poślubiła typowego lekkoducha Johna Aysgartha. Wkrótce jednak zaczyna drażnić Linę sposób bycia jej wybranka. Ma wrażenie, że widzi tylko powierzchowność męża, ale tak naprawdę go nie zna...
Mimo 37 lat na karku Mavis Gary (Charlize Theron) prowadzi niedojrzałe życie, pijąc alkohol i od czasu do czasu "wyskrobując" na laptopie parę zdań do książki dla młodzieży, przy których pracuje jako autorka-widmo. Gdy dowiaduje się, że jej dawnej szkolnej miłości urodziło się dziecko, postanawia wrócić do rodzinnego miasteczka Mercury, aby ponownie związać się z Buddy'm (Patrick Wilson). Zdaje się jednak ona nie dostrzegać, że dawny chłopak prowadzi teraz szczęśliwe życie rodzinne.
Gdy umiera ojciec rodziny z Los Angeles, organizacją pogrzebu zajmuje się najstarszy syn (Chris Rock). Uczestnicy wydarzenia zadbają o jego niekonwencjonalny przebieg.


Młoda kobieta pewnego dnia odkrywa, że historia jej rodziny była kanwą powieści Charlesa Webba, na podstawie której powstał film Absolwent. Dochodzi do wniosku, że jej babka jest słynną panią Robinson a jej prawdziwym ojcem jest szkolna miłość jej matki - pierwowzór absolwenta. Postanawia go odszukać...
Margot (Kidman), niezależna i krytyczna pisarka z językiem ostrym jak brzytwa postanawia zaskoczyć swoją siostrę nagłą wizytą. Pauline, całkowite przeciwieństwo Margot, kończy właśnie przygotowania do swojego ślubu z Malcolmem (Jack Black), bezrobotnym artystą z wielkim sercem. Margot, wraz z synem Claudem (Zane Pais), niczym huragan wprowadza chaos w uporządkowane życie Pauline, intrygując jak nie dopuścić do planowanego małżeństwa.
Jako mali chłopcy, Amir i Hassan byli najlepszymi przyjaciółmi. Wszystko zmieniło się za sprawą jednego dramatycznego zdarzenia, które ich rozdzieliło. Lata później Amir odkrywa co naprawdę liczy się w życiu i naprawiając popełnione błędy trafia na ślad dawnego kompana i szansę odkupienia.
W trakcie podróży statkiem po Morzu Śródziemnym sparaliżowany Amerykanin na wózku Oskar, i jego młoda, francuska żona Mimi, poznają parę Anglików: Fionę i Nigela, znudzonych sobą po siedmiu latach małżeństwa, ale nazbyt skrępowanych gorsetem konwenansów, by na chwilę dać się ponieść tłumionym namiętnościom. Przez kilka kolejnych wieczorów Oskar opowiada Nigelowi, z ekshibicjonistyczną wręcz szczerością, dzieje swojego związku z Mimi. Początkowo zgorszony, potem coraz bardziej zaintrygowany Anglik, nie potrafi sobie odmówić kolejnych wizyt w kajucie Oskara, ulegając zarazem coraz większej fascynacji jego ponętną żoną.
Film opowiada historię rodziny, która stoi na skraju upadku. W siedemdziesiąte urodziny głowy rodziny, czwórka bliźniaków spotyka się po wielu latach na jednym gruncie. Doprowadza to do wzajemnych oskarżeń, żalów i wyrzutów. Taka sytuacja spowodowana jest głównie poprzez wydanie książki przez jednego z bliźniaków, w której odkrywa najskrytsze i najbardziej intymne tajemnice rodziny.
Paryż, 1922 rok. Ciężko chory Marcel Proust (Marcello Mazzarella), którego dni są policzone, kończy swe monumentalne dzieło "W poszukiwaniu straconego czasu". Na łożu śmierci przegląda zdjęcia. Pamięta swoje życie. Ale postacie rzeczywiste mieszają się z postaciami z fikcji. A fikcja stopniowo zyskuje pierwszeństwo przed rzeczywistością. Oto odwiedza Gilbertę (Emmanuelle Béart), swoją miłość z dzieciństwa, teraz żonę Saint-Loupa (Pascal Greggory). Marcel słucha wynurzeń Gilberty, ale jednocześnie powracają do niego inne wspomnienia. Z zakamarków pamięci wynurzają się kolejne osoby: baron de Charlus (John Malkovich), księżna Oriane (Edith Scob), pani Verdurin (Marie-France Pisier) i Odette (Catherine Deneuve).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…