Filmy surrealizm, kapłan

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje surrealizm, kapłan. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wonka

6,7
7,5
Wonka to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater Charliego i fabryki czekolady, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj.

Renfield

6,3
7,0
Renfield to nowoczesna odsłona klasycznej historii. Nicholas Hoult (seria X - men, serial Wielka) wciela się w postać wiernego sługi Drakuli - Renfielda. W roli Drakuli zobaczymy zdobywcę Oscara Nicolasa Cage'a (Zostawić Las Vegas, Twierdza). Renfield musi bezrefleksyjnie robić wszystko, co każde zrobić mu jego Pan, bez względu na to, jak bardzo czuje się upokorzony. Jednak teraz, po wielu latach niewoli, Renfield ma wreszcie szansę zacząć nowe życie i sprawdzić czy istnieje inny świat i inne życie niż to, które poznał będąc sługą Księcia Ciemności. Nie wie tylko, jak to zrobić.
Jest wiek XVII. Nieurodzaj, jaki trapi burgundzkie miasto, odwracają narodziny cudownego dziecka. Chłopiec wykorzystywany jest przez wszystkich. Jego siostra, opętana żądzą sławy i zysku, podaje się za jego matkę, przypisując sobie dziewicze macierzyństwo, na wzór Matki Boskiej. Kościół, łasy na relikwie, zazdrośnie strzeże swej władzy.


Co?

6,8
Młoda, amerykańska autostopowiczka Nancy, podczas podróży po Włoszech, trafia pewnej nocy do tajemniczego domu. Wydaje się, że to pewnego rodzaju hotel, ale nie do końca. Dziewczyna poznaje tam bardzo wielu perwersyjnych ludzi, którzy zmienią jej stosunek do świata.
Trzy krótkie adaptacje opowiadań Edgara Allena Poe. Każde z opowiadań zostało wyreżyserowane przez innego reżysera. 1. Metzengerstein - W średniowieczu. Hrabina Metzengerstein (Jane Fonda), która prowadzi życie w rozpuście, zakochuje się w swoim kuzynie baronie Wilhelmie (Peter Fonda), ale ten tylko pasjonuje się końmi, gardzi nią. Po pewnym czasie stajnie zostają podpalone. Wilhelm umiera w płomieniach próbując ratować swoje konie. Jednemu z nich uda się uciec. Zafascynowana tym zwierzęciem, w którym widzi wcielenie jej kuzyna, zakochuje się w koniu, który doprowadzi do jej śmierci. 2. William Wilson - We Włoszech, William Wilson (Alain Delon), austriacki despotyczny oficer, wyznaje swojemu księdzu spowiednikowi swoje niegodziwości. Jest prześladowany przez swojego sobowtóra, który przychodzi do niego za każdym razem, gdy popełnia jakiś niegodny czyn. Chcąc poznać przyczynę tego gra w karty z piękną Giuseppiną (Brigitte Bardot). Popełnia samobójstwo po tym, jak dźgnie szablą swojego dubleta. 3. Toby Dammit - Brytyjski aktor Toby Dammit (Terence Stamp) przyjeżdża do Rzymu na projekt filmowy "pierwszy katolicki western". Z okazji tego wydarzenia organizowany jest wieczór medialny. Alkoholik, narkoman, myśli tylko o Ferrari, które obiecali mu producenci. Ale ma obsesję na punkcie wizji blondynki z czerwonym balonem. Po wyjściu z kina znajdzie śmierć za kierownicą swojego samochodu, bo chce dołączyć do dziewczyny.
Dwóch włóczęgów udaje się na pielgrzymkę do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Na swojej drodze poznają wielu ludzi oraz biorą udział w nietypowych sytuacjach. Wszystkie epizody przedstawione w filmie to dyskusje na temat Boga – łączy je wędrówka bohaterów, którzy w czasie drogi poznają różne odłamy chrześcijaństwa.
Wypalony reżyser filmowy, nie ma już weny aby nakręcić kolejny film. Ucieka w świat fantazji przed przytłaczającym go otoczeniem.
Pod koniec pierwszej wojny światowej, Félicien (Didier Bourdon), lekarz specjalizujący się w sprawach niewytłumaczalnych uzdrowień, dowiaduje się o śmierci swojego ojca. Ich majątek rodziny został zainwestowany w Portugalii w regionie Alentejo. Jedzie tam i odkrywa, że wszystkie pieniądze rodzinne, zostały wydane na intrygujące eksperymenty. Jego surrealistyczna podróż szybko zamienia się w koszmar.
W ciągu jednego dnia dzieją się nieoczekiwane wydarzenia: chłopiec wzbogaca swoich rodziców, gdy znajduje ukryty i zakazany skarb. Dwóch kapłanów zamyka swój kościół z powodu braku parafian i wystawia świętych na licytację. Bankier ma halucynacje słuchowe, a minister ma halucynacje wzrokowe. Elegancka kobieta organizuje przyjęcie czerwonych sukienek. Generał handluje bronią, a jego żona dziełami sztuki, podczas gdy inni buntują się, by naprawić niesprawiedliwość świata.
Alice (Anicée Alvina) zostaje zamknięta w więzieniu dla nieletnich prowadzonym przez zakonnice. Jest oskarżona o zabicie Nory (Olga Georges-Picot), swojej przyjaciółki. Znaleziono ją martwą, związaną w łóżku, z sercem przebitym nożyczkami. Przesłuchanie rozpoczyna się w jej celi, której sześcienna architektura i światło przypominają mieszkanie zbrodni. Wyznanie Alice miesza rzeczywistość, fantazje, kłamstwa i samozadowolenie urojeniowej wyobraźni. Do celi Alice wchodzi młoda prawniczka. Jej rysy przypominają Norę. Daje się zwieść werbalnym fantazjom. Alice, oddaje się lesbijskim zabawom i zna los nieszczęsnej Nory. Ale Alice, morderczyni prawniczki, była niewinna...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…