Filmy wieś, kapłan

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wieś, kapłan. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Adaptacja powieści Jeana Giono "Huzar na dachu". Młody pułkownik huzarów ucieka do południowej Francji, która właśnie ogarnięta jest epidemią cholery. Na swojej drodze spotyka piękną kobietę, która poszukuje swojego męża.
Dr Lagoo jest głową szczęśliwej indyjskiej rodziny klasy średniej. Gdy mężczyzna dziedziczy duże tereny ziemi po swoim ojcu, postanawia je sprzedać pod fabrykę mydła. Pomysł ten nie podoba się jednak Baswie, wiernemu słudze jego przodków, opiekującemu się z wielką pieczołowitością powierzonymi mu gruntami. Zrozpaczony i wściekły nie może jednak nic więcej zrobić jak tylko pomstować na nieświadomego Lagoo. Kilka lat później w rodzinie doktora zdarza się coś niepokojącego. Jego młoda córka Uma (Padmini Kolhapure) zaczyna zachowywać się zupełnie inaczej niż do tej pory, staje się ponura i posępna, a z dnia na dzień jej stan się pogarsza. Przerażeni rodzice pragną zrozumieć co się dzieje z ich córką oraz próbują wszystkiego, aby ją wyleczyć.

Fatima

7,1
Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach pierwszej wojny światowej. Do małej portugalskiej wioski, Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich, jak i przedstawicieli Kościoła. Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.


Nieśmiały Vishwam (Naseeruddin Shah) i jego czterej bracia należą do bogatej rodziny, miejscowej elity, twardą ręką rządzącej indyjską wioską. Każdy z nich stara się zwiększyć pozycję i majątek rodu, często kosztem bezradnych mieszkańców. Najmłodszy Vishwam próbuje żyć spokojnie, bez alkoholu i rozpusty, czym różni się od swoich braci. Jest żonaty z uroczą Rukmani (Smita Patil), ale gdy do wioski przyjeżdża z rodziną piękna Sushila (Shabana Azmi) - kompletnie traci dla niej głowę. Kobieta jest jednak szczęśliwą żoną nowego wiejskiego nauczyciela (Girish Karnad) i nie odwzajemnia fascynacji bogacza... Pewnej nocy Sushila zostaje porwana z własnego domu przez starszych braci Vishwama. Jej zrozpaczony mąż nigdzie nie może znaleźć pomocy. Przyzwyczajeni do bezprawia ubodzy wieśniacy, nie mają odwagi do sprzeciwienia się swym prześladowcom. Czy nauczyciel zdoła ich przekonać do buntu?
Anna i Lore, dwie nastolatki uczęszczające do klasztornej szkoły, zaczynają interesować się swoja cielesnością i przyjemnościami z tym związanymi. Po lekturze lubieżnych powieści chcą oddać się szatanowi i pławić się w perwersjach. Nadarza się ku temu okazja ...
Pod koniec pierwszej wojny światowej, Félicien (Didier Bourdon), lekarz specjalizujący się w sprawach niewytłumaczalnych uzdrowień, dowiaduje się o śmierci swojego ojca. Ich majątek rodziny został zainwestowany w Portugalii w regionie Alentejo. Jedzie tam i odkrywa, że wszystkie pieniądze rodzinne, zostały wydane na intrygujące eksperymenty. Jego surrealistyczna podróż szybko zamienia się w koszmar.
Bitwa o tamę, która ma zalać maleńką wieś w Lesotho, jest bowiem w gruncie rzeczy batalią o tradycję, duchy i pamięć. Jej przywódczynią staje się wdowa Mantoa, która nie doczekawszy powrotu syna (zginął w wypadku w kopalni w RPA), pragnie już tylko umrzeć, by znaleźć się obok bliskich. Pogrążona w żałobie, odwrócona od życia, planuje własny pochówek. Plany 80-latki krzyżuje decyzja władz o budowie tamy, która ma zniszczyć i wieś, i cmentarz. Mantoa nie godzi się na śmierć tego miejsca i to ona pierwsza stawia tamę – chciwości, deptaniu zwyczajów, destrukcji małej społeczności. Jej walkę relacjonuje narrator, grając na instrumencie zwanym lesiba.
Świniopas Triša (Ivan Palúch) - poczciwy, acz nie za mądry - wstawił się za poniewieraną niedojdą Gocą (Eva Ras). W odwecie karczmarz Joška (Mija Aleksic), miejscowy prowodyr, jeszcze bardziej sobie na nim używa, aż wreszcie dla kawału spija go i żeni z nieszczęsną dziewczyną, którą wykorzystywała cała okolica. Sytuację komplikuje nauczycielka z miasta, która wykorzystuje Trišę do niewolniczej pracy, a w nocy zaciąga go do łóżka. Mężczyzna zakochuje się, lecz nagle zjawi się konkurent pilot Mile (Dragomir Bojanic-Gidra). Wkrótce dochodzi do zbrodni.
W Sabaudii, 24 grudnia. Gaspard Cornusse (Harry Baur) producent globusów mieszka z córką Catherine (Renée Faure). Baron Roland de la Faille (Raymond Rouleau), który zwiedził cały świat w nadziei znalezienia "idealnych powiązań", wraca do domu. Podczas, gdy Cornusse zakłada strój Mikołaja, zostaje skradziony pierścień z przedszkola. Inny Święty Mikołaj zostaje znaleziony zamordowany. Ale to nie Cornusse. Policja wyjaśnia sprawę, a Baron zakochuje się w Catherine.

Devdas

7,1
Historia Devdasa i Paro, pary młodych Hindusów, kochających się od dzieciństwa. Kiedy Devdas musi wyjechać i zostawić Paro na 10 lat, oboje bardzo przeżywają ten czas, tęsknią za sobą i boją się, że nie wytrzymają próby czasu. Jednak po powrocie Devdasa z Londynu okazuje się, że ich miłość przetrwała, a młodzi chcą być znowu razem. Jednak przeciwne związkowi rodziny burzą ich szczęście.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…