Filmy przyjaźń, kabaret

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, kabaret. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Glina

7,1
Czterech zamaskowanych mężczyzn napada na bank. Wywiązuje się strzelanina, w której ginie kasjer, a jeden z bandytów zostaje ranny. Szczęśliwie udaje im się uciec, ale ich tropem podąża doświadczony, ale zmęczony już życiem, komisarz Edouard Coleman.
Grupa trzech transwestytów - spokojny Tick, znany powszechnie jako Mitzi, zbuntowany Adam, który chce aby zwracano się do niego Felicia, i dystyngowana Bernadette, która przed operacją zmiany płci miała na imię Ralph, wyruszają w objazd z programem popisów kabaretowych będących połączeniem wyjątkowej tandety i zabawnej ekstrawagancji. Podróż przez pół Australii trio odbędzie w autokarze pomalowanym na wściekły róż, zwanym pieszczotliwie Priscilla. W czasie drogi przekonają się, że nie wszyscy życzliwym okiem spoglądają na wygibasy dziwacznych przybyszów odzianych w kobiece ciuszki i pantofle na wysokich obcasach. [opis dystrybutora]
Początek lat 50. Antonina Dziwisz jeździ po kraju z zespołem i występuje jako piosenkarka. Po jednych z występów zostaje upita przez dwóch mężczyzn. Następnego dnia budzi się w więzieniu, oskarżona o zdradę ojczyzny. Mimo okrutnych fizycznych i psychicznych tortur kobieta nie załamuje się i nie zgadza się na podpisanie obciążających zeznań. W więzieniu Tonia rodzi córkę, jej ojcem jest śledczy Morawski. Po śmierci Stalina w 1953 roku kobieta wychodzi na wolność i wraca do dziecka, które odebrały jej władze więzienne.


Obraz przedstawiający życie Hanki Ordonówny, jednej z najsłynniejszej piosenkarek polskich przedwojennych kabaretów. Jej kariera zaczęła się w 1918 roku w Warszawie by potem występować we Lwowie i Lublinie i ponownie powrócić do stolicy gdzie odniosła szereg największych sukcesów i stać się prawdziwą gwiazdą. Pasmo sukcesów przerwała wojna, podczas której opiekowała się tysiącem polskich sierot.
Młody ksiądz, mający przed sobą marne perspektywy, gdyż jest poważnie chory, przybywa do małego miasteczka, by objąć urząd proboszcza w skromnej parafii. Chce pomagać okolicznym mieszkańcom, niosąc im Słowo Boże. Szybko orientuję się jednak, iż parafianie nie darzą go zbytnią sympatią, nie za bardzo chcą się u niego spowiadać, ani nie mają do niego należytego szacunku. Ksiądz jest załamany takim obrotem sprawy. Dopiero rozmowy z przyjacielem, wikarym z sąsiedniego miasta, oraz zapisywane w osobistym dzienniku przemyślenia, dają mu siłę do działania...
Hélène (María Casares) cierpi z powodu opuszczenia jej przez kochanka Jeana (Paul Bernard). Udaje, że już go nie kocha, by zobaczyć jego reakcję. Z przerażeniem rozumie, że ulżyło mu to jej fałszywe objawienie. Rozdzielają się, ale Hélène, ranna, postanawia się zemścić...
Spokojne życie w domu na wsi otoczonym przez przyjaciół to styl życia. Benoît (Benoît Régent), Pablo (Sergi López), Emile (Serge Riaboukine) i Gaston (Jean-Jacques Vanier) opuścili Paryż w celu przeprowadzenia kampanii: chcę się zmienić. Benoît produkuje zgodnie z wyobraźnią lub potrzebami drewniane zabawki, które zawozi do Paryża. Pewnego dnia Lila (Judith Henry), młoda kobieta, przybywa do Brionne, miasteczka, w pobliżu którego mieszka Benoît, z zamiarem dołączenia do siostry. Niedawno wyszła z więzienia. Benoît rozmawia z nią i rodzi się intensywna, namiętna historia miłosna. Ale także miłość, która kwestionuje wybór życia Benoîta, ponieważ Lila nie cieszy się z życia na wsi. Pewnego ranka Lila postanawia opuścić jego i znika. Benoît stwierdza, że nie jest tak zadowolony ze swego losu, jak kiedyś, ponieważ pomimo wsparcia swoich przyjaciół zdaje sobie sprawę, że cierpi z powodu nieobecności Lili.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…