Filmy miłość, relacja ojciec-córka, boks

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, relacja ojciec-córka, boks. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Terry Malloy marzy o zostaniu sławnym bokserem. Niekiedy załatwia sprawy dla Johnny'ego Friendly, skorumpowanego szefa Związków Dokerów. Nasz bohater mimo woli zostaje wmieszany w morderstwo. Ma zeznawać przeciwko dwóm zbirom Johnny'ego.
Film ten toczący się w roku 1985 opowiada historię jednego ze studentów - Briana Jacksona, uczącego się na Uniwersytecie Bristol w Londynie. Brian będzie musiał poradzić sobie nie tylko w sprawach szkolnych, ale i sercowych...
James J. Braddock ma kochającą rodzinę i odnosi niemałe sukcesy na bokserskim ringu. Złamana ręka i nadchodzący Wielki Kryzys stawiają przed nim nadludzkie wyzwania. Widmo bezdomności i głodu sprawia, że Braddock postanawia powrócić na ring. Niespodziewanie dla wszystkich zaczyna zwyciężać. Jednocześnie staje się kimś więcej niż tylko sportowcem. Jego życiowa postawa rozbudza wyobraźnię milionów Amerykanów. Przed nim jednak najtrudniejsza próba – walka o mistrzostwo świata wagi ciężkiej z doskonale przygotowanym i dotąd niepokonanym Maksem Baerem, znanym także z tego, że od jego ciosów poniosło śmierć już dwóch pięściarzy. Braddock może liczyć tylko na siebie i na wsparcie swej żony, Mae.


Historia miłosna młodej Jane Austen, która stała się inspiracją do napisania Dumy i uprzedzenia i Rozważnej i romantycznej. Jane Austen wierzy w miłość. Jej rodzice oczekują jednak od niej, żeby wyszła za mąż za kogoś kto zapewni jej i rodzinie godziwy byt. W Anglii 1795 roku tak właśnie wygląda świat młodych kobiet. Kiedy dwudziestoletnia Jane spotyka młodego, pewnego siebie Irlandczyka, Toma Lefroy’a jego intelekt i arogancki styl bycia wzbudzają w niej wielką ciekawość, a jej świat staje nagle na głowie. Czy Jane może sobie pozwolić na odrzucenie oferty bratanka Lady Gresham, sprzeciwić się rodzicom i przeciwstawić społecznym konwenansom? Młoda panna Austin wstępuje dopiero na drogę literackiej kariery, a ryzykowny romans, w który się wdała ukształtuje całe jej późniejsze życie i pracę.
Po śmierci męża, Rosaria Parondi z czterema synami - Simone, Rocco, Ciro i najmniejszym Lucą - wyrusza do Mediolanu. Jeszcze za życia ojca wyjechał tam najstarszy syn - Vincenzo, i on teraz musi się zatroszczyć o przyszłość reszty rodziny. Vincenzo zdobywa tanie lokum dla rodziny, ale utrzymać wszystkich nie jest w stanie. Pierwszy zarobek, który trafia się braciom, to uprzątanie śniegu, oglądanego przez nich po raz pierwszy w życiu. Wkrótce Simone angażuje się jako bokser. Talent bokserski ma też Rocco, ale nie lubi walki. Próbuje pracować w farbiarni, lecz wkrótce zostaje wzięty do wojska. On jeden wie, że Simone ma już na sumieniu kradzież.
Uczennica liceum, Regina, po szkole dorabia na stacji benzynowej. Pewnego razu podjeżdża tam nastoletnia Evie, będąca w depresji po zerwaniu z chłopakiem. Dziewczyny zaczynają rozmawiać, co zapoczątkowuje ich przyjaźń. Po kilku kolejnych spotkaniach odkrywają, że się w sobie zakochały. Wkrótce wybucha wielki skandal. I to nie dlatego że Regina jest biedna, musi pracować i jest biała, a Evie pochodząca z bogatego domu jest Afroamerykanką. Przyczyną jest ich lesbijska miłość, której nie chcą się wyrzec pomimo presji otoczenia.
W lesie, z dala od zgiełku miasta, stoi stary dwór, w którym mieści się elitarna szkoła z internatem. Mieszkają i uczą się w niej dzieci bogatych rodziców oraz utalentowane dzieci z biednych rodzin. Po szkole krążą opowieści według których w lesie kryje się straszliwe zło. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że większość tych opowieści to prawda. Dopiero kiedy jeden z nauczycieli znika w niewyjaśnionych okolicznościach kilkoro z jego uczniów rozpoczyna śledztwo...
Rodzina Barańskich mieszka na przedmieściu. Matka całkowicie poświęca się roli pani domu, co jest źródłem jej nieustającej frustracji. Ojciec utrzymuje rodzinę, ale to nie jego zdanie jest w domu najważniejsze. Model życia Leszczyńskich jest zupełnie inny. Matka jest rozwódką. Ze swojego pierwszego związku ma dorastającą córkę, a z obecnego małżeństwa kilkuletniego syna. Spełnia się zawodowo, podczas gdy jej mąż zmaga się nie tylko z wychowaniem dzieci, ale również z własną niemocą w kwestii ponownego wyboru ścieżki kariery zawodowej. Jest bezrobotny. Choć Barańscy hołdują wartościom konserwatywnym, a Leszczyńscy wydają się być postępowymi intelektualistami, okazuje się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Dobre chęci rodziców przynoszą często opłakane, choć zabawne rezultaty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…