Filmy relacja ojciec-córka, boks, urodziny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-córka, boks, urodziny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Trzeba chronić samego siebie - te słowa powtarzał Maggie jej trener. Ona jak zwykle robiła wszystko po swojemu. Była jednak przykładem niesamowitego samozaparcia, chęci walki, zaciętości, uporu. Rodzi się jednak pytanie, czy możemy dążyć do spełnienia naszych marzeń za wszelką cenę? W boksie wszystko jest przecież na odwrót.
James McAvoy wciela się w postać młodego chłopaka wywodzącego się z klasy robotniczej, który rozpoczyna naukę na eleganckim, prywatnym uniwersytecie dla młodzieży z wyższych sfer i czyni wysiłki, aby się do nich dostosować.
Uczennica liceum, Regina, po szkole dorabia na stacji benzynowej. Pewnego razu podjeżdża tam nastoletnia Evie, będąca w depresji po zerwaniu z chłopakiem. Dziewczyny zaczynają rozmawiać, co zapoczątkowuje ich przyjaźń. Po kilku kolejnych spotkaniach odkrywają, że się w sobie zakochały. Wkrótce wybucha wielki skandal. I to nie dlatego że Regina jest biedna, musi pracować i jest biała, a Evie pochodząca z bogatego domu jest Afroamerykanką. Przyczyną jest ich lesbijska miłość, której nie chcą się wyrzec pomimo presji otoczenia.


James J. Braddock ma kochającą rodzinę i odnosi niemałe sukcesy na bokserskim ringu. Złamana ręka i nadchodzący Wielki Kryzys stawiają przed nim nadludzkie wyzwania. Widmo bezdomności i głodu sprawia, że Braddock postanawia powrócić na ring. Niespodziewanie dla wszystkich zaczyna zwyciężać. Jednocześnie staje się kimś więcej niż tylko sportowcem. Jego życiowa postawa rozbudza wyobraźnię milionów Amerykanów. Przed nim jednak najtrudniejsza próba – walka o mistrzostwo świata wagi ciężkiej z doskonale przygotowanym i dotąd niepokonanym Maksem Baerem, znanym także z tego, że od jego ciosów poniosło śmierć już dwóch pięściarzy. Braddock może liczyć tylko na siebie i na wsparcie swej żony, Mae.
Rodzina Barańskich mieszka na przedmieściu. Matka całkowicie poświęca się roli pani domu, co jest źródłem jej nieustającej frustracji. Ojciec utrzymuje rodzinę, ale to nie jego zdanie jest w domu najważniejsze. Model życia Leszczyńskich jest zupełnie inny. Matka jest rozwódką. Ze swojego pierwszego związku ma dorastającą córkę, a z obecnego małżeństwa kilkuletniego syna. Spełnia się zawodowo, podczas gdy jej mąż zmaga się nie tylko z wychowaniem dzieci, ale również z własną niemocą w kwestii ponownego wyboru ścieżki kariery zawodowej. Jest bezrobotny. Choć Barańscy hołdują wartościom konserwatywnym, a Leszczyńscy wydają się być postępowymi intelektualistami, okazuje się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Dobre chęci rodziców przynoszą często opłakane, choć zabawne rezultaty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…