Filmy perspektywa dziecka, relacja matka-córka, rodzina dysfunkcyjna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje perspektywa dziecka, relacja matka-córka, rodzina dysfunkcyjna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jak daleko może posunąć się zwykły ojciec, aby spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi? Po niefortunnym rozwodzie, Daniel Hillard Robin Williams dowiaduje się, że jego była żona Sally Field poszukuje gosposi. Bez namysłu podejmuje tę pracę. Wymaga to jednak "drobnej charakteryzacji". Mimo dużego biustu i obfitych bioder Robin Williams zachowuje właściwą sobie witalność, a jego poczucie humoru przekracza wszelkie granice...

Crooklyn

7,2
Państwo Carmichaelowie mieszkają na Brooklynie razem z czwórką dzieci: trójką synów i córką - Tarą. To ona jest w filmie narratorem. Przedstawia swoimi oczami historię rodziny. Ojciec jest muzykiej jazzowym, który zaczął komponować własne piosenki i jego dochody zmalały. Mama jest nauczycielką i stara się jakoś utrzymać rodzinę. Spike Lee przeniósł do tego filmu swoje wspomnienia z dzieciństwa.
Chilijskie "kino drogi", opowieść o rodzinie, która wyrusza na kilkudniową wakacyjną przejażdżkę, prawdopodobnie ostatnią w ich wspólnym życiu, zapowiadającą rozstanie. Na subtelną, osobistą historię, pięknie sfilmowaną przez argentyńską gwiazdę fotografii Bárbarę Álvarez, składają się zwykłe czynności, rozmowy, codzienna bliskość, która jednak z minuty na minutę staje się coraz bardziej melancholijna, skazana na nieuchronny koniec. Odzwierciedleniem tego procesu jest przesuwający się za oknem, surowy chilijski krajobraz - wysuszony, prześwietlony słońcem, brunatno-piaskowy. Samochód sunie serpentynami szos, przecina szemrzące strumyki i kamienne dróżki między skałami, pokonuje pustynny płaskowyż. Otwarciu perspektywy nieustannie towarzyszy ciasnota wnętrza samochodu, w którym zderzają się niewypowiedziane uczucia dwójki rodziców, oglądanych z tylnego siedzenia przez przeczuwające kryzys dzieci, pragnące zatrzymać czas.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…