Filmy uczeń, szkoła, nastolatek, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje uczeń, szkoła, nastolatek, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Greg Heffley ma przed sobą świetlaną przyszłość, jednak nim osiągnie sukces, musi przetrwać najgorsze i najstraszniejsze doświadczenie życiowe każdego młodzieńca – szkołę! Nie będzie to łatwe, zwłaszcza kiedy dookoła grasują owłosione, piegowate i niemądre dzieciaki, zastraszający innych „młodzi gniewni” oraz sery pleśniowe z nuklearnymi pasożytami. To nie jest zwykły film - to poradnik przetrwania.
Walter Black (Mel Gibson) jest właścicielem podupadającej firmy produkującej zabawki. Jednak od paru lat cierpi na depresję i praktycznie nie wstaje z łóżka, nie dostrzegając jak bardzo oddala się od żony i dwóch synów. W końcu żona wyrzuca go z domu. Próbując popełnić samobójstwo, przemawia do niego pacynka o postaci bobra, która od tej pory przejmuje kontrolę nad Walterem i zmienia jego dotychczasowe życie.


Michael (Keir Gilchrist) jest uczniem liceum i klasowym kujonem. Chłopak nie czuje się w klasie dobrze, ponieważ jest ciągle obiektem drwin kolegów i koleżanek. Nie może też znaleźć wspólnego języka z nauczycielami. Wszystko ulega zmianie, gdy poznaje piękną Emily (Brie Larson). Pomimo sprzeciwu rodziców, postanawia się z nią spotykać.
Życie wielebnego Waltera Goodfellowa jest ciężkie. Rodzina w rozsypce: syn nie radzi sobie z problemami szkolnymi, córka zmienia chłopaków jak rękawiczki, żona chce odejść do trenera golfa. Pastor powoli traci autorytet w miasteczku. Sytuacja jest właściwie beznadziejna, choć wszystko zmienia się w momencie zatrudnienia nowej gosposi, która rządzi twardą ręką i sobie tylko znanymi sposobami zapobiega totalnej katastrofie.
Greg Heffley, dzieciak, dzięki któremu mięczaki stały się popularne, powraca w przezabawnej kontynuacji filmu opartego na motywach bestsellerowej powieściowej serii! Po przejściach z serem, Greg zaczyna siódmą klasę z nienaruszoną pewnością siebie i przyjaźniami oraz okiem skierowanym na nową dziewczynę w mieście, Holly Hills. Jednak w domu sprawy wymykają się spod kontroli, szczególnie te, związane ze starszym bratem, Rodrickiem. Greg odkrywa, że jednak istnieje coś gorszego od szkoły – jego własna rodzina!
Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL. To staje się powodem wielu komicznych pomyłek. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią, opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Kreskówka opowiada o przygodach grupy mutantów – osobach posiadających nadludzkie zdolności. Profesor Charles Xavier otwiera szkołę dla dzieci „specjalnie uzdolnionych” i stara się ściągnąć do niej jak najwięcej młodych mutantów, by uczyć ich, jak mają sobie radzić ze swymi mocami. Pomagają mu w tym ci, którzy niezwykłe umiejętności posiadają już od dłuższego czasu – Sztorm, Wolverine i Bestia. Pod ich czujnym okiem swe zdolności rozwijają między innymi Cyklop, Jean, Kurt oraz Ruda. Muszą sobie oni radzić nie tylko z ukrywaniem swej mocy, ale także z wrogimi im mutantami, którzy pod przewodnictwem Magneta próbują zdominować świat…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…