Filmy relacja mężczyzna-kobieta, tyran, relacja ojciec-syn, piękna kobieta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, tyran, relacja ojciec-syn, piękna kobieta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Na ekran wraca niezrównany Indiana Jones (Harrison Ford), znany wszystkim ekscentryczny archeolog. Jest rok 1935. Indiana Jones dociera do Singapuru i Indii. Razem z towarzyszącą mu panienką zgłębia tajemnice Świątyni Przeznaczenia. Naturalnie ma wielu wrogów próbujących przeszkodzić mu i pokrzyżować plany. Zaprawiony jednak w bojach, radzi sobie doskonale.
Karierowicz z Pułtuska marzy tylko o jednym – o władzy. Pewnego dnia dostaje nominację na „eksponowane stanowisko” w stolicy. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie. Mieszkańców zniechęca do siebie już podczas przeprowadzki, która obfituje w niespodzianki i konflikty. Okazuje się, że operator dźwigu Zbigniew Kotek i lekarz Zygmunt Kołek otrzymali przydział na to samo mieszkanie. Jedynym wyjściem jest przedzielenie lokalu na pół. Ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego, ale pluskwa trafia do innego lokatora. Tajniacy podsłuchują nauczycielkę flirtującą z zapalonym myśliwym, docentem Furmanem. Ten opowiada jej o wyczynach na polowaniu. Nic dziwnego, że UB uznaje profesora za groźnego terrorystę. Najbardziej niezadowolonym z przydziału M jest weteran praskich podwórek, wielbiciel wódki i gołębi, Józef Balcerek. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Ale i jego opór zostaje złamany przez władzę. Gospodarz domu z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła.

Zmory

6,4
Film opowiada o dojrzewaniu wrażliwego chłopca. Jest jednym z ważniejszych debiutów w powojennym kinie polskim. Stanowi ciąg luźno powiązanych epizodów i ukazuje, jak na pozór mało ważne momenty życia kształtują charakter człowieka. Jest buntem przeciwko tłamszeniu indywidualności przez totalitarny system polityczny i służące uniformizacji metody wychowawcze.


Camila Darién, porwana przez piratów ukochana córka kupca don Justa, po czterech latach powraca do rodzinnego miasteczka San Fernando. Dziewczyna w czasie swojej nieobecności była niewolnicą na wyspie La Mariana. Jej bogaty właściciel, zgorzkniały starzec don Timoteo, na przekór rodzinie żeni się z Camilą i czyni ją jedyną spadkobierczynią. Dopiero po jego śmierci, Camila mogła powrócić do domu. Jej bliscy są mocno zaskoczeni, gdyż byli przekonani, że dziewczyna nie żyje. Jej ukochany, kowal Santiago, zdążył już nawet ożenić się z jej siostrą, Ritą. Dawni narzeczeni są zrozpaczeni, ale szanują zawarty akt małżeństwa. W ślad za Camilą, aby odebrać jej majątek, do San Fernando przybywa piękna, lecz niewidoma córka don Timotea, Lisabeta, wraz ze starą opiekunką i przystojnym kuzynem Ricardem. Ricardo jest kapitanem statku pirackiego, na którym przebywała Camila. Już wtedy się nią interesował, a gdy ponownie ją widzi, jego uczucia odżywają. Kobieta, mimo obaw, również jest zafascynowana piratem. Wkrótce oboje rozumieją, że są w sobie bezgranicznie zakochani. Santiago nadal darzący miłością dawną narzeczoną, nie zamierza zostawić jej w spokoju. Między nim, a Ricardo powstaje zacięta rywalizacja. Nieokiełznany Ricardo i skromna Camila, wbrew swym zasadom zostają złapani w sidła ognistej namiętności, która nie podoba się wielu osobom.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…