Filmy szkoła, relacja matka-syn, dziewczynka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szkoła, relacja matka-syn, dziewczynka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pozwól mi wejść to ukazana w niecodzienny i wyjątkowy sposób opowieść o prawdziwej przyjaźni. Do budynku, w którym mieszka Oskar (Kåre Hedebrant) wprowadza się Eli (Lina Leandersson) - na pozór normalna i spokojna dziewczynka. Zaraz po tym, w miasteczku dochodzi do okrutnych zbrodni. Chłopiec zapoznaje się z nową sąsiadką. Koleżeństwo bardzo szybko przeradza się w przyjaźń. Jednak czy przetrwa ona, gdy wyjdzie na jaw skrywana przez Eli mroczna tajemnica?
Greg zaczyna naukę w gimnazjum. Razem ze swoim kumplem Rodrickiem chcą stać się sławni i zapisać się w szkolnych księgach. Gregowi wydaje się, że przyczyną ich ciągłych porażek jest Rodrick, lecz to on zaczyna być szkolną gwiazdą, a Greg staje się nielubiany.
Will, nastolatek ze śródmieścia Filadelfii, zostaje wysłany do Kalifornii, aby zamieszkać ze swoimi bogatymi krewnymi w nadziei, że „wybiją mu głupie pomysły z głowy i wpoją mu dobre, tradycyjne wartości”.


Sam

7,5
Sam Dawson ma umysł siedmioletniego dziecka, uwielbia The Beatles i wraz z pomocą kilkorga przyjaciół wychowuje swoją córeczkę Lucy Diamond. Kiedy Lucy kończy siedem lat i powoli zaczyna przewyższać intelektem swojego ojca, jej losem zaczyna interesować się opieka społeczna. Jeden z jej pracowników postanawia pozbawić Sama prawa do opieki nad córką.
Młoda dziewczyna z bogatej rodziny zostaje wysłana przez ojca do krewnych swojej matki mieszkających na Wyspie Księcia Edwarda.
Dziewięciolatek Joshua bardzo przeżył śmierć ukochanego dziadka. Chłopiec rozpoczyna kolejny rok nauki w katolickiej szkole i chce się upewnić, że bliska osoba, którą właśnie stracił, miewa się dobrze w zaświatach. Decyduje się podjąć specjalną misję w celu znalezienia pana Boga i zadania mu kilku ważnych pytań. Jedynie siostra Terry wydaje się rozumieć rozterki Joshuy. Reżyser zgrabnie odnajduje równowagę pomiędzy filozoficznymi pytaniami o sens życia i istnienie Boga a magicznym światem dzieciństwa, pełnym cudów i tajemnych znaków.
Trwa II wojna światowa. Eda wraz z ojcem i matką opuszcza Pragę i przeprowadza się na wieś, gdzie mieszkają jego krewni, w tym wujek, który ma w rodzinie opinię czarnej owcy. Chłopca czekają tam zabawy w towarzystwie lokalnych dzieciaków, pierwsze, mniej lub bardziej śmiałe doświadczenia z dziewczynami, przeróżne domowe awantury. Gdzieś w tle nieustannie toczą się krwawe wojenne zmagania, ale nie przeszkadza to zbytnio Edzie w korzystaniu z licznych uroków dzieciństwa.
Nahid (Sareh Bayat) młoda, rozwiedziona, mieszka sama ze swoim 10-letnim synem w małym mieście nad Morzem Kaspijskim. Według irańskiej tradycji, opieka nad synem powraca do ojca, ale ten zgodził się oddać syna pod opiekę swojej byłej żony, pod warunkiem, że się nie ożeni. Nahid spotka się z nowym mężczyzną, który kocha ją namiętnie i chce ją poślubić.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…