Filmy wiking, miecz, wojownik

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wiking, miecz, wojownik. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wikingowie

8,0
5,7
Wiking Ragnar Lothbrok postanawia odbyć wyprawę łupieżczą na zachód, gdzie spodziewa się znaleźć nieznany nikomu ląd.

Outlander

6,6
Człowiek z innej planety wspomagany przez wikingów musi zniszczyć kosmiczne monstrum.
Einar i Eric to dwaj przyrodni bracia, wikingowie. Pierwszy jest wielkim wojownikiem, natomiast drugi to były niewolnik, ale żaden nie zna prawdziwej tożsamości drugiego. Kiedy tron Northumbrii w Brytanii staje się pusty, bracia stają naprzeciw siebie, by walczyć o nagrodę. Mimo że kierują nimi różne motywy, to obydwaj myślą o księżniczce Morganie.


Historia rozgrywa się w odległych czasach legendarnych rozbójników normańskich. Na porządku dziennym są grabieże i walki na śmierć i życie. Apogeum następuje z chwilą objęcia władzy przez Ketila, który zabija wielu niewinnych ludzi. Ginie również jego największy przeciwnik, słynny wojownik Valgard. Jego syn, Kjartan postanawia pomścić śmierć ojca...
Rok 1000, Skandynawia. Mroźne, osnute mgłą zbocza gór, hardzi i brodaci wikingowie, ani jednej kobiety na horyzoncie. Egzystencja, na którą składają się dźwięki pękających czaszek i rzężenie rozrywanych gardeł. Dwa ścierające się systemy wierzeń – politeistyczny nordycki panteon pod przywództwem boga wisielców Odyna i monoteistyczny ukrzyżowanego Boga chrześcijan. Jeden surowy i samowyniszczający, drugi zachłanny, ekspansywny i fanatycznie bezwzględny. Oba skazane na zagładę z ręki ich wspólnego syna – jednookiego, niemego wojownika (Mads Mikkelsen). Valhalla Rising jest obrazem suto czerpiącym z mitologii nordyckiej oraz chrześcijańskiego uniwersum. Tytułowe powstanie może odnosić się zarówno do ostatecznego zapełnienia Valhalli ostatnimi mężnymi wikingami, ginącymi w walce, jak i do Ragnaroku – zmierzchu Bogów, poprzedzonego krwawą rzezią.
Helgi jako jedyny ucieka z pogromu swojej wioski. Ukrywa się u swego wuja, marząc o tym, by móc się zemścić. Kiedy dorasta, nadarza się ku temu okazja, bo właśnie zbliża się wilka bitwa miedzy wikingami, a jego wrogowie są po przeciwnej stronie.
Dwaj bracia Eron i Erik w wyniku masakry ich osady zostają rozdzieleni. Jeden wraz z ocalałymi wraca z powrotem na ziemie wikingów, a drugi zostaje adoptowany przez angielską królową. Dwadzieścia lat później spotykają się ponownie, jednak nie wiedząc o tym, że coś ich łączy stają się śmiertelnymi wrogami, a stawką w ich zmaganiach jest kontrola nad Brytanią.
Klan wikingów napada turecką warownię i zabiwszy jej obrońców porywa córkę Atylli Yoncę. Ciężko ranny Tarkan poprzysięga zemstę najeźdźcom i zaraz po wyleczeniu ran wyrusza ich śladem. Zabiwszy wielu wrogów wojownik, w końcu dociera do siedziby wikingów, gdzie jednoczy siły z córką ich dawnego wodza i wiernymi jej wojowniczkami.
Historia podboju Normanów w roku 1066 rzuca nowe światło na jedną z najciemniejszych chwil brytyjskiej historii. Obserwujemy wszystko nie z perspektywy królów czy zdobywców, ale oczami zwykłych wieśniaków, którzy zostali wciągnięci w chaos. 1066 opowiada o inwazji, oporze i wojnie, widzianych oczami zwykłego człowieka i jego rodziny. Bohaterowie pochodzą z trzech plemion: Anglików, Normanów i Wikingów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…