Filmy ranna stopa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ranna stopa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Alfa

6,0
6,3
Kedi, syn Tau, podczas polowania zostaje ranny i pozostawiony przez współtowarzyszy. Niedługo potem chłopak oswaja wilka, który staje się jego towarzyszem w podróży pełnej niebezpieczeństw.
Pewien przemysłowiec stoczniowy wyrzuca z pracy pewnego młodego, zdolnego konstruktora jachtów. Okazuje się jednak, że decyzja była zbyt pochopna. Jak zachęcić wyrzuconego, do powrotu do pracy. Czy jedna niedziela wystarczy? Jakich metod będzie musiał użyć zły pracodawca?
Film oparty jest na faktach i opowiada historię ucieczki z Syberyjskiego obozu pracy. Zdarzenie to miało miejsce w 1940 roku, kiedy to siódemka śmiałków pochodzących z różnych krajów postanowiła uciec z niewoli. Towarzysze będą musieli pokonać tysiące kilometrów przez wrogi teren, by dotrzeć do wymarzonych Indii, gdzie zaznają wolności. Podczas wyprawy poznają m.in. prawdziwe znaczenie słowa przyjaźń.


Na dworcu kolejowym w Londynie na opóźniony pociąg z Birmingham czekają Rikki i Alvira. Rikki urodził się w Bhatinda i od jakiegoś czasu mieszka w Londynie. Alvira jest Pakistanką, ale czuje się Brytyjką. Oboje siedzą przy wspólnym stoliku w zatłoczonej kawiarni, czekając na swoich partnerów. Dla zabicia czasu, zaczynają rozmowę. Opowiadając o swoich związkach, zaczynają wzajemnie się poznawać i powoli zakochiwać się w sobie.
Pewnego dnia Tom (James Franco) i Anna (Kate Hudson) odkrywają, że mężczyzna, który wynajmował od nich dom, nie żyje. Wśród pozostawionych przez niego rzeczy znajdują torbę wypełnioną po brzegi banknotami. Nie zastanawiając się zbytnio, postanawiają zatrzymać pieniądze. Decyzja ta okaże się brzemienna w skutkach, ściągając na nich zainteresowanie niezwykle podejrzliwego detektywa (Kate Hudson) oraz przestępców, do których należała pochodząca z rabunku kasa.
W kambodżańskich obozach dla uchodźców, pytane dzieci skąd pochodzi ryż, odpowiadają: „z ciężarówek ONZ”. Nigdy nie widzieli pola ryżowego. Pewnego dnia te dzieci będą musiały nauczyć się żyć w Kambodży, czyli nauczyć się kultywować, orać, pracować na ziemi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…