Filmy Arabia Saudyjska

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Arabia Saudyjska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Takki

0,0
Młody filmowiec z Dżuddy w Arabii Saudyjskiej i jego znajomi mierzą się z oczekiwaniami rodziny i społeczeństwa oraz przeszkodami stojącymi na drodze miłości i kariery.
O Arabii Saudyjskiej z przymrużeniem oka. Wśród tematów między innymi globalna wojna medialna, zadawniony plemienny zatarg i zdrowotna obsesja, która zaszła za daleko.
Ta arabska antologia ze szczyptą czarnego humoru to pogłębione studium miłości i związków uczuciowych.


Nieudolny szofer przez pomyłkę odbiera z lotniska szefa mafii i staje się obiektem szalonego pościgu gangsterów, którzy chcą odzyskać swojego bossa w jednym kawałku.

The Cello

0,0
Utalentowany saudyjski wiolonczelista Nasser (Samer Ismail) aspiruje do tego, aby stać się kimś wielkim. Czuje jednak, że powstrzymuje go stary, zniszczony instrument, na którym jest zmuszony grać. Dzięki uprzejmości tajemniczego właściciela sklepu wchodzi w posiadanie wspaniałej czerwonej wiolonczeli. Jednakże podczas przygotowań do ważnego przesłuchania w wybitnej filharmonii mężczyzna przekonuje się na własnej skórze, że przedmiot naznaczony jest wielowiekową klątwą.
Isra'a (Abeer Mohammed) mieszka z mężem Ahmedem (Khaled Hamdan) i trójką dzieci w starym porcie miasta Aden w południowym Jemenie. Ich codzienne życie naznaczone jest skutkami wojny domowej: kontrolami wojskowymi na ulicach, częstymi przerwami w dostawie prądu i racjonowaniem wody. Ahmed, który pracował dla telewizji, musiał porzucić pracę z powodu licznych niewypłaconych pensji, aby zostać kierowcą. Ledwo starcza im na zapewnienie swoim dzieciom normalnego życia i dobrej edukacji. Kiedy Isra'a dowiaduje się, że jest ponownie w ciąży, para musi zmierzyć się z nowym kryzysem. Oboje wiedzą, że nie stać ich na czwarte dziecko, zwłaszcza, że muszą przenieść się do tańszego mieszkania i płacić czesne. Razem decydują się na aborcję. Być może pomoże im znajomy lekarz…
Po czterech latach spędzonych w więzieniu Rafik (Majd Mastoura) ma tylko jeden plan – zabrać syna za góry i pokazać mu swoje niesamowite odkrycie.
Opowieść o więzi między dwiema kobietami i odkupieniu za popełniony przed laty występek rozgrywa się w stosunkowo niedawnych, burzliwych czasach, kiedy mieszkańcy Sudanu Południowego walczyli o regionalną autonomię od rządzącej arabskiej Północy. Po tragicznej śmierci męża młoda Julia i jej synek Daniel lądują na ulicy, aż zostają przygarnięci przez Monę, dobrze sytuowaną byłą piosenkarkę. Służąca i półsierota zostają stopniowo zaakceptowani jako członkowie rodziny, a Mona i Julia stają się nierozłącznymi powiernicami. Nawet szokujące wydarzenie z odległej przeszłości, o którym wie tylko jedna z nich, wydaje się całkowicie zapomniane.
Wadjda ma 10 lat i mieszka w Rijadzie. W szkole uchodzi za buntowniczkę, ponieważ chodzi w porysowanych długopisem trampkach i próbuje bawić się z chłopcami. Jej największym marzeniem jest rower. Niestety, w Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą prowadzić samochodów, zaś dziewczynkom nie wypada jeździć na rowerze - ma to jakoby zagrażać ich cnotliwości. Aby zdobyć pieniądze na upragniony rower i przekonać dorosłych o swojej pobożności, Wadjda postanawia wziąć udział w konkursie recytacji Koranu.
Na popularnych przedmieściach Casablanki, Hassan (Abdelatif El Mansouri) i Issam (Ayoub Elaid), ojciec i syn, żyją z dnia na dzień, łącząc niewielki ruch uliczny z lokalnym półświatkiem. Pewnej nocy otrzymują zadanie porwania mężczyzny. Potem zaczyna się długa noc w slumsach miasta...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…