Pełen mrocznego klimatu i niesłabnącego napięcia horror o makabrycznych skutkach marzeń o nieśmiertelności. Czwórka przyjaciół przyjeżdża na teren starej opuszczonej fabryki na Dolnym Śląsku, w której przed rokiem zaginął ich kumpel. Próbując rozwikłać zagadkę jego zniknięcia odkrywają przerażającą prawdę o prowadzonych na terenie fabryki eksperymentach. Grupa naukowców wykorzystując jako króliki doświadczalne porwanych ludzi, próbuje zapewnić nieśmiertelność tajemniczemu zleceniodawcy.

O filmie

Film Pora mroku to film z dreszczykiem. Najprościej zakwalifikować go jako thriller/ horror. Zarówno thriller jak i horror to gatunki filmowe rzadko realizowane przez polskich twórców. Twórcy Pory mroku nie wahali się jednak podjąć tego wyzwania.

Pora mroku to film nowoczesny, dynamiczny, perfekcyjnie zrealizowany, w którym treść jest równie ważna jak forma, a napięcie utrzymuje się od pierwszej do ostatniej sceny.

Premiera filmu zaplanowana jest na 18 kwietnia 2008 roku.

O obsadzie

Większość ekipy aktorskiej stanowią młodzi, nieopatrzeni i bardzo dobrze zapowiadający się aktorzy. Na uwagę zasługuje zwłaszcza absolwent krakowskiej PWST, Paweł Tomaszewski, który na swoim koncie ma role filmowe w Determinatorze, Kochaj mnie kochaj, czy Środa czwartek rano, który niedawno gościł na ekranach polskich kin. W filmie Pora mroku zagrały również dwie młode, zdolne aktorki, które zadebiutowały w Korowodzie Jerzego Stuhra, czyli Karolina Gorczyca i Katarzyna Maciąg. Ta ostatnia zagrała również jedną w głównych ról w nowym telewizyjnym serialu Teraz albo nigdy.

Są też aktorzy znani i popularni, m.in. Kuba Wesołowski (serial Na Wspólnej, film TV Jutro idziemy do kina), Jan Wieczorkowski (U Pana Boga za piecem, U Pana Boga w ogródku, seriale TV: Klan, Tajemnica twierdzy szyfrów, Twarzą w twarz, Oficer), Natalia Rybicka (Wszystko będzie dobrze, Żurek, serial Odwróceni, Samo życie), Bartosz Żukowski (Ubu król, Tylko mnie kochaj, serial Świat wg Kiepskich).

Do udziału w filmie twórcy zaprosili również znakomitych aktorów teatralnych, rzadko pojawiających się na dużym ekranie. Jednym z nich jest Ryszard Ronczewski, związany od ponad 20 lat z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. W kinie mogliśmy go ostatnio oglądać w Ubu Królu czy Starej baśni. Z kolei rolę dr Heller przyjęła Ewa Kolasińska, aktorka Starego Teatru w Krakowie, widzom telewizyjnym znana jako „popyrtana panna Marysia” ze „Spotkań z balladą”.

O produkcji

Pierwszy klaps filmu Pora mroku padł 17 października 2007 roku w Kotlinie Kłodzkiej. W pierwszej scenie uczestniczyli m.in. Katarzyna Maciąg (Majka), Karolina Gorczyca (Joanna), Michał (Kuba Wesołowski) i Raffi (Jakub Strzelecki). Oprócz Kotliny Kłodzkiej ekipa filmu gościła również w Warszawie, Modlinie, a także w stolicy Argentyny Buenos Aires. Zdjęcia w Polsce zakończyły się 28 listopada 2007 roku. Zdjęcia w Argentynie trwały kilka dni. Ekipa była tam w pierwszym tygodniu grudnia 2007 r.

O treści

Czwórka przyjaciół, dwie dziewczyny i dwóch chłopaków, ruszają do opuszczonej fabryki na Dolnym Śląsku, gdzie rok wcześniej zaginął Adam, brat jednej z uczestniczek wyprawy - Joanny. Jednocześnie, do pobliskiego szpitala psychiatrycznego w charakterze asystentów trafia „trudna młodzież” z poprawczaka. Wśród skierowanych znajduje się Karolina. Dziewczyna dość szybko zaprzyjaźnia się z Zolo, młodym hakerem i jednym z pacjentów zakładu. Wkrótce wszyscy oni staną się świadkami (a może nawet więcej) przerażających eksperymentów przeprowadzanych na terenie fabryki…

O twórcach

Filmem Pora mroku debiutuje w roli reżysera znakomity operator, Grzegorz Kuczeriszka, autor zdjęć do takich filmów jak m.in. Kiler, Skazany na bluesa, Ławeczka, Pieniądze to nie wszystko, Egoiści, Pożegnanie jesieni. Kuczeriszka będzie również operatorem obrazu filmu Pora mroku.

Fabułę filmu napisał Dominik W. Rettinger, współautor scenariusza do pierwszego w Polsce serialu political-fiction EKIPA.

Więcej informacji

Proszę czekać…