Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Anthony Minghella |
8,5
|
|
Peter Markham
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Steve E. Andrews
(asystent)
|
||
Meriem Beschaouch
(asystent)
|
||
Andrea Girolami
(asystent)
|
||
Moez Kamoun
(asystent)
|
||
Moslah Kraiem
(asystent)
|
||
Emma Schofield
(asystent)
|
||
Luigi Vallini
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Michael Ondaatje
(powieść)
|
||
Anthony Minghella |
8,5
|
|
Dianne Dreyer
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Rachel Griffiths
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa)
|
||
Producenci | Ocena | |
Saul Zaentz
producent
|
||
Scott Greenstein
producent wykonawczy
|
||
Bob Weinstein
producent wykonawczy
|
||
Harvey Weinstein
producent wykonawczy
|
||
Steve E. Andrews
współproducent
|
||
Paul Zaentz
współproducent
|
||
Alessandro von Norman
kierownik produkcji
|
||
Franco Ballati
kierownik produkcji
|
||
Hamid Elleuch
kierownik produkcji
|
||
Lynn Kamern
kierownik produkcji
|
||
Edie Ichioka
nadzorca postprodukcji
|
||
Amel Becharnia
koordynator produkcji
|
||
Francesca Cingolani
koordynator produkcji (Rzym)
|
||
Judith Goodman
koordynator produkcji
|
||
Daniela Vecchi
koordynator produkcji
|
||
Gabriella Di Santo
koordynator produkcji (druga ekipa)
|
||
Holly Hardin
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Silvia Ranfagni
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Ralph Fiennes
Hr. Laszlo de Almásy
|
8,0
|
|
Juliette Binoche
Hana
|
7,9
|
|
Willem Dafoe
David Caravaggio
|
8,0
|
|
Kristin Scott Thomas
Katharine Clifton
|
7,7
|
|
Naveen Andrews
Kip
|
||
Colin Firth
Geoffrey Clifton
|
7,6
|
|
Julian Wadham
Madox
|
||
Jürgen Prochnow
Mjr Muller
|
||
Kevin Whately
Sierż. Hardy
|
||
Clive Merrison
Fenelon-Barnes
|
||
Nino Castelnuovo
D'Agostino
|
||
Hichem Rostom
Fouad
|
||
Peter Rühring
Bermann
|
||
Geordie Johnson
Oliver
|
||
Torri Higginson
Mary
|
5,0
|
|
Liisa Repo-Martell
Jan
|
||
Raymond Coulthard
Rupert Douglas
|
||
Philip Whitchurch
Kpr. Dade
|
||
Lee Ross
Spalding
|
||
Matthew Ferguson
Młody kanadyjski żołnierz
|
||
Jason Done
Żołnierz całujący się
|
||
Roger Morlidge
Sierżant w pociągu na pustyni
|
||
Dominic Mafham
Oficer w El Taj
|
5,0
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
John Seale
(kierownik zdjęć)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Gabriel Yared | ||
Kostiumy | Ocena | |
Ann Roth | ||
Gary Jones
(współprojektant kostiumów)
|
||
Carlo Poggioli
(asystent)
|
6,0
|
|
Montaż | Ocena | |
Walter Murch |
8,0
|
|
Edie Ichioka
(asystent)
|
||
Rosmary Conte
(asystent)
|
||
Dan Farrell
(asystent)
|
7,0
|
|
Robert Grahamjones
(asystent)
|
||
Scott Guitteau
(asystent)
|
||
Robin Lee
(asystent)
|
||
Franca Silvi
(asystent)
|
||
Jeffery Stephens
(asystent)
|
||
Blake Danforth
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary Burritt
(montażysta negatywu)
|
||
Sean Cullen
(praktykant)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Louise Constad
charakteryzator
|
||
Elisabetta De Leonardis
fryzjer
|
||
Giuseppe Desiato
charakteryzator
|
||
Antonio Maltempo
charakteryzator
|
||
Alessandra Sampaolo
charakteryzator
|
||
Fabrizio Sforza
charakteryzator
|
||
Mustapha Ben Chaabane
fryzjer (asystent)
|
||
Mustapha Ben Chaabane
charakteryzator (asystent)
|
||
Ferid Sfaki
charakteryzator (asystent)
|
||
Ferid Sfaki
fryzjer (asystent)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Stuart Craig
scenograf
|
8,0
|
|
Aurelio Crugnola
dyrektor artystyczny
|
||
Aurelio Crugnola
dekorator wnętrz
|
||
Stephenie McMillan
dekorator wnętrz
|
||
Tony Teiger
główny rekwizytor
|
||
Mohamed Bargaoui
główny rekwizytor
|
||
Romano Bellucci
główny architekt
|
||
Brian Bishop
malarz
|
||
Doug Bishop
malarz
|
||
Luciano Curti
malarz
|
||
Tony Wright
scenopis obrazkowy
|
||
Jamel Bizid
rekwizytor (asystent)
|
||
John Bush
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Franco Fumagalli
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Taieb Jallouli
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Carl Schmidt
zbrojmistrz
|
||
Aldo Gasparri
zbrojmistrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Sara Bolder
montaż dialogów
|
||
Kyrsten Mate
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Richard Duarte
mikser imitacji
|
||
Malcolm Fife
montaż imitacji
|
||
Pat Jackson
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Marnie Moore
imitator dźwięku
|
||
Douglas Murray
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Jennifer Myers
imitator dźwięku
|
||
Christopher Newman
operator dźwięku
|
||
John Nutt
montaż dialogów
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Richard Conway
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Simon Clutterbuck
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Michelle Guish
dobór obsady
|
||
David Rubin
dobór obsady
|
||
Dennis Lowe
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Erik De Boer
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franco Maria Salamon
koordynator kaskaderów
|
||
Steve Griffin
kaskader
|
||
Paul Heasman
kaskader
|
||
Riccardo Mioni
kaskader
|
||
Lee Sheward
kaskader
|
||
Carolyn Choa
choreograf
|
||
Brendan Donnison
dobór głosu
|
||
Phil Bray
fotosista
|
||
Abdelaziz Belgaeid
elektryk (Tunezja)
|
||
Daniele Cafolla
elektryk
|
||
Vincenzo Carpineta
prowadzący ostrość (druga ekipa)
|
||
Roberto De Angelis
operator kamery (asystent)
|
||
Roberto De Nigris
operator kamery (asystent)
|
||
Maurizio di Stefano
elektryk
|
||
Morris Flam
oświetlenie
|
||
Mohamed Gharbi
elektryk (Tunezja)
|
||
Stefano Marino
mistrz oświetlenia
|
||
Daniele Massaccesi
operator steadicam
|
||
Daniele Massaccesi
operator kamery
|
||
Michele Pellegrini
elektryk
|
||
Marcello Pericone
elektryk
|
||
Alberto Rogante
elektryk
|
||
Salvatore Ruberto
elektryk
|
||
John Seale
operator kamery
|
||
Nejib Shira
elektryk (Tunezja)
|
||
Severino Tramontani
elektryk
|
Pozostałe
Proszę czekać…