Letni dzień 1936 roku. Siergiej Kotow, bohater rewolucji bolszewickiej, wiedzie w rodzinnym kraju błogie i beztroskie życie. Towarzyszy mu w tym czarująca i znacznie młodsza żona Marusia, pełna życia, sześcioletnia córka Nadia oraz liczni krewni i przyjaciele. W tę idylliczna scenerię wkracza Dymitr. Przed dziesięciu laty był ukochanym Marusi. Potem zniknął w tajemniczych okolicznościach. Dymitr ożywia u Marusi wspomnienia dawnego romansu, a mała Nadie urzeka muzyką i zabawami. Jednak jego przyjazd nie jest dziełem przypadku. Napięcie miedzy nim, a Kotowem rośnie ...
Okoliczności
  • Tytułowa piosenka to „To ostatnia niedziela” napisana w 1935 roku przez Jerzego Petersburskiego z polskimi tekstami Zenona Fredwalda. W 1936 roku pierwsza rosyjska wersja została nagrana przez Klavdiya Shulzhenkę. W tym samym roku Aleksandr Tsfasman nagrał swoją wersję z nowymi rosyjskimi tekstami autorstwa Iosifa Albecka, który napisał wiersz otwierający – „Utomlyonnoe solntse…”
Pozostałe
  • Taśma filmowa mierzyła 3773 metrów.
  • Jeden z czterech rosyjskich filmów, które kiedykolwiek zdobyły Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego. Pozostałe to Wojna i pokój (1966), Dersu Uzała (1975) i Moskwa nie wierzy łzom (1980)
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…