Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
John McTiernan |
7,3
|
|
Beau Marks
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
J. Tom Archuleta
(asystent) (reżyser drugiej ekipy)
|
||
Jerry Ballew
(asystent)
|
||
Steve Danton
(asystent)
|
||
Nikolas Korda
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Larry Ferguson |
8,0
|
|
Donald Stewart |
8,0
|
|
Tom Clancy
(powieść)
|
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Larry DeWaay
producent wykonawczy
|
||
Mace Neufeld
producent
|
6,0
|
|
Jerry Sherlock
producent wykonawczy
|
||
Beau Marks
kierownik produkcji
|
||
Joel Marx
nadzorca produkcji (druga ekipa)
|
||
Heidi Ann Odum
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Sean Connery
Marko Ramius
|
8,5
|
|
Alec Baldwin
Jack Ryan
|
7,5
|
|
Scott Glenn
Bart Mancuso
|
7,3
|
|
Sam Neill
Kpt. Vasili Borodin
|
7,3
|
|
James Earl Jones
Adm. Greer
|
7,5
|
|
Joss Ackland
Andrei Lysenko
|
7,1
|
|
Richard Jordan
Jeffrey Pelt, doradca ds. bezpieczeństwa
|
||
Peter Firth
Ivan Patin
|
||
Tim Curry
Dr Yevgeniy Petrov
|
7,2
|
|
Courtney B. Vance
Jones, marynarz
|
6,0
|
|
Stellan Skarsgård
Kpt. Viktor Tupolev
|
7,5
|
|
Jeffrey Jones
Skip Tyler
|
||
Timothy Carhart
Bill Steiner
|
||
Larry Ferguson
Dowódca
|
8,0
|
|
Fred Thompson
Adm. Joshua Painter - USS Enterprise
|
6,9
|
|
Daniel Davis
Kpt. Charlie Davenport - USS Enterprise
|
||
Ned Vaughn
Beaumont, marynarz - USS Dallas
|
||
Anthony Peck
Kmdr ppor. Thompson - USS Dallas
|
||
Mark Draxton
Marynarz - USS Dallas
|
||
Tom Fisher
Marynarz - USS Dallas
|
||
Pete Antico
Marynarz - USS Dallas
|
||
Ronald Guttman
Por. Melekhin - Czerwony Październik
|
||
Tomas Arana
Leginov, kucharz - Czerwony Październik
|
6,0
|
|
Michael George Benko
Ivan - Czerwony Październik
|
||
Anatoli Davydov
Oficer - Czerwony Październik
|
||
Ivan G'Vera
Oficer - Czerwony Październik
|
||
Artur Cybulski
Yuri, nurek oficer - Czerwony Październik
|
||
Sven-Ole Thorsen
Rosyjski szef załogi - Czerwony Październik
|
||
Michael Welden
Kpt. por. Grigoriy Kamarov, oficer Czerwony Październik
|
||
Boris Lee Krutonog
Victor Slavin - Czerwony Październik
|
||
Kenton Kovell
Marynarz - Czerwony Październik
|
||
Radu Gavor
Marynarz - Czerwony Październik
|
||
Ivan Ivanov
Marynarz - Czerwony Październik
|
||
Ping Wu
Marynarz - Czerwony Październik
|
6,0
|
|
Herman Sinitzyn
Marynarz - Czerwony Październik
|
||
Krzysztof Janczar
Andrei Bonovia - Konovalov
|
7,2
|
|
Vlado Benden
Marynarz - Konovalov
|
||
George Saunders
Marynarz - Konovalov
|
||
Don Oscar Smith
Pilot helikoptera
|
||
Rick Ducommun
Nawigator C-2A
|
||
George H. Billy
Oficer DSRV
|
||
Reed Popovich
Por. Jim Curry
|
||
Andrew Divoff
Andrei Amalric - Konovalov
|
||
Peter Zinner
Adm. Yuri Padorin
|
||
Tony Veneto
Ordynans Padorina
|
||
Ben Hartigan
Admirał na odprawie
|
||
Ray Reinhardt
Sędzia Moore na odprawie
|
||
F.J. O'Neil
Generał na odprawie
|
||
Robert Buckingham
Admirał na odprawie
|
||
A.C. Lyles
Doradca
|
||
John McTiernan Sr.
Doradca
|
||
David Sederholm
Mężczyzna w przeciwsłonecznych okularach
|
||
John Shepherd
Pilot Foxtrota
|
7,0
|
|
William Bell Sullivan
Kmdr ppor. Mike Hewitt
|
||
Gates McFadden
Caroline Ryan
|
7,0
|
|
Louise Borras
Sally Ryan
|
||
Denise E. James
Stewardesa
|
||
Stanley
On sam
|
||
Peter Jason
Kmdr James - USS Reuben (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Rodney
Asystent szefa połączonych sztabów (niewymieniony w czołówce)
|
||
John C. Grant
Rosyjski marynarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Yalnezian
Rosyjski marynarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Jan de Bont | ||
Larry J. Aube
(główna pomoc techniczna)
|
||
Alexander Witt
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Basil Poledouris | ||
Kostiumy | Ocena | |
James W. Tyson | ||
James W. Tyson
(nadzorca garderoby)
|
||
Darryl M. Athons | ||
Gary Sampson | ||
Montaż | Ocena | |
Dennis Virkler |
7,0
|
|
John Wright |
9,0
|
|
John Haggar
(asystent)
|
||
Michael Ruscio
(asystent)
|
||
Marcelo Sansevieri
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Greig McRitchie
aranżer
|
||
Chet Swiatkowsky
wykonawca muzyki (instrumenty klawiszowe)
|
||
James Thatcher
wykonawca muzyki (waltornia)
|
||
Sally Stevens
wokalista
|
||
Israel Baker
wykonawca muzyki (skrzypce) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Boddicker
wykonawca muzyki (syntezator) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Larry Bunker
wykonawca muzyki (perkusja) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Erdody
wykonawca muzyki (wiolonczela) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ron Hicklin
wokalista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tommy Johnson
wykonawca muzyki (tuba) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gayle Levant
wykonawca muzyki (harfa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Marvin
wykonawca muzyki (instrumenty klawiszowe) (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Basil Poledouris
dyrygent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Basil Poledouris
aranżer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Basil Poledouris
wykonawca muzyki (instrumenty klawiszowe) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emil Richards
wykonawca muzyki (perkusja) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Wes Dawn
charakteryzator
|
||
Dino Ganziano
fryzjer
|
||
Jim Kail
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Terence Marsh
scenograf
|
9,0
|
|
William Cruse
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Dianne Wager
dyrektor artystyczny
|
||
Donald B. Woodruff
dyrektor artystyczny
|
6,0
|
|
Mickey S. Michaels
dekorator wnętrz
|
7,0
|
|
Howard Fannon
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Drew H. Fash
rekwizytor
|
||
Steven E. Fegley
główny architekt
|
||
Tommy Tomlinson
główny rekwizytor
|
||
Charles William Breen
projektant wnętrz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Johnson
ilustrator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Douglas W. Randall
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Eaves
modelarz
|
||
Jon Foreman
modelarz
|
||
Keith London
modelarz
|
||
Bruce MacRae
modelarz
|
||
Scott McNamara
modelarz
|
||
Rodney Morgan
modelarz
|
||
Milius Romyn
modelarz
|
||
Nick Seldon
modelarz
|
||
Kim Smith
modelarz
|
||
Tony Sommers
modelarz
|
||
Marc Thorpe
modelarz
|
||
Wim van Thillo
modelarz
|
||
Mark Yuricich
modelarz
|
||
Nelson Broskey
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Gawley
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tony Hudson
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Danny Wagner
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
John Benson
montaż dźwięku
|
||
Larry Carow
montaż dźwięku
|
||
Anne Couk
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Greg Curda
mikser imitacji
|
||
Ken Dufva
imitator dźwięku
|
||
John P. Fasal
efekty dźwiękowe (dodatkowy)
|
||
David Lee Fein
imitator dźwięku
|
||
Bruce Fortune
montaż dźwięku
|
||
Richard Bryce Goodman
mikser
|
||
Cecelia Hall
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Frank Howard
montaż dźwięku
|
||
Alan Howarth
efekty dźwiękowe (dodatkowy)
|
||
Victoria Martin
montaż imitacji
|
||
F. Hudson Miller
montaż dźwięku
|
||
Donald Ortiz
montaż dźwięku (asystent)
|
||
R.J. Palmer
montaż dźwięku
|
||
Bruce Richardson
montaż dźwięku
|
||
Frank Serafine
efekty dźwiękowe (dodatkowy)
|
||
Craig Sims
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Mary Ruth Smith
montaż dźwięku
|
||
Beth Sterner
montaż dźwięku
|
||
Tom Villano
montaż muzyki
|
||
George Watters II
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Butch Wolf
montaż imitacji
|
||
Thomas Milano
montaż muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bob Baron
mikser postsynchronu
|
||
Pamela Bentkowski
nadzorujący montaż imitacji
|
||
Juno J. Ellis
nadzorujący montaż postsynchronu
|
||
Debbie Jo Grillo
okablowanie
|
||
Shelley Rae Hinton
montaż postsynchronu
|
||
Jay Kamen
montaż postsynchronu
|
||
Craig Woods
mikrofoniarz
|
||
Lionel Strutt
mikser postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Don J. Bassman
mikser ponownego nagrania
|
||
Kevin F. Cleary
mikser ponownego nagrania
|
||
Richard Overton
mikser ponownego nagrania
|
||
Gary D. Rogers
mikser ponownego nagrania
|
||
Steve Siracusa
montaż dźwięku
|
||
Mark C. Grech
technik dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Larry Hopkins
mikser (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jason King
projektant dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Jan Aaris
efekty specjalne (asystent)
|
8,0
|
|
William Aldridge
efekty specjalne (asystent)
|
8,0
|
|
Damon Allison
efekty specjalne (asystent)
|
8,0
|
|
James Camomile
efekty specjalne (asystent)
|
8,0
|
|
Al Di Sarro
koordynator efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Manuel S. Epstein
efekty specjalne (asystent)
|
7,0
|
|
Jay M. Hirsch
efekty specjalne (asystent)
|
7,0
|
|
Joe D. Ramsey
efekty specjalne (asystent)
|
8,0
|
|
Joseph C. Sasgen
efekty specjalne (asystent)
|
||
Andrew Sebok
efekty specjalne (asystent)
|
6,0
|
|
Rick Thompson
efekty specjalne (asystent)
|
7,0
|
|
Michael A. Tice
efekty specjalne (asystent)
|
7,0
|
|
Michael Meier
pirotechnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Amanda Mackey
dobór obsady
|
||
Jimmy Jue
dodatkowy dobór obsady
|
||
David Bartholomew
montaż efektów wizualnych
|
||
Edgar Burcksen
montaż efektów wizualnych
|
||
Jennifer Knoll
koordynator efektów wizualnych
|
||
Kimberly Nelson LoCascio
producent efektów wizualnych
|
||
Scott Squires
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Michael Van Himbergen
koordynator efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carl Ciarfalio
kaskader
|
||
Monty Cox
kaskader
|
||
Shane Dixon
kaskader
|
||
Gary Epper
kaskader
|
||
Steve Hulin
kaskader
|
||
Keii Johnston
kaskader
|
||
Hubie Kerns Jr.
kaskader
|
||
Mike Marasco
kaskader
|
||
Chuck Picerni Jr.
koordynator kaskaderów
|
||
Paul V. Picerni Jr.
kaskader
|
||
Steve Picerni
kaskader
|
||
Philip Romano
kaskader
|
||
Ronnie Rondell Jr.
kaskader
|
||
R.A. Rondell
kaskader
|
||
Keith Tellez
kaskader
|
||
David Zellitti
kaskader
|
||
Randy Hall
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roger Gebhard
operator kamery
|
||
Scott E. Anderson
grafik komputerowy
|
||
Randall K. Bean
grafik komputerowy
|
||
Mark A.Z. Dippé
grafik komputerowy
|
||
Pat Fitzsimmons
oświetlenie
|
||
Michael E. Little
operator kamery (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sandra Ford Karpman
grafik komputerowy
|
||
Vern Nobles
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Crystal Hawkins
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Jonathan Luskin
grafik komputerowy
|
||
Jim Turner
księgowy produkcji
|
||
Mark Romano
księgowy (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tim Morgan
mistrz oświetlenia
|
||
Kate O'Neill
operator kamery (asystent)
|
||
Vance Piper
operator kamery (asystent)
|
||
Stephen Rosenbaum
grafik komputerowy
|
||
Douglas Smythe
grafik komputerowy
|
||
Steve 'Spaz' Williams
grafik komputerowy
|
Pozostałe
Proszę czekać…