Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Gérard Oury | ||
Claude Clément
(druga ekipa)
|
||
Lucile Costa
(asystent)
|
||
Gérard Guérin
(asystent)
|
||
Serge Vallin
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Gérard Oury
(również) (adaptacja)
|
||
Georges Tabet
(dialogi)
|
||
André Tabet
(dialogi)
|
||
Producenci | Ocena | |
Robert Dorfmann
producent
|
||
Pierre Saint-Blancat
kierownik produkcji
|
||
Georges Vallon
kierownik produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Bourvil
Augustin Bouvet
|
7,7
|
|
Claudio Brook
Peter Cunningham
|
||
Louis de Funès
Stanislas LeFort
|
8,6
|
|
Andréa Parisy
Siostra Marie-Odile
|
||
Colette Brosset
Germaine
|
||
Mike Marshall
Alan MacIntosh
|
||
Mary Marquet
Matka przełożona
|
||
Pierre Bertin
Dziadek Juliette, właściciel teatrzyku kukiełkowego
|
||
Benno Sterzenbach
Mjr Achbach
|
||
Marie Dubois
Juliette
|
||
Terry-Thomas
Sir Reginald
|
||
Sieghardt Rupp
Por. Stuermer
|
||
Reinhard Kolldehoff
Niemiecki kapral
|
||
Helmuth Schneider
Niemiecki oficer w pociągu
|
||
Paul Préboist
Rybak
|
||
Hans Meyer
Otto Weber, oficer SS
|
||
Guy Grosso
Basista
|
||
Michel Modo
Zezowaty niemiecki żołnierz
|
||
Peter Jacob | ||
Rudy Lenoir
Niemiecki oficer
|
||
Noël Darzal
Lucien
|
||
Pierre Roussel
Mężczyzna siedzący obok Petera w wagonie restauracyjnym
|
||
Pierre Bastien
Plombin
|
||
Jacques Sablon | ||
Mag-Avril
Staruszka
|
||
Jacques Bodoin
Méphisto
|
||
Gabriel Gobin
Członek ruchu oporu w operze
|
||
Paul Mercey
Mężczyzna w łaźni tureckiej
|
||
Henri Génès
Pracownik zoo
|
||
Georges Atlas
Gestapowiec (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nicolas Bang
John, bombardier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anne Berger
Małgorzata z 'Fausta' (niewymieniony w czołówce)
|
||
George Birt
Harry, żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Guy Bonnafoux
Pracownik łaźni tureckiej / Żołnierz niemiecki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christian Brocard
Tragarz na stacji kolejowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jerry Brouer
Niemiecki żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Georges-Fréderic Dehlen
Niemiecki pułkownik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jean Droze
Fagocista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alice Field
Prostytutka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fred Fischer
Niemiecki pułkownik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Guy Fox
Otyły mężczyzna (niewymieniony w czołówce)
|
||
Yvonne Gradelet
Zakonnica (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rémy Julienne
Motocyklista uderzony dynią (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jean Landret
Przewodnik z Chaillot (niewymieniony w czołówce)
|
||
Catherine Marshall
Zakonnica (niewymieniony w czołówce)
|
||
Clément Michu
Pracownik na stacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jean Minisini
Niemiecki żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Raymond Pierson
Niemiecki żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Edouard Pignon
Figurant w operze (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jean-Pierre Posier
Patrick, mechanik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Percival Russel
Oszołomiony niemiecki żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tony Rödel
Niemiecki podoficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Claude Salez
Niemiecki żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anthony Stuart
Dick (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sacha Tarride
Chłopiec (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lionel Vitrant
Barbot (niewymieniony w czołówce)
|
||
Konrad von Bork
Niemiecki pułkownik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joachim Westhoff
Faust (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
André Domage | ||
Alain Douarinou | ||
Claude Renoir | ||
Kompozytorzy | Ocena | |
Georges Auric | ||
Kostiumy | Ocena | |
Tanine Autré | ||
Léon Zay | ||
Montaż | Ocena | |
Albert Jurgenson | ||
Laurence Leininger
(asystent)
|
||
Janine Oudoul
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Odette Berroyer
charakteryzator
|
||
Pierre Berroyer
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Jean André
scenograf
|
||
Théobald Meurisse
scenograf
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Antoine Bonfanti
dźwięk
|
||
Urbain Loiseau
dźwięk
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Daniel Braunschweig
efekty specjalne
|
||
Claude Carliez
efekty specjalne
|
||
Gil Delamare
efekty specjalne
|
||
Michel Durin
efekty specjalne
|
||
Pierre Durin
efekty specjalne
|
||
Jean Fouchet
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Rico Lopez
kaskader
|
||
Alain Douarinou
operator kamery
|
||
Jean Drouin
oświetlenie
|
||
Marc Goldstaub
oświetlenie
|
||
Jean-Pierre Spiri-Mercanton
oświetlenie
|
||
Wladimir Ivanov
operator kamery (asystent)
|
Pozostałe
Proszę czekać…