Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
William Peter Blatty |
8,0
|
|
Scenariusz | Ocena | |
William Peter Blatty
(również) (powieść)
|
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Carter DeHaven
producent
|
||
Joe Walser
producent (asystent)
|
||
Ronald Colby
kierownik produkcji (druga ekipa)
|
||
Judi Rosner
koordynator produkcji
|
||
James G. Robinson
producent wykonawczy
|
||
Joe Roth
producent wykonawczy
|
||
Steve Jaffe
współproducent
|
||
Aktorzy | Ocena | |
George C. Scott
Kinderman
|
||
Ed Flanders
Ojciec Dyer
|
7,0
|
|
Brad Dourif
Bliźniaczy zabójca
|
7,0
|
|
Jason Miller
Pacjent X
|
7,0
|
|
Nicol Williamson
Ojciec Morning
|
6,0
|
|
Scott Wilson
Dr Temple
|
||
Nancy Fish
Allerton, pielęgniarka
|
||
George DiCenzo
Stedman
|
||
Don Gordon
Ryan
|
6,0
|
|
Lee Richardson
Rektor uniwersytetu
|
||
Grand L. Bush
Sierż. Atkins
|
||
Mary Jackson
Pani Clelia
|
||
Viveca Lindfors
Pielęgniarka X
|
||
Ken Lerner
Dr Freedman
|
||
Tracy Thorne
Keating, pielęgniarka
|
||
Barbara Baxley
Shirley
|
||
Zohra Lampert
Mary Kinderman
|
||
Harry Carey Jr.
Ojciec Kanavan
|
||
Sherrie Wills
Julie Kinderman
|
||
Edward Lynch
Pacjent A
|
||
Clifford David
Dr Bruno
|
||
Alex Zuckerman
Chłopak w narożniku
|
||
Lois Foraker
Merrin, pielęgniarka
|
||
Tyra Ferrell
Blaine, pielęgniarka
|
||
James Burgess
Thomas Kintry
|
||
Kevin Corrigan
Chłopak na ołtarzu
|
||
Peggy Alston
Pani Kintry
|
||
John Durkin
Starszy jezuita
|
||
Bobby Deren
Bierce, pielęgniarka
|
||
Jan Neuberger
Alice
|
||
Alexis Chieffet
Mężczyzna obsługujący przy ladzie
|
||
Debra Port
Kelnerka
|
||
Walt MacPherson
Sierżant policji
|
||
David Dwyer
Oficer policji
|
||
Danny Epper
Policyjny kierowca
|
6,0
|
|
William Preston
Starzec na wózku inwalidzkim
|
||
Chuck Kinlaw
Obsługujący mężczyzna
|
||
Demetrios Pappageorge
Casperelii
|
||
Nina Hansen
Niska starsza pani
|
||
Shane Wexel
Chłopak ze snu
|
||
Ryan Paul Amick
Chłopak ze snu
|
||
John Coe
Starzec ze snu
|
||
Jodi Long
Kobieta ze snu
|
||
Kathy Gerber
Kobieta ze snu
|
||
Samuel L. Jackson
Ślepiec ze snu
|
8,0
|
|
Jan Smook
Spiker radiowy
|
||
Amelia Campbell
Młoda dziewczyna ze snu
|
||
Cherie Baron
Pielęgniarka
|
||
Larry King
On sam
|
||
Dr. C. Everett Koop
On sam
|
||
Patrick Ewing
Anioł śmierci
|
8,0
|
|
Clinton Brandhagen
Młody chłopak ze snu (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Michael Criscuolo
Umysłowo chory pacjent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Colleen Dewhurst
Szatan (głos) (niewymieniony w czołówce)
|
10
|
|
Fabio
Anioł (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Randy Aaron Fink
Student (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeff Henry
Anioł (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Manley Pope
Anioł (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Thompson
On sam, trener drużyny koszykówki Georgetown Hoyas (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brad Waller
Pacjent w szpitalu dla umysłowo chorych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Gerry Fisher
(kierownik zdjęć)
|
6,0
|
|
Gene Poole
(główna pomoc techniczna)
|
||
Eric Bartsch
(pomoc techniczna)
|
||
Kevin Carrico
(pomoc techniczna)
|
||
Lee Shapira
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Barry De Vorzon | ||
Kostiumy | Ocena | |
Vincent Lapper | ||
Marina Marit |
7,0
|
|
Montaż | Ocena | |
Peter Lee-Thompson | ||
Todd C. Ramsay |
7,0
|
|
Thom Noble
(niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Tim Craig
(asystent)
|
||
Eric O. Schusterman
(praktykant)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Erin Koplow
charakteryzator
|
||
Bill Forsche
efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brian Wade
efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cydney Cornell
projektant fryzur
|
||
Scenografia | Ocena | |
Leslie Dilley
scenograf
|
8,0
|
|
Daren Dochterman
scenograf (asystent)
|
||
Henry Shaffer
dyrektor artystyczny
|
||
John D. Kretschmer
główny konstruktor dekoracji
|
||
Douglas Fox
główny rekwizytor
|
||
Jonathan Smart
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Tim Eckel
projektant wnętrz
|
||
Mel Keefer
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Vanessa Theme Ament
imitator dźwięku
|
||
David Chornow
mikser
|
||
David W. Alstadter
mikser imitacji
|
||
Ron Bartlett
montaż dźwięku
|
||
Mike Chock
montaż dźwięku
|
||
Nicholas James
montaż dźwięku
|
||
Oscar Mitt
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Ralph Stuart
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Richard L. Anderson
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Sally Dennison
dobór obsady
|
||
Louis DiGiaimo
dobór obsady
|
||
Julie Selzer
dobór obsady
|
||
Craig Fincannon
dobór obsady
|
||
Lane Leavitt
kaskader
|
||
Dean Raphael Ferrandini
kaskader dublujący
|
||
Mat Beck
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Abe Milrad
producent efektów wizualnych
|
||
Jon Bell
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Waide R. Allen
elektryk
|
||
David Renken
elektryk
|
||
David Knox
operator steadicam
|
||
Rick Tiedeman
operator steadicam (dodatkowy)
|
||
Jon R. Tower
oświetlenie
|
||
R. Michael Stringer
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
John Cambria
operator kamery (asystent)
|
||
Ron Zarilla
operator kamery (asystent)
|
||
Rory Robert Knepp
operator kamery (asystent) (dodatkowy)
|
||
Melinda Eichberg
treser zwierząt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Baxley
koordynator kaskaderów
|
||
Brett Goldstein
dobór obsady (asystent)
|
Pozostałe
Proszę czekać…