Filmy polityka, relacja matka-syn, żyd

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polityka, relacja matka-syn, żyd. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Rzym, rok 1492. Centrum chrześcijańskiego świata. Stolica Piotrowa. Biskupi Rzymu wynoszą i obalają królów, decydują o losach imperiów. Kościół toczy korupcja, a Innocenty VIII umiera. Jego miejsce na Tronie Piotrowym chce zająć wielu… Rodzina Borgiów to złożona, wielowątkowa opowieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych rodzin w historii. Jeremy Irons, zdobywca Oscara, wcielił się w rolę Rodriga Borgii, który, dzięki swej przebiegłości i bezwzględności, stał się najpotężniejszym człowiekiem w renesansowej Italii. Uprawiał symonię, angażował Kościół w liczne rozgrywki polityczne, mordował i zastraszał.


Daniel Pearl jest dziennikarzem Wall Street Journal. Od pewnego czasu zbiera materiały na temat terrorysty Richarda Reida. Wszystkie tropy prowadzą Daniela do Karczi w Pakistanie, gdzie może spotkać się z kimś w sprawie Reida. Daniel już nie wrócił z tego spotkania. Żona Daniela, Mariane postanawia napisać książkę o życiu i śmierci swojego męża...
Sophie Scholl była niemiecką studentką, która razem ze swoim bratem Hansem i kilkoma innymi studentami założyła grupę konspiracyjną o nazwie „Biała Róża”. Organizacja ta sprzeciwiała się reżimowi hitlerowskiemu. Historia opowiedziana w filmie koncentruje się na wydarzeniach, które rozegrały się pomiędzy 17 a 22 lutego 1943 roku. Wtedy to Sophie i jej brat Hans zostali aresztowani przez Gestapo.

Monachium

7,3
Letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium z 1972 roku przeszły do historii nie ze względu na rekordy sportowe jakie tam padły, ale tragedię, która rozegrała się 5 września. Tego dnia członkowie palestyńskiej organizacji Czarny Wrzesień wdarli się na teren olimpijskiej wioski biorąc do niewoli 11 członków izraelskiej reprezentacji. 21 godzin później, w wyniku nieudolnej akcji antyterrorystycznej, zginęli wszyscy sportowcy i pięciu z ośmiu porywaczy. W swoim kolejnym filmie Steven Spielberg... powraca do tragicznych wydarzeń. Opowiada jednak nie tylko o dramatycznym losie izraelskich sportowców, ale głównie o wydarzeniach, jakie nastąpiły po terrorystycznym ataku.
Akcja filmu dotyczy kilku bohaterów, przedstawicieli świata amerykańskiej rozrywki i polityki. Jednym z nich będzie niezadowolony prezenter telewizyjny, drugim amerykański prezydent znajdujący się na skraju nerwowego załamania. [opis dystrybutora]
James McAvoy wciela się w postać młodego chłopaka wywodzącego się z klasy robotniczej, który rozpoczyna naukę na eleganckim, prywatnym uniwersytecie dla młodzieży z wyższych sfer i czyni wysiłki, aby się do nich dostosować.
Durgadevi (Bindu) wychodzi za mąż za wdowca Vermę i przejmuje opiekę nad jego synkiem Ravim (Jeetendra). Kobieta rodzi mężowi wkrótce drugiego syna- Kirana. Po kilkunastu latach i śmierci męża, Durgadevi postanawia wejść do polityki, w czym pomaga jej Sewakram (Prem Chopra). Tymczasem Ravi zakochuje się w maszynistce Ushy (Madhuri Dixit). Matka zakazuje mu tego związku, lecz nagle zmienia zdanie. Młodzi żenią się, a Durgadevi wygrywa wybory. Kiedy Ravi wyjeżdża w interesach, Usha pada ofiarą manipulacji jego rodziny.
1942 rok. Okupowany Paryż. Zastępca reżysera a zarazem członek francuskiego ruchu oporu Jean-Devaivre przyłącza się do niemieckiego studia filmowego "Continental Films" aby uniknąć podejrzeń i uzykać namiastkę bezpieczeństwa. Przez wiele następnych lat szpieguje reżyserując francuskie filmy produkowane przez Niemców...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…