Filmy relacja mężczyzna-kobieta, kot, surrealizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, kot, surrealizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Japonia, czas niedalekiej przyszłości. Kryzys gospodarczy doprowadza do wzrostu przestępczości i anarchii wśród młodzieży. W tej sytuacji rząd wprowadza przeznaczoną dla uczniów ustawę Battle Royale. Na jej mocy raz do roku studenci jednej klasy zostają osadzeni na bezludnej wyspie i zmuszeni do niesamowicie okrutnej gry. W ciągu trzech dni, korzystając z różnych broni, muszą pozabijać pozostałych kolegów z klasy. Zasada jest prosta: może przeżyć tylko jedna osoba...
Ciotka Sara dostaje pracę jako opiekunka do dziecka w domu, w którym znajduje się również cockerspanielka Lady. Sara wprowadza się do domu wraz ze swoimi przebiegłymi kotami syjamskimi. I tu zaczyna się gehenna - kaganiec, dyscyplina - ogólnie bardzo nie wesoło. Zbuntowana Lady poznaję czarującego kundelka z ulicy, bezdomnego obieżyświata. Wspólnie z jego przyjaciółmi Jockiem, Trustym i Pegiem poznają, co to jest swoboda i wolność - życie bez opiekuna i smyczy!
Shizuku Tsukishima, jest młodą dziewczyną, która uwielbia czytać książki. Jednak za każdym razem kiedy otwiera wypożyczoną książkę okazuje się, że niejaki Seiji Amasawa zdążył ją przeczytać wcześniej. Shizuku dowiadując się kim jest ta tajemnicza osoba, dowiaduje się dużo o sobie. Co zmieni jej życie na zawsze.


Viridiana

7,5
Viridiana to młoda dziewczyna, która przed złożeniem ślubów zakonnych odwiedza na prowincji swojego wuja, Don Jaimego. Mężczyzna mieszka samotnie po śmierci żony. Dziewczyna tak bardzo przypomina mu zmarłą małżonkę, że postanawia jej się oświadczyć i zmusić do ślubu. Viridiana odrzuca zaloty wuja, który z rozpaczy popełnia samobójstwo. Ta dramatyczna sytuacja zmienia plany dziewczyny, która swoje dalsze życie chce poświęcić działalności charytatywnej i zamienia majątek wuja w przytułek dla bezdomnych.
W 1933 roku, w okresie wielkiego kryzysu amerykańskiego, baronowa przemysłu piwnego organizuje w Winnipeg konkurs na najsmutniejszą muzykę. Muzycy ze wszystkich stron świata przybywają by powalczyć o główną nagrodę, którą jest 25,000$.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…