Filmy niemka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje niemka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja serialu toczy się 200 lat po wydarzeniach znanych z Filarów Ziemi. Caris - młoda, zadziorna kobieta inspiruje mieszkańców Kingsbridge do walki z dwiema największymi potęgami średniowiecza: kościołem i koroną.
Mistrz francuskiej komedii Louis de Funès wciela się w postać bezlitosnego hiszpańskiego poborcy podatkowego, szukającego zemsty na swoim służącym (w tej roli znakomity Yves Montand).
Historia życia zwyczajnej Niemki Leni Gruyten (Romy Schneider) w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Przez jej interakcje z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi, pokazane jest postrzeganie rodzącego się nazizmu przez zwykłych ludzi...


Alex Sperling marzy o dostaniu się na Harvard. Kiedy jego wakacyjne praktyki biorą w łeb, zwraca się o pomoc do swojego wujka Rogera, który czyści baseny w Los Angeles. Niestety zamiast obiecanej pracy w firmie, panowie postanawiają założyć dom publiczny.
Lekarka Charlotte (Sandra Hüller) jest szczęśliwą mężatką, wiodącą spokojne i ustabilizowane życie rodzinne, która kocha swojego męża i synka. To jednak tylko pozory, bo kobieta ma również inne, niepokojące oblicze. W tajemnicy wynajmuje luksusowe mieszkanie, w którym spotyka się z przypadkowymi mężczyznami, głównie pacjentami szpitala, w którym pracuje. Podczas uprawiania seksu Charlotte jest pasywna i obojętna wobec swoich partnerów traktując ich przedmiotowo, bez czułości i pożądania. Jedyne co ją interesuje to niedoskonałości i brzydota ich ciał...
W maju 1940 roku Julien Maroyeur (Jean-Louis Trintignant), skromny serwisant radioodbiorników z wioski na północy Francji, zdecydował się na ucieczkę ze swoją ciężarną żoną Monique (Nike Arrighi) i ich małą córeczką. W zatłoczonym pociągu zostają rozdzieleni. Mężczyźni są przeniesieni do bydlęcych wagonów. Oddzielony od żony Julien spotyka Annę (Romy Schneider), młodą Niemkę, która ucieka przed rodakami ze względu na swoje żydowskie pochodzenie.
Ranek 13 lutego 1945 roku. PIOTR (Andrzej Łapicki), polski więzień obozu koncentracyjnego, ucieka z transportu ewakuacyjnego przejeżdżającego przez Drezno. Piotr zna to miasto – bywał tu przed wojną, kiedy studiował sztukę. Obecnie w Dreźnie panuje nieopisany chaos spowodowany ofensywą nadciągającej Armii Radzieckiej. Piotr trafia pod konspiracyjny adres, lecz nie otrzymuje tam pomocy... Nie mogąc znaleźć schronienia, tuła się po ulicach i przypatruje ludziom. Wielkie wrażenie robi na nim młoda Niemka, której towarzyszy oficer SS. Tymczasem wieczorem zaczyna się nalot samolotów RAF-u. Piotrowi udaje się dostać do schronu. Samoloty zrzucają tysiące bomb zapalających. Śródmieście Drezna płonie. Zniszczona zostaje drezdeńska starówka i centrum handlowe. Piotr przenosi się do mieszkania pewnego niemieckiego profesora. Po północy rozpoczyna się nalot dywanowy. Płonące budynki zostają doszczętnie zburzone. Uciekając przed bombami i pożogą, Piotr usiłuje wraz z tłumem oszalałych z przerażenia mieszkańców wydostać się z miasta. Spotyka młodą Niemkę, której wcześniej towarzyszył SS-man. Dziewczyna – ma na imię Magda – prosi go o pomoc w ucieczce. Wspólnie spędzają resztę tej tragicznej nocy, wędrując przez spustoszone przez bomby Drezno. W końcu oboje przeprawiają się przez Łabę na drugi brzeg miasta, wolny od pożarów. Tam patrole SS rozdzielają Niemców od obcokrajowców...
Kiedy Maria (Luise Wolfram) przylatuje z Niemiec do Tel Awiwu i przyjeżdża do mieszkania swojej kochanki Shiry (Moran Rosenblatt), jeden mały błąd rozpoczyna romantyczną komedię pomyłek. Po spotkaniu ich rodziny natychmiast muszą zderzyć się ze skomplikowaną historią oraz perspektywą wspólnej przyszłości. Sytuacja jest skomplikowana ponieważ dwa pokolenia izraelskich kobiet zakochują się w Niemce i Palestyńczyku. Szalona komedia romantyczna, która została uhonorowana nagrodą na Berlin Jewish Film Festival.
Trwa druga wojna światowa, Niemcy podbijają coraz to nowe tereny. III Rzesza coraz bardziej odczuwa brak rąk do pracy, potrzeba milionów robotników i robotnic. Cudzoziemcy masowo przywożeni są na przymusowe roboty do Niemiec. Poza pracą, z czasem pomiędzy cudzoziemcami a kobietami niemieckimi dochodzi do bliższych kontaktów, z czym władze hitlerowskie zdecydowanie walczyły. Za złamanie prawa kobietom groził obóz koncentracyjny a robotnikom śmierć...
Ziemowit przyłącza się do grupy, która chce obalić rządy okrutnego Popiela.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…