Filmy sierżant, mundur, pistolet

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sierżant, mundur, pistolet. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Scenariusz tego filmu jest oparty na autentycznych wydarzeniach. W niemieckim obozie jenieckim, kilka kilometrów od Malmedy dochodzi do zamieszek. W efekcie tego konwojujący jeńców Niemcy otwierają ogień, masakrując około 70 amerykańskich żołnierzy. Kilku z nich udaje się uciec do lasu. Bez pożywienia i broni, w kilkunastostopniowym mrozie i śniegu po kolana usiłują przetrwać i przedrzeć się przez linię frontu do swoich. Po drodze trafiają na zestrzelonego brytyjskiego pilota, który ma istotne informacje na temat rozmieszczenia oddziałów nieprzyjaciela. Muszą dotrzeć do amerykańskiego posterunku, aby przekazać meldunek, który może zaważyć na losach wojny.
Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.


Akademia Policyjna przeżywa poważne kłopoty. Nowa pani burmistrz zniosła wszelkie ograniczenia w przyjmowaniu studentów do tej uczelni. Policjantem może zostać właściwie każdy, od obiboka przez kwiaciarza, panienkę z dobrego domu, aż po fanatyka militariów. Policyjne ciało pedagogiczne postanawia za wszelką cenę zniechęcić rekrutów. Zwłaszcza porucznik Harris wziął sobie za punkt honoru wyrzucenie całej tej zbieraniny. Najwięcej problemów ma ze zbzikowanym Mahoneyem, który jako jedyny znalazł się w Akademii wbrew swojej woli.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…