Filmy sława, kompozytor

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sława, kompozytor. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chociaż Gilbert i Sullivan spodziewają się, że ich operetka będzie hitem, "Princess Ida" jest krytykowana za rutynowość. Drugi z nich stwierdza, że zabrakło pomysłów aby zrealizować opowiadania przyjaciela. Wolałby raczej komponować opery. Pomysł ten zagraża relacji pomiędzy mężczyznami...
Fantastyczna i zabawna historia Serga Gainsbourga. Film w którym, mały żydowski chłopczyk przechadza się po okupowanym przez nazistów Paryżu i w którym nieśmiały młody poeta próbuje oczarować swingujące kabarety lat sześćdziesiątych. Na ekranie twory jego umysłu ucieleśniają się, a jego natchnienie idzie w parze z wywołującymi skandale historiami miłosnymi. Wszystko to złożyło się na wywrotowy film, którego główny obywatel wprawił w drżenie całą planetę.
Historia słynnego muzyka opowiedziana przez Martina Scorsese. Wykorzystując fragmenty starych nagrań, wywiady z przyjaciółmi i rodziną, reżyser przybliża życie jednego z Beatlesów. Film odpowiada na pytanie, jak ważną rolę odgrywała dla niego muzyka i duchowy aspekt istnienia. Dokument został wyróżniony m.in. dwiema nagrodami Emmy i nominacją do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA).


Ewa (Agnieszka Wagner) porzuciła kiedyś dobrze zapowiadającą się muzyczną karierę, aby wyjść za wziętego dyrygenta Maxa (Jan Englert). Dziś jest szczęśliwą mężatką, emanującą erotyzmem i zakochaną w dużo starszym mężu. Małżeńska idylla kończy się jednak, kiedy w domu Ewy zjawia się młoda, wyzywająca dziewczyna o znaczącej ksywce Suczka (Anna Przybylska). Dziewczyna twierdzi, że ma romans z Maxem, a sado-masochistyczne szczegóły ich schadzek sprawiają, że Ewa mdleje. Kiedy odzyskuje przytomność, Suczki już nie ma. Kobieta nie wie, czy spotkanie było tylko jej urojeniem, czy wydarzyło się naprawdę. Nabiera jednak zupełnie realistycznych podejrzeń, którym mąż zdecydowanie zaprzecza. Ewa wpada w paranoję. W każdej kobiecie zaczyna widzieć rywalkę, a w końcu sama wdaje się w romans z przypadkowo poznanym przystojniakiem (Paweł Deląg). Nic jednak nie przynosi jej ulgi. Cierpi z powodu zdrady, nie wie, co jest rzeczywistością, a co urojeniem, a w dodatku zdaje sobie sprawę, że jej uzależnienie od męża jest dużo silniejsze, niż myślała. Stopniowo zanurza się we własny obłęd, w którym odkrywa, że jest zadziwiająco podobna do Maxa.
Frywolna komedia opowiadająca o erotycznych fantazjach i podbojach sławnego wiolonczelisty. Krytyk muzyczny Cornelius zbiera materiały do biografii muzyka. W tym celu zatrzymuje się na parę dni w jego posiadłości. Mimo to nie udaje mu się przeprowadzić wywiadu. Szybko okazuje się, że ciekawsze informacje uzyska, rozmawiając o nim z licznymi w jego życiu kobietami. Biograf, będąc w posiadaniu kompromitujących muzyka materiałów, postanawia to wykorzystać. Grozi, że je ujawni, jeśli wiolonczelista nie wykona kompozycji autorstwa Corneliusa.
Rozgrywający się w przedwojennym Budapeszcie romantyczny melodramat, którego głównym tematem jest trójkąt miłosny. Tytuł filmu odnosi się do słynnej ballady, która w latach 30. wywołała ogromna falę samobójstw, i rzeczywiście rzeczona piosenka okazują się być istotą obrazu.
Julie Andrews gra rolę światowej sławy angielskiej skrzypaczki, cierpiącej na stwardnienie rozsiane. Alan Bates gra jej sympatycznego, ale flitującego ciągle męża, a Max Von Sydow próbującego jej pomóc psychiatrę. Z kolei Rupert Everett gra rolę protegowanego, który unika świata muzyki klasycznej na rzecz pop.
Piękna właściciela modnej galerii sztuki współczesnej w Chelsea w Nowym Jorku (Marley Shelton) zakochuje się w kompozytorze muzyki niekomercyjnej (Adam Goldberg). O jej względy zabiega jeszcze jego brat, sławny artysta (Eion Bailey)...
Na pokładzie liniowca spotykają się i bawią: słynna piosenkarka i pasażer. Ona, Catherine Laurence (Annie Ducaux), jest trochę niechętna, ponieważ on, Michel (Claude Dauphin), jest trochę zaniepokojony. Mimo swoich podejrzeń Catherine powierza naszyjnik Michelowi, który musi zwrócić go jej w Paryżu. Wszystko byłoby dobrze, gdyby Raymond Aubour (Jean Debucourt), kompozytor, przyjaciel Catherine, nie wyjawił jej w zazdrości, że Michel jest autorem zbrodni namiętności. Aubour próbuje się zabić. Catherine rezygnuje z tego, co może być miłością i zostaje przy łóżku swojej wiernej przyjaciółki. Przynajmniej tymczasowo...
Niezwykły portret światowej sławy jazzmana, pianisty i kompozytora Adama Makowicza.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…