Filmy muzyka, jazz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje muzyka, jazz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chicago

7,1
Chicago rok 1929. Gospodyni domowa Roxie Hart (Renée Zellweger) wierzy, że jej życie odmieni się za pomocą śpiewu i tańca. Jej jedynym pragnieniem jest podążyć w ślady gwiazdy kabaretu-Velmy Kelly (Catherine Zeta-Jones). Gdy obie lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw, Roxie otrzymuje niepowtarzalną szansę, by spełnić swoje marzenia, zwłaszcza, że z pomocą przychodzi jej znany adwokat Billy Flynn (Richard Gere).
Jest rok 1900. Ciemnoskóry marynarz luksusowego transatlantyku Virginian, Danny (Bill Nunn), przypadkowo znajduje w jednej z sal skrzynię, a w niej porzucone niemowlę. Nadaje mu imię „1900” i postanawia zatrzymać przy sobie. Chłopiec wychowuje się w kotłowni, pozostając w ukryciu aż do chwili, kiedy jako ośmiolatek dostaje się do pomieszczeń pierwszej klasy, siada przy pianinie i daje koncert, który swoją wirtuozerią poraża słuchaczy. Od tego czasu genialny muzyk-samouk (Tim Roth) staje się atrakcją statku. Wieść o jego cudownym talencie rozchodzi się szybko, ludzie przemierzają setki kilometrów, żeby móc go posłuchać. Jednak 1900 nie jest w pełni szczęśliwy. Zaczyna marzyć o tym, aby kiedyś zejść na stały ląd...
Historia rozgrywa się w Moskwie, w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Zgrana paczka młodzieży, zwanej bikiniarzami, postanawia żyć inaczej niż wszyscy wokoło. Na wzór amerykański słuchają innej muzyki, w inny sposób się ubierają i kochają. Stara się dostać do ich szeregów wzorowy komsomolec Melc, zauroczony przepiękną Polzą, członkinią bikiniarzy. Czy mu się uda?


Nieznajomy informuje Freda (Bill Pullman) o śmierci niejakiego Dicka Laurenta (Robert Loggia). Wkrótce mężczyzna zostaje oskarżony o zabójstwo żony i zostaje skazany na śmierć. Strażnik więzienny zamiast niego znajduje w celi młodego Pete'a Daytona (Balthazar Getty)...
Lata 20-te w ZSRR, czasy nowej polityki ekonomicznej. Studenta odeskiego technikum muzycznego Kostię Iwanowa zainteresował nowy trend w muzyce – jazz. To właśnie przez tę pasję, komsomolca wyrzucają z technikum i stawiają przed wyborem – nauka lub ulubiona muzyka. Kostia wybiera jazz i pragnie stworzyć swój własny jazz-band. W odpowiedzi na ogłoszenie zgłasza się dwóch kolegów - muzyków – Stiopa i Żora. Pierwszy gra na bandżo, drugi na perkusji. Kostia zainteresuje ich jazzową pasją i tak oto nowy jazz-band rozpocznie swoje próby…
Historia kilku dni z życia dwudziestu kilku osób, których łączy jedynie to, że mieszkają w Los Angeles. Altman kreśli tu obraz społeczeństwa lat dziewięćdziesiątych, czyniąc bohaterami filmu zwykłych ludzi z różnych warstw społecznych.
Młody oszust i jego kumple toczą wojnę z paryskim gangiem.
W małym miasteczku tuż przy granicy złowrogiego, kapitalistycznego państwa, niemal na końcu świata wydarza się słodko-gorzka historia poczciwca, który miał nadzieję, że muzyka wniesie radość do jego życia. Zamiast tego stała się ona jego przekleństwem. Opowieść o nim i jego przyjaciołach, rówieśnikach, ich pragnieniach i marzeniach o wolności, która była równie niedostępna jak towary na kartki, dzieje się w Czechosłowacji w latach 70-tych i 80-tych. Młody mężczyzna jest sfrustrowany i niezadowolony ze swojego życia. Czuje, że manipuluje nim rodzina jego żony i koledzy w pracy. Wszechobecna nuda przygnębia go, a jego męki egzystencjalne dodatkowo wzbierają się, gdy pewnego dnia słyszy jazz. Żelazna kurtyna sprawia, że jego marzenia o zostaniu muzykiem są niemożliwe do spełnienia. Z każdym dniem nabiera jednak przekonania, że tylko jazz może wydobyć go z marazmu, w którym tkwi po uszy. Pewnego razu dostaje jednak szansę. Prośba jego żony, żeby publicznie pokazał swój muzyczny kunszt, okazuje się brzemienna w skutki. Dostrzega go człowiek, który wie jak puścić maszynę w ruch. Wie, jak pomóc naszemu bohaterowi wykorzystać jego potencjał.
The Klezmatics to nowojorski, "za duży na małe sale koncertowe" zespół, który łączy muzykę klezmerską z elementami jazzu, gospel i rocka. Ich energetyczne koncerty porywają do tańca tłumy, o czym kilkakrotnie można było się przekonać na ulicy Szerokiej w Krakowie, podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej. Dokument portretuje członków grupy, którzy starają się pogodzić swoją pasję do muzyki z innymi zainteresowaniami i życiem rodzinnym. Podczas światowej trasy zdobywcy nagrody Grammy odwiedzili też Polskę.
Wyreżyserowany przez pochodzącego z Chicago Andrew Davisa film to inteligentne i odświeżające spojrzenie na grupę aspirujących muzyków, którzy próbują "zaistnieć" w świecie muzyki popularnej. Po raz pierwszy wydany w 1978 roku, ten znak rozpoznawczy niezależnej kinematografii został okrzyknięty dowcipem i urokiem oraz otrzymał energiczne brawa od krytyków na całym świecie. Stony Island otrzymał wyróżnienia i nagrody na US Film Festival (poprzednik Sundance), Deauville Film Festival, Santa Fe International Film Festival i Chicago International Film Festival.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…