Filmy bezdomność, relacja matka-syn, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje bezdomność, relacja matka-syn, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Taeko wraz z mężem Jiro oraz sześcioletnim Keitą, synem kobiety z poprzedniego małżeństwa, wiodą spokojne, rodzinne życie. Tragedia z udziałem chłopca, do jakiej dochodzi pewnego dnia, na zawsze zachwieje równowagę w codziennej egzystencji bohaterów nowego filmu cenionego japońskiego reżysera Kȏjiego Fukady. Konsekwencją tych zdarzeń jest również powrót od dawna nieobecnego w życiu Taeko biologicznego ojca chłopca. Pochodzący z Korei mężczyzna nie dość, że nie może pogodzić się z tym, co się stało, sprawia wrażenie totalnie zagubionego w japońskim społeczeństwie. Wydarzenie, które stanowiłoby ogromną traumę dla każdego rodzica, paradoksalnie zbliża tych dwoje do siebie, pozwalając im na próbę zrozumienia głęboko skrywanych emocji.
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.
Michael Oher (Quinton Aaron) niewiele wie na temat rodziny. A jeszcze mniej na temat sportu. To co zna jako bezdomny nastolatek, to ulice i blokowiska Memphis. Zamożna Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock) nie zna takiego świata. Jednak, gdy poznaje Michaela, on poznaje co to znaczy mieć dom. A Tuohy'owie odnajdują coś, co zmienia ich życie: ukochanego nowego syna i brata. Oparta na faktach historia o rodzinie i Michaelu, który stał się gwiazdą amerykańskiego footballu, niezwykle podnosi na duchu. Zachwyca w szczególności pełna emocji rola Bullock. Stańmy się świadkami niesamowitej podróży prawdziwego sportowca, który stał się zwycięzcą, zanim postawił swój pierwszy krok na boisku.


Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.
Nicolas Cage i Michael Pena (Crash: Misto gniewu) wcielają się w role dwóch strażaków, Johna McLoughlina i Willa Jimeno, którzy na skutek wydarzeń z 11 września 2001 roku zostają uwięzieni w budynku WTC. Zobacz historię najgorszego dnia w historii USA widzianego oczami dwóch mężczyzn walczących o życie i ich kochających żon (Maria Bello i Maggie Gyllenhaal).
Akcja "Zapomnianych" rozgrywa się w slumsach Mexico City. Bohaterami są młodzi chłopcy z biednych, robotniczych rodzin. Dni mijają im na kradzieżach, rozbojach i bójkach. Ich przywódca, Jaibo, właśnie wyszedł z aresztu i chce zemścić się na Juliánie, który go tam wysłał. Umawia się z nim na spotkanie i zabija go. Ma jednak problem, ponieważ całe zajście widział jego przyjaciel Pedro. Od tego momentu, zaczynają się kłopoty.
Mężczyzna, który przyjechał do Helsinek w poszukiwaniu pracy, pada ofiarą bandyckiego napadu, na skutek którego traci pamięć i ze strzępków zapamiętanych informacji stara się zrekonstruować swój świat. Rozpoczyna życie od początku, zakochując się i odkrywając najważniejsze wartości.
Serial komediowy o przeciętnej rodzinie należącej do klasy średniej.
Rodzina Barańskich mieszka na przedmieściu. Matka całkowicie poświęca się roli pani domu, co jest źródłem jej nieustającej frustracji. Ojciec utrzymuje rodzinę, ale to nie jego zdanie jest w domu najważniejsze. Model życia Leszczyńskich jest zupełnie inny. Matka jest rozwódką. Ze swojego pierwszego związku ma dorastającą córkę, a z obecnego małżeństwa kilkuletniego syna. Spełnia się zawodowo, podczas gdy jej mąż zmaga się nie tylko z wychowaniem dzieci, ale również z własną niemocą w kwestii ponownego wyboru ścieżki kariery zawodowej. Jest bezrobotny. Choć Barańscy hołdują wartościom konserwatywnym, a Leszczyńscy wydają się być postępowymi intelektualistami, okazuje się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Dobre chęci rodziców przynoszą często opłakane, choć zabawne rezultaty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…