Filmy terrorysta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje terrorysta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gray Man

6,1
5,0
Bohaterem filmu jest Court Gentry (Ryan Gosling), znany także jako Sierra Six, którego z więzienia wyciąga były oficer prowadzący Donald Fitzroy (Billy Bob Thornton). Gentry był świetnie wyszkolonym zabójcą działającym na zlecenie CIA, ale teraz role się odwracają – Six staje się celem globalnej obławy prowadzonej przez Lloyda Hansena (Chris Evans), byłego współpracownika z CIA. Na szczęście Gentry nie jest sam – może liczyć na pomoc agentki Dani Mirandy (Ana de Armas).

Twierdza

7,5
Generał Hummel zajmuje wyspę Alcatraz wraz z odziałem swoich ludzi. W byłym więzieniu przetrzymuje zakładników. Jeżeli władze nie spełnią jego oczekiwań, w stronę San Francisco zostaną wystrzelone pociski ze śmiercionośnym gazem. Przeciwko niemu występuje agent FBI oraz jedyny człowiek, który uciekł z tego słynnego więzienia.
Wieczór 26 listopada 2008. Tętniącym życiem Mumbajem wstrząsa seria zamachów bombowych. Islamscy terroryści, siejąc chaos i zniszczenie, wdzierają się z bronią do najważniejszych budynków miasta, w tym ekskluzywnego hotelu Taj Majhal. Ponad tysiąc gości i pracowników hotelu zostaje uwięzionych w wielopiętrowym labiryncie, w którym za każdym rogiem czai się śmierć. David (Armie Hammer) i Zahra (Nazanin Boniadi) zrobią wszystko, by ochronić swoje nowo narodzone dziecko. Szef hotelowej kuchni Hemant (Anupam Kher) gotów jest zaryzykować życie, aby uratować swoich gości. Rozpoczyna się walka o przetrwanie…


Seria ta jest adaptacją książki Manuela Jaboisa „Nos vemos en esta vida o en la otra” (Spotkamy się w tym życiu lub w następnym). Bazując na wywiadzie przeprowadzonym z Gabrielem „Młodym” Montoyą Vidalem w 2014 roku, przedstawiono jego udział w najgorszym ataku terrorystycznym dżihadystów na terytorium Europy z marca 2004 roku. W chwili ataku Młody miał szesnaście lat i pomagał transportować materiały wybuchowe, których użyto w Madrycie 11 marca 2004 roku. Młody był pierwszą osobą skazaną za ten atak. Jego zeznania odegrały kluczową rolę w megaprocesie, który odbył się w 2007 roku.
Porywacze przejmują kontrolę nad samolotem, którym podróżuje amerykański prezydent James Marshall z rodziną. Terroryści grożą, że zabiją jego żonę i córkę, jeśli ten (Harrison Ford) nie spełni ich żądań. Prezydent, były żołnierz, na własną rękę próbuje się z nimi rozprawić. Początkowo udaje mu się wymykać terrorystom, lecz ich bezwzględny przywódca (Gary Oldman) grozi śmiercią zakładniczkom pierwszej damie (Wendy Crewson) i jej dwunastoletniej córce (Liesel Matthews). Domaga się wypuszczenia swojego towarzysza z jednego z rosyjskich więzień. Odznaczony medalem honoru prezydent Marshall przystąpi do ataku na pokładzie maszyny, podczas gdy wiceprezydent (Glenn Close) będzie w Białym Domu negocjowała z terrorystami i rosyjskim rządem.
Bohaterem filmu jest Shang-Chi, który musi zmierzyć się z przeszłością, po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni
Czy terroryści mogli rzeczywiście zdetonować broń masowego rażenia na terytorium Stanów Zjednoczonych? Według opinii specjalistów CIA, przynajmniej 20 krajów, z czego ponad połowa to kraje Środkowego Wschodu i Azji Południowej, jest obecnie w posiadaniu lub prowadzi zakrojone na szeroką skalę badania nad opracowaniem śmiercionośnych materiałów masowej zagłady. Co mogłoby się zdarzyć gdyby jedna z broni masowej zagłady wpadła w niepowołane ręce? [opis dystrybutora]
Abu Osama jest dżihadystą specjalizującym się w podkładaniu min i samochodowych zamachach bombowych. Przez ponad dwa i pół roku reżyser Talal Derki mieszkał z nim i jego rodziną w małej wiosce gdzieś w północnej Syrii, filmując z bliska ich codzienne życie. Był świadkiem, jak kochający ojciec przygotowuje swoich synów, trzynastoletniego Osamę i dwunastoletniego Aymana, do walki zbrojnej, której celem jest ustanowienie w Syrii islamskiego kalifatu.

Carlos

6,3
Zrealizowana z rozmachem, ponad pięciogodzinna filmowa biografia słynnego wenezuelskiego terrorysty, Ilicha Ramíreza Sáncheza, znanego lepiej jako Carlos lub Szakal. Film Assayasa przyjmuje perspektywę samego Carlosa. Śledzimy jego krwawą karierę od skromnych początków w palestyńskim ruchu oporu we wczesnych latach 70., przez zamachy bombowe w Europie Zachodniej finansowane przez Syrię czy NRD, po aresztowanie przez francuskie służby specjalne w 1994 roku. Jak mówi sam reżyser, nie jest to film polityczny, ale próba konfrontacji z mitem Szakala jako rewolucyjnego idealisty. Nasuwają się porównania z Che Stevena Soderbergha, jednak film Assayasa jest nie tylko bardziej dynamiczny i lepiej zrealizowany, ale też bliższy faktom – unika gloryfikowania głównego bohatera. Carlos, świetnie zagrany przez charyzmatycznego Édgara Ramíreza, jest fascynujący i uwodzicielski, ale również próżny i dziecięco naiwny. Widzimy, jak łatwo idealizm zamienia się w fanatyzm, a działanie "na rzecz ludzi" łączy się z zupełnym brakiem poszanowania ludzkiego życia.
Położona w odizolowanej części Afganistanu, otoczona górami baza wojskowa Keating służy do kontroli działań Talibów i przepływu ich zaopatrzenia. 3 października 2009 roku stacjonujący tam mały oddział amerykańskich żołnierzy, po latach sporadycznych i lekkich starć, staje się celem zmasowanego ataku ze strony talibskich rebeliantów. Skazani na siebie i odcięci od posiłków żołnierze, muszą zrobić wszystko, by stawić czoła ośmiokrotnie większej armii wroga i za wszelką cenę utrzymać oblężoną placówkę. Ich walka o przetrwanie stanie się świadectwem historycznego męstwa i heroizmu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…