Filmy rodzina, relacja babcia-wnuk, relacja mąż-żona, relacja brat-siostra

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rodzina, relacja babcia-wnuk, relacja mąż-żona, relacja brat-siostra. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Serial komediowy o przeciętnej rodzinie należącej do klasy średniej.
Seks, władza, pieniądze. Mroczne losy angielskiej rodziny z klasy średniej rozgrywające się na przełomie wieków. Trzynastoodcinkowy serial opowiada o trzech pokoleniach szanowanej, szczycącej się bogactwem i pozycją społeczną rodziny Forsytów. Główną postacią jest Soames Forsyte, bogaty i odnoszący sukcesy partner w rodzinnej firmie prawniczej oraz jego piękna żona Irene. Ich trudny, burzliwy związek trudno nazwać szczęśliwym. Młoda, piękna kobieta o romantycznej duszy w skrytości serca pogardza wszystkim, co reprezentuje sobą jej mąż. W beznamiętnym małżeństwie czuje się nieszczęśliwa i uwięziona. Jej życie na zawsze odmienia znajomość z Philipem Bosinneyem - architektem, wynajętym przez Soamesa. Otwarty, seksowny i czarujący idealista szybko zdobywa serca Irene. Ich romans staje się katalizatorem tragicznych wydarzeń, które prowadzą do rozbicia rodziny Forsytów.


Rodzina Barańskich mieszka na przedmieściu. Matka całkowicie poświęca się roli pani domu, co jest źródłem jej nieustającej frustracji. Ojciec utrzymuje rodzinę, ale to nie jego zdanie jest w domu najważniejsze. Model życia Leszczyńskich jest zupełnie inny. Matka jest rozwódką. Ze swojego pierwszego związku ma dorastającą córkę, a z obecnego małżeństwa kilkuletniego syna. Spełnia się zawodowo, podczas gdy jej mąż zmaga się nie tylko z wychowaniem dzieci, ale również z własną niemocą w kwestii ponownego wyboru ścieżki kariery zawodowej. Jest bezrobotny. Choć Barańscy hołdują wartościom konserwatywnym, a Leszczyńscy wydają się być postępowymi intelektualistami, okazuje się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Dobre chęci rodziców przynoszą często opłakane, choć zabawne rezultaty.
Spokojna dzielnica dużego miasta. W jednorodzinnym domu mieszkają rodzice, trójka dzieci i babcia. 70-letnia seniorka jako jedyna widzi duchy swoich świętej pamięci teściów, które także są lokatorami willi. Główny bohater Leszek jest skrzypkiem. Pracuje w niewielkim teatrze i uczy w szkole muzycznej. Jego żona Beata to nauczycielka matematyki w liceum. Wspólnie wychowują 14-letnią Julię, 10-letnią Kaśkę i sześciolatka Kacperka. Babcia cierpi na sklerozę oraz niedosłuch i wie, jak wykorzystać swoje przypadłości, żeby skutecznie manipulować bliskimi osobami. Z rodziną sąsiadują dobrze sytuowany dentysta Marek z żoną Karoliną, niedocenianą aktorką, oraz Kazimierz - właściciel komisu samochodowego. Lubi filozofować. Jego przeszłość jest pełna tajemnic, podobnie jak teraźniejszość. Czasem na podwórku sąsiada parkują jakieś „wyjątkowe okazje”, choć komis jest gdzie indziej. Duchy często namacalnie wpływają na świat materialny, pomagając mieszkańcom w rozwiązaniu problemów. Niekiedy mącą w głowie babci, której działania odbijają się na rodzinie. Prym wiedzie duch teściowej, która za wszelką cenę stara się kierować byłą synową i czyni to nadzwyczaj skutecznie. Bo kto powiedział, że po przejściu do wieczności ludzie zmieniają się na lepsze?
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…