Filmy żołnierz, nazizm, żyd

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, nazizm, żyd. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Podczas II wojny światowej rodzina francuska ukrywała w swoim domu rodzinę żydowską, choć obszar ten był okupowany przez Niemców. Sprawy się komplikują, kiedy są zmuszeni przyjąć na zakwaterowanie niemieckiego generała.
Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę emaliowanych naczyń. Tanią siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez hitlerowców. W 1943 roku wchodzi w życie plan Endlosung, czyli ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Krakowskie getto zostaje zlikwidowane, ludzie wyrzuceni na bruk i wywożeni do obozu do Płaszowa. Schindler widząc ten dramat, postanawia uratować Żydów od zagłady…
Abel Tiffauges to człowiek przekonany o swoich ponadnaturalnych zdolnościach. Gdy zostaje oskarżony o zgwałcenie dziewczynki, wybucha II wojna światowa i zamiast do więzienia, Abel trafia na front. Walczący we francuskiej armii bohater dostaje się do niemieckiej niewoli. Jego nieoczekiwanie entuzjastyczne nastawienie do faszyzmu ułatwia mu swoistą karierę. Trafia do twierdzy SS, Kaltenborn. Jego fascynacja nazizmem pogłębia się. Prawa ręka coraz chętniej wędruje do góry na cześć führera. Wojna trwa, potrzebni są rekruci. Abel zaczyna werbowanie okolicznych mężczyzn, a gdy ich zabraknie, młodzieńców, później nawet chłopców. Szykuje ich gorliwie do roli mięsa armatniego, potrzebnego w coraz większej ilości na front wschodni. Ponieważ werbunek wkrótce zmienia się w uprowadzanie nastolatków z ich domów, staje się postrachem okolicy, zyskując przydomek "Król Olch", czyli zły czarownik z wiersza Goethego, porywający dzieci.


"Bąbel" jest historią grupy młodych ludzi mieszkających w Tel-Avivie, największym mieście izraelskim. Opowiada o trudnościach, z jakimi zmagają się ludzie tam żyjący. Ich rzeczywistość zmieni się diametralnie, gdy w ich życie wkroczy młody Palestyńczyk.
Historia życia zwyczajnej Niemki Leni Gruyten (Romy Schneider) w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Przez jej interakcje z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi, pokazane jest postrzeganie rodzącego się nazizmu przez zwykłych ludzi...
Poprzez wspomnienia z dzieciństwa podczas okupacji niemieckiej Charles Matton przywołuje atmosferę tej epoki odczuwaną przez dziecko. Czerwiec 1940 rok. Wehrmacht zarekwirował dom, w którym mieszka Pierre (Jean-François Balmer), jego żona Magdeleine (Caroline Silhol), ich syn Charles (Léonard Matton). Wtedy zaczyna się dziwne współżycie: z jednej strony francuska rodzina z dwiema służącymi, Louise (Cécile Vassort) i Leą (Béatrice Avoine), i piękna żydowska nauczycielka, którą wszyscy nazywają Mademoiselle (Magali Leiris). Z drugiej strony niemieccy okupanci: fanatyczny Krantz (Burghart Klaußner) i uczciwy Karl (Thomas Huber). Głęboka przyjaźń wkrótce połączy Charlesa i Karla. Ale zagrożenia niepewnej przyszłości podważają ich związek. Lata mijają, a Karl musi wyjechać na front rosyjski. Pisze całą grozę wojny swojemu młodemu przyjacielowi. Charles potajemnie czyta zakazane listy, które palą jego niewinność i sprawiają, że dzień po dniu staje się bardziej dojrzały.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.

Pianista

8,1
Biografia Władysława Szpilmana, wybitnego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia, który przeżył piekło wojny.

X-Men

7,3
Profesor Charles Xavier, najpotężniejszy telepata na świecie, założył szkołę, w której "mutanci" uczą się wykorzystywać swoje moce dla dobra całej ludzkości - tej samej, która nie chce uznać ich prawa do życia i samostanowienia... W szkole profesora Xaviera pojawia się dwoje nowych "mutantów": Logan / Rosomak, samotnik ze stalowymi szponami u rąk, który posiadł niezwykłą moc regeneracji i Marie / Ruda, wyalienowana nastolatka, która pochłania siły życiowe i wspomnienia każdego, kogo dotknie. Rosomak i Ruda wstępują w szeregi "X-Menów", którzy stają do walki z dawnym kolegą profesora Xaviera, Erikiem Lehnsherrem zwanym "Magneto". Magneto, dysponujący ogromną mocą "mutant" odwrócił się od społeczeństwa, wyznaje bowiem pogląd, że ludzie i "mutanci" nie mogą pokojowo współistnieć...
Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…