Filmy przyjaźń, szpital, nauka, książka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, szpital, nauka, książka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ekscentryczny student wyższej szkoły medycznej Hunter "Patch" Adams (Robin Williams) ma dwa marzenia - chce być lekarzem, ale i klownem. Pragnie te dwie profesje połączyć ze sobą, co spotyka się z krytyką ze strony wykładowców. Głosząc wbrew opinii autorytetów medycznych teorię, że śmiech jest zaraźliwy, stawia swoją dalszą karierę pod ogromnym znakiem zapytania. Opuszczając klinikę psychiatryczną, Patch postanawia zostać nadal lekarzem, ale leczyć niekonwencjonalnymi metodami. Do smutnych sal szpitalnych wprowadza zabawki, baloniki, zachęca chorych do śmiechu i opowiadania żartów. Uważa, że drobne schorzenia można uleczyć uśmiechem, cięższe przypadki wyleczy klown. Choć wszyscy lekarze są zdania, że Patch lekceważy medycynę i jej dorobek, to jego wyniki w nauce przeczą ich obawom. Mimo wszystko sam dziekan nie ustaje w wysiłkach, chcąc doprowadzić do wydalenia Adamsa ze studiów.

Życie Pi

7,1
Pi, syn właściciela zoo w Indiach, od najmłodszych lat poszukuje własnej duchowej drogi. Na kluczowe pytania szuka odpowiedzi zarówno w hinduizmie, w którego duchu został wychowany przez matkę, jak i chrześcijaństwie czy islamie. W każdej z tych religii odnajduje prawdę o Bogu. Kiedy Pi ma 17 lat, ojciec z przyczyn finansowych podejmuje decyzję o przeprowadzce rodziny do Kanady. Podczas morskiej przeprawy rozpętuje się burza i statek tonie. Przeżywa tylko Pi i kilkoro dzikich zwierząt, w tym tygrys bengalski o imieniu Richard Parker. Przez ponad siedem miesięcy dryfują na otwartym ocenie na małej szalupie ratunkowej. Żeby przetrwać, Pi próbuje oswoić drapieżnika.
Lorenzo wraca z rodzicami z archipelagu Komory do Waszyngtonu. Wkrótce z chłopcem zaczyna się dziać coś niepokojącego - począwszy od zaburzeń na tle nerwowym, po problemy z narządami zmysłów. Lekarze długo nie umieją postawić właściwej diagnozy, która ostatecznie brzmi jak wyrok: ALD, czyli nieodwracalne zwyrodnienie mózgu, na które nie ma lekarstwa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…