Filmy pies, relacja ojciec-córka, małżeństwo, relacja brat-siostra

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pies, relacja ojciec-córka, małżeństwo, relacja brat-siostra. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Amerykański serial animowany dla dorosłych, który opowiada o życiu pewnej amerykańskiej rodziny. Tytułowym bohaterem jest Peter Griffin, pracownik w fabryce zabawek (w dalszych odcinkach pracuje w wytwórni piwa) oraz jego zwariowana rodzina. Żona Lois, córka Meg, syn Chris, diabolicznie złe niemowlę Stewi oraz pies alkoholik, mówiący ludzkim głosem Brian.
Sitcom opowiada o przeciętnej amerykańskiej rodzinie Bundych, której dochód schodzi jednak często poniżej przeciętnej. Często mają różne problemy związane z brakiem pieniędzy, które obfitują w wiele dowcipnych sytuacji. Pomimo wzajemnej niechęci, zawsze trzymają się razem. Głowa rodziny to sprzedawca butów - Al, nad którym skupiają się różne nieszczęścia. Wie, że jest przegrany: nic już w swoim szarym życiu nie zmieni, nie uda mu się odzyskać już niczego z lat swojej świetności, kiedy to był młodym sportowcem. Mimo to nadal brnie do przodu i spokojnie przyjmuje każdy kolejny policzek od losu. Peggy to atrakcyjna i wyjątkowo leniwa żona Ala, większość dnia spędza przed telewizorem. Ich dzieci, Bud i Kelly, rozwijają się w trakcie kolejnych serii. Bud ma obsesje na punkcie kobiet i seksu, a Kelly to piękna, stereotypowa blondynka. Towarzyszem Bundych jest ich pies Buck, a potem Lucky. Dużą rolę w serialu spełniają także sąsiedzi Bundych: Marcy z mężem Steve'em, a później z kolejnym - Jeffersonem. Mottem rodziny wydają się być słowa Ala: "Bundy zawsze przegrywają, ale nigdy się nie poddają" (odc. 708).
Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.


PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
New Penzance Island u wybrzeży Nowej Anglii, lato 1965 roku. W małym portowym miasteczku dwunastoletni skaut Sam Shakusky (Jared Gilman) zakochuje się ze wzajemnością w niewiele starszej od siebie Suzy Bishop (Kara Hayward), fance francuskich bardów, cierpiącej na wybuchy niekontrolowanej agresji. Nastolatkowie zawierają tajemny pakt i uciekają, by podążyć dawnym szlakiem Indian plemienia Chickchaw i przeżyć przygodę życia. Ich ucieczka zostaje mylnie potraktowana jako zaginięcie. W pościg za zakochanymi wyruszają rodzice Suzy (Bill Murray, Frances McDormand) oraz sympatyczny, acz nieco zagubiony miejscowy szeryf, kapitan Sharp (Bruce Willis). Przy okazji okazuje się, że adopcyjni rodzice Sama nie mają zamiaru dłużej brać za niego odpowiedzialności. Do akcji wkracza więc pracownica opieki społecznej (Tilda Swinton). W poszukiwaniach uczestniczy także harcmistrz Ward (Edward Norton, który wyrusza na akcję wraz z podopiecznymi.
Niewielka ziemska posiadłość gdzieś na Nizinie Padańskiej, stary zagracony dom, a w nim niezwykła rodzina: ślepa matka i jej czworo dzieci - córka (Giulia) oraz trzech synów, z których jeden (Leone) jest upośledzony umysłowo, drugi (Alessandro) cierpi na epilepsję i tylko najstarszy (Augusto) jest dostatecznie normalny i przedsiębiorczy, żeby utrzymać całą rodzinę, prowadząc interesy w pobliskim miasteczku. Pod pozorami normalnego rodzinnego życia (rytuał wspólnych posiłków poprzedzonych modlitwą, wyprawy na cmentarz, gdzie znajduje się grób ojca) kłębią się wrogie instynkty, podłość i nienawiść, wybuchając od czasu do czasu gwałtownymi scenami. Ich prawdziwy sens nie dochodzi tylko do świadomości matki, potulnej bardziej z głupoty, niż dobroci. W głowie Alessandra rodzi się zbrodniczy plan "uzdrowienia" rodziny przez wyeliminowanie tych jej członków, którzy są jedynie ciężarem.
Jest rok 1878, w Ameryce trwa „gorączka ziemi” i zasiedlanie zachodnich terenów. Wśród wielu, którzy postanowili rozpocząć nowe życie jest rodzina Ingallsów: Charles, jego żona Caroline i ich trzy córki: Mary, Laura i Carrie. Pakują swój niewielki dobytek, żegnają się z krewnymi i przyjaciółmi i wyruszają w podróż na Zachód, która zaprowadzi ich do ich nowego domu – Plum Creek na równinach Minnesoty. Rodzina Ingallsów, próbując ziścić swój amerykański sen, będzie musiała walczyć o każdy skrawek ziemi, którą będą uprawiać – z chorobami, z naturą, lokalnymi uprzedzeniami i wrogim środowiskiem. Przygody rodziny Ingallsów oparte są na wspomnieniach Laury Ingalls Wilder, która w swojej książce „Mały domek” nakreśliła bardzo realistyczny obraz życia pionierów na zachodnich krańcach Ameryki ponad 100 lat temu.
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
April Burns Holmes - rodzinna czarna owca - zaprasza swoją konserwatywną rodzinę, mieszkającą na przedmieściach Pensylwanii, na uroczysty obiad z okazji Święta Dziękczynienia, do małego apartamentu w Nowym Jorku, który dzieli ze swym chłopakiem Bobbym. Okazuje się, że przygotowania nie są wcale takie proste, zwłaszcza, gdy dziewczyna odkrywa, że jej kuchenka nie działa. Jako że rodzina jest już w drodze, April zmuszona jest wzbić się na szczyty uprzejmości i prosić o pomoc swoich ekscentrycznych sąsiadów. A wszystko w celu zorganizowania przyjęcia doskonałego, które zapadnie wszystkim na długo w pamięci... Wizyta u April to ciekawy, nie pozbawiony głębi film o życiu, skomplikowanych relacjach rodzinnych i uczuciach.
Historia o niesprawiedliwości społecznej. Monumentalna kronika konfliktów chłopów z właścicielami ziemskimi na początku XX wieku we Włoszech. Dochodzi do konfrontacji między młodym wieśniakiem a pierworodnym synem miejscowego dziedzica.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…