Filmy depresja, architekt

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje depresja, architekt. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gitti (nagrodzona nominacją do Złotego Niedźwiedzia Birgit Minichmayr) i Chris (Lars Eidinger) nie są zwyczajni. Są młodzi, piękni, wykształceni, niezależni i zakochani. Spędzają wspólne wakacje w domu rodziców Chrisa na Sardynii, rozkoszując się słońcem i spotykając z drugą parą turystów, z których mieszczańskich nawyków się naśmiewają. Nowi znajomi psują im samopoczucie swoimi sukcesami. Sana (Nicole Marischka) i Hans (Hans-Jochen Wagner) reprezentują tych wszystkich innych, którzy stale towarzyszą naszym związkom, kształtując, komentując i niszcząc je. Jedynym, co łączy kochanków, okazuje się być kryzys wartości. Czy ich uczucie przetrwa te idylliczne wakacje?
Jak poznałem waszą matkę to telewizyjny serial komediowy, opowiadający o (nie)szczęśliwych próbach "zdobycia" odpowiedniej narzeczonej przez Ted'a (Josh Radnor), głównego bohatera. Poznajemy go w momencie, kiedy jego najlepszy przyjaciel Marshall, student prawa (Jason Segel) postanawia oświadczyć się swojej narzeczonej, przedszkolance Lily (Alyson Hannigan). Od tego momentu Ted nie przestaje myśleć o tym, że w końcu musi się ustatkować, musi znaleźć odpowiednią kobietę, swoją prawdziwą miłość... W poszukiwaniach tych nieustannie pomaga mu Barney (Neil Patrick Harris), bezczelny człowiek mający obsesję na punkcie garniturów, który w każdej sytuacji widzi okoliczność sprzyjającą "wyrwaniu" jakiejś panny. W momencie kiedy Ted poznaje Robin (Cobie Smulders) sprawa się komplikuje. Nie ma on wątpliwości, że jest to miłość od pierwszego wejrzenia, jednakże, jak się później okazuje, los chce zupełnie inaczej...
Pomimo tego, że Summer (Zooey Deschanel) jest przeciętna fizycznie pod niemal każdym względem, od zawsze przyciągała uwagę mężczyzn, z Tomem (Joseph Gordon-Levitt) włącznie. Dla Toma, to była miłość od pierwszego wejrzenia, kiedy dziewczyna została nową asystentką jego szefa w firmie produkującej kartki z życzeniami. Na jego nieszczęście Summer nie wierzy w miłość i jest bardzo sceptycznie nastawiona do stosunków damsko-męskich...


Sierota

7,0
Kate (Vera Farmiga) i John (Peter Sarsgaard) tworzą małżeństwo wychodzące z kryzysu po stracie nienarodzonego dziecka. Postanawiają adoptować dziecko, by nadać Kate, byłej alkoholiczce, nowy cel w życiu. W sierocińcu poznają uroczą dziewczynkę imieniem Esther (Isabelle Fuhrman), która wywiera na obojgu pozytywne wrażenie. Decydują się zabrać ją ze sobą do domu. Z początku wszystko wydaje się być piękne, jednak Esther zaczyna stwarzać problemy, kłócąc ze sobą swoją nową rodzinę.

Dom nocny

6,4
Wstrząśnięta niespodziewaną śmiercią męża Beth (Rebecca Hall) postanawia zamieszkać sama w domu nad jeziorem, który zbudował dla niej ukochany. Choć stara się ze wszystkich sił funkcjonować normlanie i zachować spokój, wie, że jej życie już nigdy nie będzie takie samo. Sytuacji nie poprawia fakt, że od śmierci męża dręczą ją niepokojące koszmary, w których wzywa ją uwodzicielsko widmo nieznajomej istoty. Wbrew radom przyjaciół, kobieta zaczyna przeszukiwać rzeczy męża w nadziei, że wśród z nich znajdzie odpowiedzi na nurtujące ją pytania. W efekcie odkrywa szereg dziwnych i szokujących sekretów, które tworząc jedną całość stają się kluczem do zagadki, którą postanawia za wszelką cenę rozwikłać.

Egoiści

5,8
Czworo młodych przedstawicieli warszawskich elit czerpie pełnymi garściami z życia. W pewnej chwili przychodzą jednak pytania - i to te najważniejsze - o sens życia. Jak na nie odpowiedzieć? Egoiści to portret pokolenia sięgającego po sukces w ostatniej dekadzie XX wieku, obraz zachowań młodych, których stać na wszystko - żyjących chwilą sybarytów, zmierzających prostą drogą ku samozatraceniu. Alkohol, narkotyki, zabawa, swoboda seksualna na granicy wyuzdania, czy wręcz perwersji - to dominujące elementy ich stylu bycia. Egoiści to opowieść o współczesnej dekadencji, o nocnym życiu, o pokoleniu, które przestało wierzyć w miłość i swoje miejsce na świecie.
Pewien amerykański architekt przybywa do Rzymu wraz z małżonką, by organizować wystawę poświęconą jego idolowi XVIII-wiecznemu architektowi - wizjonerowi. Jego optymizm i radość życia zaczynają się nagle psuć. Niemoc artystyczna postępuje równolegle z dolegliwościami gastrycznymi i rozpadem więzi małżeńskich. Procesy te trwają 9 miesięcy - czas od poczęcia do narodzin człowieka i znajdują metaforyczne odpowiedzi w obrazach rzymskiej architektury. Rozpad osobowości i dezintegracja człowieka pokazana ironicznie i z sarkazmem.
Leo Waters, architekt-idealista, prowadzi niczym nieskrępowane życie na przedmieściach Chicago. Z kolei borykająca się z problemami dnia codziennego aktywistka, Tonya Neele, mieszka na podrzędnym i niespełniającym podstawowych norm bezpieczeństwa osiedlu. W akcie desperacji stara się nakłonić władze do wyburzenia blokowiska i wybudowaniu na jego miejsce przyzwoitego i niedrogiego osiedla. Kobieta dochodzi do wniosku, że na jej petycji brakuje tylko podpisu architekta odpowiedzialnego za projekt - Leo Watersa...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…