Filmy paryż, fortepian

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje paryż, fortepian. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Małe kobietki

6,9
7,3
Scenarzystka i reżyserka Greta Gerwig (Lady Bird) podeszła do tematu kultowej powieści „Małe kobietki”, bazując na książce oraz rysunkach Louisy May Alcott; przygląda się alter ego autorki – Jo March, sięgając do fikcyjnego życia, które ta prowadzi w wyobraźni. Spojrzenie Gerwig na ukochaną przez publiczność historię czterech sióstr March, zdeterminowanych, by żyć po swojemu, jest zarówno ponadczasowe, jak i silnie osadzone w rzeczywistości.
Wypalony reżyser filmowy, nie ma już weny aby nakręcić kolejny film. Ucieka w świat fantazji przed przytłaczającym go otoczeniem.

Playtime

7,1
Pan Hulot przyjeżdza do Paryża na spotkanie z biznesmenem. W trakcie swojego krótkiego pobytu, będzie zwiedzał wieżowiec, trafi na wystawę mebli, spotka swojego starego znajomego, który pokaże mu swój dom, oraz wybierze się na uroczyste otwarcie nowej restauracji, na którym spotka grupę amerykańskich turystek. Oczywiście nic nie będzie się działo normalnie.


Powszechnie szanowany prawnik Walter Bridge jest głową statecznej rodziny. Jego konserwatywne poglądy nadają ton życiu pozostałych domowników. Żona Waltera India nauczyła się podporządkowywać woli męża, jednak w głębi duszy tęskni za partnerskim układem i ciepłem miłości. Dorastające dzieci państwa Bridge zaczynają kwestionować surowe zasady ojca. Rodziną wstrząsają coraz silniejsze konflikty. Walter Bridge musi zweryfikować swoje podejście do życia, jeśli nie chce dopuścić do rozpadu rodziny.
Polska hrabina Elena (Ingrid Bergman), po śmierci swojego męża, pomaga wielu swoim kochankom w robieniu kariery.
Camille, dziewczyna pełna wiary w swój talent, energię i życie. Szczęśliwa z głową pełną artystycznych wizji, ufna i młoda. Spotkała mistrza Rodina, pracującego przy "Mieszczanach z Calais" i "Bramie piekieł". Romans panny z tradycyjnego, konserwatywnego domu i wypalającego się, przejrzałego rzeźbiarza, który w ferworze dostatniego życia już dawno stracił natchnienie, nie mógł przejść bez echa wśród elit Paryża. Miłość skazała ją na niechęć najbliższych, na skandal towarzyski i banicję. I Camille, kilka lat później, stłamszona, krucha w swej bezradności i psychozie, aż trudno uwierzyć, że to ta sama kobieta. Bezbronna wobec przytłaczającej sławy swojego kochanka, ciągle walczyła o uznanie dla swojej twórczości. Była przekonana, że Rodin spiskował przeciwko niej, obwiniała go za swoje niepowodzenia, zmarnowaną młodość, a mimo to, nadal nie przestała go kochać.
W świecie, w którym podróże na różowych chmurach należą do codzienności, a podczas jazdy na łyżwach można dosłownie dać się wciągnąć… w tajemniczą dziurę, żyje Colin – młody i bogaty wynalazca. Konstruktor fantastycznych urządzeń ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem miłości. Z pomocą przyjaciół poznaje piękną Chloe. Wielkie uczucie, jakie rodzi się między parą, szybko przeradza się w miłość na całe życie. Po wymarzonym ślubie udają się w podróż. Po powrocie Chloe zapada na bardzo rzadką chorobę – w jej płucach zaczyna rozwijać się lilia wodna. Colin postanawia sięgnąć po bardzo niekonwencjonalne metody kuracji. Zrobi wszystko, aby uratować ukochaną.
Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli i woźnego o pseudonimie Rosół, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Rene Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempe, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.
25-letni Mathias (Emmanuel Salinger), mieszkający w Niemczech, którego już nieżyjący ojciec był dyplomatą w tym kraju, decyduje się na naukę medycyny sądowej w Paryżu. W pociągu ma kłopoty z policją graniczną, jest obrażany i zagrożony przez dziwnego człowieka, który szybko zniknął. Następnego dnia odkrywa w swoim bagażu spreparowaną ludzką głowę według metody praktykowanej przez Indian Jivaros. Zafascynowany fragmentem ludzkiego ciała, rozpoczyna swoje dochodzenie.
Pigalle. Kabarety, kluby nocne, sklepy, sex shopy, transwestyci, striptizerki... Pigalle. Handel wszelkiego rodzaju. Zasady są kruche. Gangsterzy organizują się, by kontrolować rynek narkotyków. Véra (Véra Briole) pokazuje swoje młode ciało w peep-show. Mieszka z małym handlarzem zwanym Jésus le Gitan (Patrick Chauvel). Fifi (Francis Renaud), kieszonkowiec o niespokojnych pragnieniach, pała namiętną miłością do Divine (Blanca Li), przebraną za Wielkie Serce. Divine ginie na ulicy, ofiara rywalizacji. Opozycja wykorzystuje Vérę jako przynętę, by uznać Fifi jako zabójcę. Odtąd Pigalle staje się krainą, w której giną klany, panuje zemsta i namiętności...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…