Filmy wolność, ateista

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wolność, ateista. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sophie Scholl – ostatnie dni to wstrząsający portret jednej z nielicznych bohaterek w historii Niemiec. Film pokazuje ostatnie sześć dni życia Sophie Scholl (17–22 lutego 1943) widziane jej własnymi oczami – oczami odważnej i pełnej energii młodej kobiety, która gotowa jest oddać życie za ideały Białej Róży. Organizacja ta, dzięki oporowi i protestom przeciwko nazistowskiemu reżimowi, stała się synonimem odwagi cywilnej i pokojowej walki z uciskiem i rządami przemocy.

Serenity

7,2
Kapitan Malcolm Reynolds, weteran galaktycznej wojny domowej (walczył po przegranej stronie), stara się przetrwać na pokładzie własnego statku Serenity. Przewodzi małej, ale zgranej załodze, jednak kiedy bierze na pokład dwójkę pasażerów - młodego lekarza i jego siostrę posiadającą telepatyczne zdolności - wpakuje się w kłopoty większe niż mógł przypuszczać. Jego pasażerowie są uciekinierami ściganymi przez koalicję panującą nad wszechświatem. W pogoń za Serenity wyruszy ogromna flota Sojuszu i statki krwiożerczych, bezwzględnych kanibali - Reaversów. Ale największe niebezpieczeństwo kryje się na pokładzie statku Malcolma.
Larry Flynt, który wcześnie zakończył szkolną edukację, nigdy nie cieszył się szacunkiem ogółu, a już na pewno nie wtedy, gdy wystawił na próbę tolerancję amerykańskiej opinii publicznej wydając odważny magazyn pornograficzny HUSTLER. Ale to jego przeznaczeniem było zapoczątkować krucjatę w obronie wolności słowa, zakończoną głośnym procesem przed amerykańskim Sądem Najwyższym, który opowiedział się po jego stronie.


Lukas Jackson, przez udział w bójce trafia do obozu pracy. Tam zostaje wypatrzony przez przywódcę więźniów. Zostaje wyzwany na pojedynek, który wygrywa, dzięki czemu przejmuje stery w obozie. Jednak pewnego dnia otrzymuje wiadomość o śmierci matki, i postanawia uciec na wolność…

Pan Klein

6,9
Francja w 1942 roku. Tytułowy bohater korzystając z sytuacji w jakiej znalazł się jego kraj zajmuje się handlem dziełami sztuki, kupując je od Żydów po paskarskich cenach. Poza tym jest ogólnie szanowanym obywatelem, mającym wpływy oraz przyjaciół, żyjącym w zgodzie z nowym porządkiem. Pewnego dnia okazuje się, iż ktoś, prawdopodobnie Żyd, ukrywa się pod jego nazwiskiem. Pan Klein próbuje wyjaśnić to nieporozumienie na własną rękę.
27 stycznia 1945 roku, w dniu wyzwolenia obozu w Oświęcimiu, dla bohaterów opowieści - grupy Włochów, rozpoczyna się nowy okres w życiu - powrót do domu, a zarazem żmudny proces uczenia się na nowo normalnej rzeczywistości. Primo Levi - chemik z Turynu - ma przed sobą najdłuższą drogę; jego tułaczka trwa niemal rok. Pokonując kolejne etapy wędrówki uczy się sztuki przetrwania: zarabia pieniądze handlując z rosyjskimi żołnierzami; zdobywa całkowicie nowe dlań doświadczenia. Droga bohaterów wiedzie przez Polskę, Ukrainę i Związek Radziecki. Ich oczami oglądamy świat, który próbuje otrząsnąć się ze skutków wojny. Dla Primo roczna niemal tułaczka jest w istocie czasem bolesną, przede wszystkim jednak oczyszczającą wędrówką w głąb samego siebie, odkrywaniem najskrytszych pokładów świadomości i podświadomości. Jej ostatnim etapem jest próba opisania doznanych doświadczeń również w imieniu tych, których pochłonęła wojna.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…