Historyczny 1997

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 44 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 1997 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Titanic

7,7
Rozpoczynający się autentycznymi zdjęciami z pierwszego wyjścia Titanica w swój dziewiczy rejs film przedstawia zdarzenia tragicznej nocy widziane oczyma Rose, młodej kobiety, która przeżyła katastrofę. Obecnie jako stulatka, opowiada ona swoją historię grupie poszukującej zaginionego klejnotu, opisuje obowiązki, miłość oraz tragedię tamtej nocy.
Wojownik Ninja, Jubei, wspiera japoński rząd podczas akcji uwalniania pewnej wioski od sekty religijnej. Udaje mu się zabić i poskromić domniemanego Jezusa. Tym niemniej, ledwie ów wyzionie ducha, powraca do życia jako ucieleśnienie Szatana. Zapowiada się krwawa walka, której kres położyć może tylko rozsądny Jubei.
Pod koniec lat 60. dziennikarz Fernando i jego przyjaciel Cesare przyłączają się do grupy terrorystycznej MR8, aby walczyć z brazylijską dyktaturą. Cesare zostaje jednak ranny. Drugi z naszych bohaterów postanawia zatem samodzielnie porwać amerykańskiego ambasadora w Brazylii i dokonać wymiany w zamian za zwolnienie 15 więźniów politycznych...


Amistad

7,6
Amistad jest nazwą statku transportującego niewolników do Nowego Świata w 1839 roku. Pasażerami są Afrykańczycy, którzy zostali uprowadzenia i zakuci w kajdany w ładowni statku. Podczas morskiej podróży przez Atlantyk, Cinque, który uprzednio był wodzem w afrykańskim plemieniu prowokuje bunt i wspólnie z innymi przejmują kontrolę nad statkiem. Kontynuują rejs w nadziei, że znajdą pomoc kiedy trafią na ląd. Zamiast tego, gdy osiągają wybrzeże Stanów Zjednoczonych zostają uwięzieni jako zbiegli niewolnicy. Nie znają angielskiego i wydaje się, że ich los jest przesądzony za zamordowanie swoich oprawców, kiedy prawnik o abolicjonistycznych przekonaniach decyduje się zając ich sprawą, argumentując, że są wolnymi obywatelami innego państwa, a nie niewolnikami. Sprawa w rezultacie opiera się o Sąd Najwyższy, gdzie John Quincy Adams wygłasza imponującą i elokwentną mowę obrończą prowadzącą do uwolnienia aresztantów.
W Lyonie uwagę Moliera (Bernard Giraudeau) przyciąga "markiza" Teresa de Gorla (Sophie Marceau), młoda tancerka, czasami prostytuowana przez ojca. Jeden z aktorów trupy, Du Parc zwany Gros-René (Patrick Timsit), natychmiast ulega jej urokowi i żeni się z nią. Pod nazwiskiem Miss Du Parc dołącza do trupy Moliera i podróżuje po całej Francji. Ale podczas swojego pierwszego występu milczy. Odtąd Molier nie powierzał już jej żadnej roli. Jednak tańcząc, aby zabawić publiczność w przerwie, została zauważona przez Monsieur (Franck de la Personne), brata króla, który następnie zamówił balet komediowy dla swojego brata Ludwika XIV (Thierry Lhermitte). Molier, wciąż odmawia powierzenia jej tekstu, więc ucieka. Jej spotkanie z dramatopisarzem Jeanem Racine'em (Lambert Wilson) zmieni wszystko: w końcu zgadza się zatańczyć przed królem, który również będzie olśniony. Zakochany Racine napisał dla niej sztukę "Andromachę".
Historia kanadyjskiego projektu myśliwca, który okazał się lepszy od jakiejkolwiek innej konstrukcji ale przegrał z rządowymi układami.
Historia rozgrywa się na Węgrzech, w 1950 roku. Główny bohater, Gyula Monar, zostaje wyprowadzony z zabawy przez tajniaków. Wkrótce zostaje oskarżony o działalność wywrotową i trafia do tajnego obozu pracy przymusowej w Recsku. Tam pracuje jako elektryk, ale za próbę ucieczki zostaje wysłany do pracy w kamieniołomach. Mimo to Gyula, wraz z innymi więźniami, nie rezygnuje z planów ucieczki...
Akcja dzieje się podczas wielkiej powodzi w 1927 roku. Ona to ciężarna kobieta, która ocalała, schroniwszy się na drzewie. On jest jej wybawicielem, jednym z więźniów uczestniczących przymusowo w akcji ratowniczej. Widzimy, jak w prymitywnej łódce, na ogromnym niczym ocean rozlewisku, już we trójkę (po urodzeniu przez bohaterkę synka) walczą o przetrwanie.
Film dokumentalny przedstawiający wyczyny najbardziej znanych piratów, między innymi: Francisa Drake'a, Henry'ego Morgana, Williama Kidda, Czarnobrodego, Grace O'Malley, Williama Dampiera, Samuela Bellamy'ego, Bartholomewa Robertsa, Anne Bonny, Mary Read i Jacka Rackama.
Refleksja w trzech opowieściach o ludobójstwie Żydów i jego śladach we współczesnym świecie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…