Filmy relacja matka-syn, relacja brat-siostra

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja matka-syn, relacja brat-siostra. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ekranizacja powieści Elizabeth Gaskell. Anglia, druga połowa XIX wieku. Piękna i inteligentna Margaret Hale wraz z rodzicami przeprowadza się ze spokojnego, zielonego Południa na szarą i przemysłową Północ kraju. Spotyka tutaj - w dość niefortunnych okolicznościach - Johna Thorntona, młodego właściciela jednej z fabryk. W odnalezieniu się w nowej sytuacji pomogą jej: Nicholas Higgins, członek związku robotników oraz jego córka Bessy.

Symetria

7,9
Młody mężczyzna zostaje oskarżony o brutalny napad na staruszkę. Napadnięta wkrótce po wskazaniu winnego umiera. Sędzia chce oskarżyć chłopaka również o nieumyślne spowodowanie śmierci. Nikt nie wierzy mu, że jest niewinny. Mężczyzna trafia więc do zakładu karnego, gdzie będzie musiał stawić czoła więziennej codzienności.
Właściwie w świecie mody wszystko jest "sezonowe". Style i kolory zmieniają się niemal co roku. Jedyne co zostaje to modelki: super szczupłe i piękne. Betty jest dziewczyną inteligentną, pracowitą i miłą, ale ze swoją pospolitą urodą i nieatrakcyjną figurą nie pasuje do tego świata. Bradford Meads, właściciel i wydawca czasopisma "Mode" przed przekazaniem interesu synowi, zatrudnia jednak Betty w charakterze asystentki. To jest pierwszy krok Betty w świecie mody. Nie jedyny.


Hamlet

7,5
Kennethowni Branagh udało się przenieść na ekran całego „Hamleta” i umieścić akcję w XIX wieku. Każde słowo z dramatu jest wypowiedziane w filmie. Hamlet, książę duński dowiaduje się, że jego wuj Klaudiusz, poślubił jego matkę, Gertrudę, wdowę po królu Hamlecie. Równocześnie z powrotem księcia, zamek zaczyna nawiedzać duch jego ojca. W trakcie spotkania ze zjawą Hamlet dowiaduje się straszliwej tajemnicy…
Historia przyjaźni trojga młodych ludzi rozgrywająca się w niewielkiej miejscowości na wybrzeżu Wielkiej Brytanii. W bardzo subtelny i delikatny sposób reżyser maluje relacje między dojrzewającymi nastolatkami (Mona, Tomsin i Phil).
Trzej młodzi, ambitni ludzie z prowincji przybywają do Warszawy, żeby zrobić karierę. Trafiają do agencji ochrony, dużo czasu spędzają na siłowni. W pogoni za szybkim pieniądzem oraz w dążeniu do pokazania, że są kimś ważnym, wpadają w złe towarzystwo. Dokonują napadu na bank, który przypadkowo kończy się tragicznie...
Rodzina Duval prowadzi stateczne, ustabilizowane życie na francuskiej prowincji. Ojciec jest weterynarzem, matka zajmuje się wychowywaniem dzieci - kilkuletniego Oliviera i nieco starszej Nadine. Pewnego dnia Olivier ma wyręczyć siostrę i zawieźć rowerem obiad mieszkającej niedaleko chorej babci. Wychodzi z domu i... ginie po nim wszelki ślad.
Wojna skończyła się dwa lata temu, mimo to Henryk wciąż wspomina lata okupacji. Dzięki tragicznym przeżyciom, których zaznał wiele podczas wojny, zwłaszcza podczas pobytu w oddziale partyzanckim, nauczył się, mimo młodego wieku w przyspieszonym tempie dorosłego życia. Wojna się skończyła a żyć trzeba dalej...
Prawdziwa historia Sylvii Araujo, kobiety samotnie wychowującej syna. Eddie syn Sylvii jako nastolatek postanawia zostać kobietą, zapuszcza włosy i zmienia imię na Gwen. Niestety podczas miejskiej zabawy Gwen zostaje brutalnie zamordowana przez chłopaka, który przypadkowo odkrywa jej prawdziwą tożsamość. Celem Sylvii staje się wymierzenie sprawiedliwości mordercy córki i walka o prawa dla transeksualistów.
Wracając z podróży do Turcji, syn spędza kilka dni w Paryżu z matką, nieco ekscentryczną krytyczką literacką, żyjącą w ukryciu wśród swoich książek i nerwic. Szybko znajduje się zablokowany w matczynej kryjówce i stara się uciec przed uduszeniem, fizycznym i moralnym. Wizyta jego siostry, młodej matki, jeśli wnosi trochę powietrza, ujawnia samobójstwo młodszego brata, z którego nikt w rodzinie nie wyszedł bez szwanku i którym każdy stara się zarządzać strategiami osobistego przetrwania.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…