Filmy wojna, wojsko, więzień wojenny, ucieczka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wojna, wojsko, więzień wojenny, ucieczka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wojna indyjsko-pakistańska. W 1971 roku major Ranvir Kaul (Amitabh Bachchan) wraz z grupą swych żołnierzy zostaje schwytany i osadzony w więzieniu. Zapomniani przez ojczyznę, pozostają jeńcami nawet po zakończeniu działań wojennych. 33 lata później syn Ranvira - Gaurang (Akshaye Khanna) decyduje się na własną rękę uratować ojca, mimo że nie pamięta nawet jego twarzy. Wyjeżdża do Pakistanu, a w jego misji pomaga mu Khan (Sanjay Dutt), uciekinier z tego samego więzienia.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Rambo II

7,1
John Rambo (Sylvester Stallone) to były komandos w „ zielonych beretach” walczący w Wietnamie. Po powrocie do kraju wplątuje się w awanturę z policją i trafia do więzienia. Wyciąga go stamtąd dawny dowódca, by powierzyć mu specjalną misję. Ma odnaleźć Amerykańskich jeńców wojennych uwięzionych w Wietnamie. Jeśli dobrze wypełni zadanie, kara którą otrzymał zostanie mu darowana.


Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.
Serial Ogniem i mieczem opowiada o czasach zmagań polskich wojsk z powstaniem na Ukrainie oraz siłami Kozaków i Tatarów pod wodzą krwawego Tuhaj Beja. Jest to także opowieść o pięknej miłości i wiernej przyjaźni, doprawiona odrobiną nostalgii i zacnego humoru.
Koniec XV wieku to czasy lokalnej anarchii, niekończących się wojen i bezprecedensowej deprawacji. Włoscy książęta kierują się mottem "exitus acta probat" - cel uświęca środki. Jego autor Niccolo Machiavelli znał osobiście Cezarego Borgię, zachwycał się nim i uczynił bohaterem "Księcia". W tym amoralnym świecie kwitnie jednak na niespotykana dotąd skalę nauka i sztuka. Leonardo da Vinci pracuje dla Cezarego, doradza mu przy ulepszaniu twierdz. Znajdując szczodrych mecenasów, tworzą w tym czasie Michał Anioł, Rafael, Botticelli. Na uniwersytety zjeżdżają łaknące wiedzy młode umysły z całej Europy. W sercu światowego porządku jest Watykan, który pełni funkcję sędziego w konfliktach pomiędzy świeckimi królestwami i cesarstwami. W Watykanie rządzi Rodrigo Borgia, człowiek którego imię stało się synonimem okrucieństwa i którego panowanie pozostało w pamięci potomnych jako jeden z najsmutniejszych rozdziałów historii Kościoła katolickiego. W bezpardonowej walce o władzę wykorzystywał czwórkę swoich dzieci: pierworodnego Juana, rozdartego miedzy wiarą, której sam nie wybierał i swoją ponurą i porywczą naturą Cezara, pełną ideałów Lukrecję i Goffreda, niewinne dziecko, dorastające na łonie rodziny pustoszonej konfliktami.
Adaptacja powieści historycznej Henryka Sienkiewicza. Wiek XVII, kresy wschodnie. Polski poseł Jan Skrzetuski wracający z Krymu jest świadkiem potyczki na stepie, włącza się do walki i ratuje życie Chmielnickiego, pułkownika Kozaków. Wkrótce potem pomaga wydostać się z opresji pięknej Helenie i zakochuje się w niej na umór. Wrą serca. Wrą też Dzikie Pola. Zbliża się wojna Kozaczyzny z Rzeczpospolitą.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…