Biograficzny 1977

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 33 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Biograficzny z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Prawdziwa historia życia Gavino Ledda, syna sardyńskiego pastucha. Opowieść o tym jak dawał sobie radę by uniknąć okrutnej, prawie barbarzyńskiej egzystencji u boku ojca w czasach dzieciństwa i młodości. Moment przełomowy przychodzi z chwilą wcielenia do armii i zobaczenia, że istnieje inny świat. Następuje okres mozolnej edukacji, wbrew gwałtownemu sprzeciwowi ze strony brutalnego ojca.
Wspaniała rola Alana Aldy w niezwykle inteligentnym telewizyjnym dramacie psychologicznym. Scenariusz opiera się na historii, która wydarzyła się naprawdę. Caryl Whittier Chessman (Alan Alda) to przestępca i gwałciciel, który po tym jak zostaje aresztowany postanawia w sądzie bronić się sam (decyzję taką podejmuje widząc presję otoczenia, które wydało już na niego wyrok), czym zraża do siebie już na początku procesu sędziego Charlesa W. Fricke'a (Barnard Hughes). Zostaje skazany na karę śmierci (jako jeden z pierwszych na egzekucję w komorze gazowej) i przewieziony do San Quentin. Tam jednak nie daje za wygraną i przez 12 lat broni się przed wykonaniem kary.
Dramat oparty jest na życiu włoskiego malarza Antonio Ligabue.


Antonio Gramsci, skazany przez faszystowskie sądy na dwadzieścia lat więzienia, przeżywa na nowo etapy swojej kariery politycznej i życia prywatnego.
Najbardziej znanym i zarazem najbardziej kontrowersyjnym utworem Syberberga jest Hitler - film z Niemiec, który w 1978 roku został pokazany na festiwalu w Cannes w sekcji Un Certain Regard. Druga część "trylogii niemieckiej" to dzieło monumentalne. Film, podobnie jak "Pierścień Nibelunga" Ryszarda Wagnera, został podzielony na cztery części. Każdą z nich opatrzono innym tytułem: Graal, Niemieckie marzenie, Koniec zimowej baśni, My dzieci piekła. Postać Hitlera w filmie Syberberga jawi się jako zbiorowa volkistowska projekcja, w której realizowały się ukryte pragnienia podboju, dominacji i masowego spektaklu narodowego. Reżyser, tworząc monumentalną narrację o nazistowskim dyktatorze, korzysta z historycznych symboli i cytatów kulturowych, eksploatuje archiwalia. Jednocześnie obok żywych aktorów wykorzystuje m.in. teatr lalkowy, operową scenografię i wielokrotne projekcje.
Miłosne perypetie czterdziestoletniego kupca mieszkającego w Katanii tuż po zakończeniu wojny.
Film przedstawiający życie i idee niemieckiego filozofa Friedricha Nietzschego.
Osiemnastoletni Cassius Clay zdobywa złoty medal na igrzyskach olimpijskich i postanawia stanąć do walki o tytuł mistrza. Pod kierunkiem oddanego trenera Angelo Dundee pokonuje ówczesnego championa Sonny'ego Listona. Wkrótce potem przechodzi na islam i przyjmuje imię Muhamada Aliego.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…