Biograficzny 1986

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 43 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Biograficzny z 1986 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Henry (Michael Rooker) jest niespokojnym włóczęgą, który przemieszcza się z miejsca na miejsce, popełniając jedną zbrodnię za drugą. Jego wolny od schematów sposób działania pozwala mu pozostać bezkarnym. Kiedy mężczyzna przybywa do Chicago, trafia do domu swojego starego kumpla z więzienia Otisa (Tom Towles) i jego siostry. Henry dzieli się swoim mrocznym sekretem z nowymi współlokatorami, którzy stają się jego wspólnikami. Cała trójka wie jednak, że pakt nie może trwać wiecznie...
Stworzony na potrzeby magazynu „Fangoria” dokument o karierze aktora i charakteryzatora Toma Saviniego. Składa się z wywiadów zarówno z nim samym, jak i jego przyjaciółmi oraz licznych scen z horrorów, w których brał udział.
Biografia XIX - wiecznego kanadyjskiego mistrza wioślarskiego, Neda Hanlona. Dzieje zawiedzionych w sporcie nadziei i odrodzenia ich w nieoczekiwanej miłości.


Historia życia i śmierci włoskiego malarza Michelangelo Merisi da Caravaggia.
W 1928 roku na jednej z ulic Berlina znaleziono cierpiącą na amnezję kobietę. Anna Anderson twierdziła, że jest cudownie ocaloną księżniczką Anastazją, najmłodszą córką ostatniego cara Rosji Mikołaja II... Film jest biograficzną opowieścią o jej życiu - od momentu egzekucji carskiej rodziny, aż po dramatyczne próby odzyskania królewskiego dziedzictwa.
Biograficzna historia Sida Viciousa - basisty punkowej grupy Sex Pistols i jego dziewczyny Nancy Spungen. W 1977 roku Sex Pistols odnoszą największe sukcesy. Gwiazdami zespołu są Sid Vicious i Johnny Rotteni. Niedługo po tym jak Sid poznaje młodą Amerykankę – Nancy, grupa się rozpada. Sid planuje rozpoczęcie kariery solowej. Jest coraz bardziej uzależniony od Nancy i heroiny. Gdy w październiku 1978 w nowojorskim hotelu Chelsea zostaje znaleziona martwa Nancy, Sid zostaje aresztowany i oskarżony o jej morderstwo.
Generał George Patton należał do najbardziej charyzmatycznych dowódców II wojny światowej. Był nie tylko wyjątkowym dowódcą, ale też niezwykle barwną postacią . Ostatnie dni Pattona opowiadają o wydarzeniach bezpośrednio poprzedzających śmiertelny w skutkach wypadek samochodowy. Film ten miał podobno niebagatelny wpływ na historie wojny wietnamskiej – ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Richard Nixon po jego obejrzeniu miał wydać rozkaz o bombardowaniu Kambodży. Kreacja postaci Pattona, w którą wcielił się George C. Scott, zaliczana jest do najlepszych w historii kina.
Mai Zetterling prezentuje film z gatunku biograficznego. W obrazach pełnych plastycznej inwencji i nasyconych erotyzmem opowiada historię Agnes von Krusenstjerna, pisarki z początku XX wieku. Agnes pisała o miłości... Nie zważając na opinie krytyków, pragnęła być wierna sobie i nie kryć prawdy. Po kobiecie pochodzącej z arystokratycznej rodziny można było spodziewać się wysublimowanego i romantycznego stylu literackiego. Jej psychika była jednak innej konstrukcji, skażona ekshibicjonizmem, pchającym ją do ujawnienia żądzy zmysłowej, nie wolnej od deiacji. Mówiono o niej, że pisała jak ulicznica. Ona sama broniła się słowami: „Piszę o kobiecie żyjącej w świecie mężczyzn, w społeczeństwie hipokrytów”. Nazywano ją „kapłanką romantycznej miłości i królową nieprzyzwoitości”. W życiu prywatnym była marzycielką, tęskniącą za kimś, kto uwolniłby ją od ciężaru codziennych zmagań z losem. Taką postacią okazał się David Sprengel, tłumacz dzieł Rousseau, znany jedynie w kręgach literackich. Ten intelektualista, o reputacji sadysty, uważany był za złego ducha Agnes lub przeciwnie mówiono, iż to on inspirował ją do otwartości w traktowaniu erotyki. On też ma być autorem fragmentów jej książek, szczególnie wątków politycznych i społecznych oraz drastycznych scen miłosnych.
Opowieść z życia Paula Gauguina. Film ukazuje dwu letni okres pobytu artysty w Paryżu w latach 1893 - 1895, kiedy mieszkając stale na Tahiti, po raz ostatni odwiedził ojczyznę, przywożąc ze sobą sporą ilość namalowanych obrazów z nadzieją że jego malarstwo odniesie sukces wśród francuskiej publiczności i znawców malarstwa. Poznajemy świat sztuki i psychiki malarza, jego żądzę życia i odczuwania świata oraz skłonność do nastoletnich dziewczynek...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…