Filmy Jamajka

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Jamajka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ivanhoe "Ivan" Martin przyjeżdża ze wsi do wielkiego miasta, ponieważ chce robić karierę w przemyśle muzycznym. Na początku nie wiedzie mu się dobrze i zarabia na naprawie sprzętu elektronicznego. Kiedy w końcu nagrywa swoją wymarzoną piosenkę, okazuje się, że musi sprzedać do niej prawa za 20 dolarów. Zrozpaczony i zrezygnowany, zaczyna handlować narkotykami.
Kassa jest wyluzowanym młodym rastamanem, dla którego muzyka, wolność i koledzy z zespołu to nadrzędne wartości. Serena to piękna dziewczyna o niebiańskim głosie. Jest córką pastora i piosenkarką gospel. Młodzi poznają się na jednym z konkursów muzycznych i szybko zaczynają czuć do siebie coś więcej niż sympatię. Niestety, ojciec dziewczyny nie akceptuje tego związku.

Bandziory

6,6
"Bandziory" to dramat o dwójce przyjaciół dorastających na niebezpiecznych ulicach Kingston na Jamajce. Biggs (Kymani Marley) i Wayne (Spragga Benz), by przetrwać, wiodą życie "shotta" (jamajskie określenie gangstera). Już jako młodzi chłopcy wkroczyli na ścieżkę zbrodni, przenieśli się do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczęli bezkompromisową wspinaczkę na szczyt przestępczego półświatka Miami. Dwaj mężczyźni związani bandycką lojalnością przejmują kontrolę nad jamajskimi gangami...


Reggae od pokoleń odciska swe piętno na europejskiej scenie muzycznej. Jednak mało kto wie, że jego przesłanie ma charakter zarówno polityczny, jak i duchowy. Reggae łączy w sobie bunt, muzykę i potrzebę religijności. Chodzi o to, aby poprzez muzykę głosić uduchowiony przekaz oraz idee ruchu Rastafari. W reggae liczy się dążenie do wolności, duchowa obietnica zbawienia i nadzieja na lepszy świat. Film portretuje dwóch najpopularniejszych europejskich muzyków uprawiających ten gatunek muzyki: Gentlemana i Alborosiego, a także ich poszukiwania prywatnego oraz zawodowego spełnienia na Jamajce.
Na hasło - muzyka z Jamajki, pada zwykle odpowiedź - Bob Marley. Nawet dziś, trzydzieści lat od jego śmierci. Ale muzyka wyspy to coś więcej niż reggae i niezapomniany Marley. To choćby dancehall, który powstał z korzeni reggae. Jest on od reggae o wiele szybszy, teksty piosenek niosą silne treści o charakterze społecznym i seksualnym, a na scenie występuje DJ, który nawija i rapuje. Dancehall jest często kojarzony z miejskimi, zantagonizowanymi gangami. Jedną z najważniejszych postaci dancehallu jest dyskryminowany z powodu swojego bielactwa Yellowman. Paradoksalnie w tym samym czasie rośnie popularność zabiegów wybielania skóry. Film wykracza poza plaże, Marley'a i palenie jointów. Jest ostro naszkicowanym portretem współczesnego społeczeństwa i muzyki Jamajki.
Jest to muzyczny film dokumentalny o rozwijającej się pod koniec lat siedemdziesiątych w Londynie kulturze i muzyce reggae. Godnym podkreślenia jest fakt, że była to złota epoka punk rocka. Brytyjska muzyka była wtedy opanowana przez takie zespoły jak The Clash, Sex Pistols, czy Siouxie and The Banshis. Tymczasem możemy zauważyć jak muzyka reggae zaczyna asymilować się z punk rockiem.

The Fade

0,0
Zajrzyj przez okno salonu i poznaj codzienne zwyczaje i perypetie barberów w Ghanie, na Jamajce, w USA i Wielkiej Brytanii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…